г. Харьков, 61037, ул. Н. Гомоненко, 10
Vivat книжный
интернет-магазин

Роман, що дозволяє зазирнути у глибини людської свідомості

15.01.2019

Декілька століть тому людство ще не зазналотехнологічного прогресу. Новини ширились не телебаченням і не мобільнимипристроями, а традиційними засобами: щоденними газетами, листуванням або пліткамипід час розмов. В далекі для сучасності часи люди вірили в легенди, священніритуали та міфічних істот. Тож не дивно, що народом поширювались чутки проневідомих створінь, яких хоч коли-небудь вбачали мешканці. А що, як загадкові чудовиська– не марення?

ХІХ століття. Англія. Графство Ессекс, Колчестер.

Серед місцевих поширюються плітки про загадкову істоту,яка полює на хатніх тварин і вбиває людей. За легендами, чудовисько довгодрімало глибоко у воді. Впродовж двохсот років від нього не було ні слуху, нідуху, аж поки не стався землетрус і під водою щось не здригнулося. МешканціКолчестера і довколишніх сіл потрапляють в істерію, яка захоплює їх вдень іпереслідує вночі.

«ДИВНІНОВИНИ, — повідомляли місцеві, — потворний змій з очима вівці з’являється з Ессекських вод і прямує до березових лісів і вигонів!»

Не вірите в плітки і містифікації? Чи вважаєте, щочудовиська – вигадка? У такому випадку дізнайтеся правду самі! Зовсім скоро вийде друком довгоочікувана новинка – історичний роман Сари Перрі «Змій зЕссексу», що занурить з головою в атмосферу Вікторіанської епохи і містичних подійАнглії ХІХ століття.


Про книгу

Лондон, кінець XIX століття. Майкл Сіборн ставився додружини з такою байдужістю, на яку можна було сподіватися від вішалки длякапелюхів у коридорі: Кора для нього була порожнім місцем. Тож не дивно, щопісля смерті чоловіка вона відчуває полегшення. Жінка залишає столицю йоселяється в глухому куточку графства Ессекс. Від нажаханих місцевих жителіввона чує дивну, сповнену містики історію про змія, після появи якого в селищістали зникати люди. Проте Кора не вірить у це і разом із місцевим пасторомнамагається заспокоїти всіх. І між цими двома абсолютно різними людьми виникають стосунки, які змінюють їхні життя.Так усі герої втягуються в містичну й загадкову історію, в якій переплелисябіль, страхи, наука, релігія, політика, життя, смерть і кохання… в різних йогопроявах.

Кому сподобається

 «Змій з Ессексу» –це дивовижний роман про життя, любов і віру, науку і релігію, таємниці інесподіванки людських сердець. Він неодмінно прийде до смаку шанувальникам історичнихвидань з присмаком містики. Авторка Сара Перрі розглядає коло серйозних тем:

·       рівноправність чоловіків і жінок у ХІХ столітті

·       сімейні стосунки між чоловіком і дружиною, батьками ідітьми

·       тонкі межі між дружбою і коханням

·       протистояння релігії та науки

·       повільність розвитку медицини

Чому видаємо

Елегантно написаний історичний роман «Змій з Ессексу»оповитий таємницями, вікторіанськими цінностями і сімейною драмою. Завдякинезвичайному сюжету та оригінальному стилю написання, «Змій з Ессексу» ставбестселером, номінований на 8 премій, британська книжкова мережа Waterstonesназвала його найкращою книгою 2016 року. Ми вважаємо, що роман дозволяє зазирнутиу глибини людської свідомості та надає змогу простежити зв'язок між життям всуспільстві ХІХ століття і сучасністю.

Фішки книги

Дія роману відбувається під час Вікторіанської епохи —період історії Великої Британії, який хронологічно приблизно збігається тапов'язується з правлінням королеви Великої Британії Вікторії (1837—1901).

Роман «Змій з Ессексу» позначено відмінними відгуками ікоментарями популярних газет та журналів. Зокрема, провідна газетаВеликобританії «The Sunday Times» зазначила, що роман Сари Перрі «один ізнайбільш пам’ятних історичних романів цього десятиліття.» Окрім цього, відома щоденнагазета The Guardian, відмітила, що «ця книжка змусить вас захотіти стати кращим.»

Про автора

Сара Перрі народилася в Ессексі 1979 року. Навчалася в Лондонському університеті, де колом її наукових інтересів стала готика. 2004року здобула премію імені Шиви Найпола за статті про подорожі. Її романиперекладені одинадцятьма мовами.


Цитати

Дивакуватість

«Неможливо приписати йому патологію — неможливо поставити діагноз. Не існує аналізу кровіна дивакуватість, неможливо об’єктивно виміряти вашу любов чи його!» Можливо,припускав лікар, психоаналіз піде хлопчикові на користь, однак його нерекомендують дітям зі слаборозвиненою свідомістю. Вона мало що могла вдіяти,хіба й надалі якомога краще пильнувати сина; і любити його, наскільки він це дозволить.

 

Джерело спокою

— Нас вчать… і я вірю, що в часи, коли ми почуваємося найбільш розгубленими і нам найбільше не вистачає прощення, джерело спокоюзовсім поруч… пробачте, це не те, що я хотів сказати, однак не сказати ці слова— те саме, що не дати вам склянку води, побачивши спраглого.

 

Ще не зовсім любов

Сонячні промені густо вкриваютьбруківку, а на Лестер-сквер юрмляться жонглери та фокусники. Ніхто не хочеповертатися додому. Та й для чого? У вуличних пабах і кафе нахабнішають молодшіслужбовці, і якщо усередині разом із пивом та кавою вариться ще не зовсімлюбов, то щось настільки схоже, що немає жодної різниці.

 

Нечестиве об’єднання

«Це сумна й огидна історія, — сказала Елеонора Маркс, ітим, хто спостерігав за нею, здавалося, що, виголошуючи свою промову, вона стаєвищою, а копиця її волосся скуйовджується. — Це нечестиве об’єднання панів,юристів та суддів проти найнятих рабів…»