м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

З якого віку починати читати енциклопедії дитині?

29.08.2019

Деякі батьки впевнені: читати дитині треба з народження. А краще ще до нього. І вони не так вже й помиляються. Звук матусиного голосу (доведено вченими!) позитивно впливає на внутрішньоутробний розвиток дитини. А розглядати кольорові малюнки, торкатись пальчиками сторінок корисно і для немовляти. Проте, варто розуміти, що сенсу книжок малюк до певного віку ще не сприймає, тим паче якщо йдеться про літературу більш серйозну, аніж казочки – про енциклопедії


На думку дитячих психологів, оптимальний вік для знайомства з енциклопедичними виданнями – 2-3 роки. Притому, не варто починати одразу с товстенних книжок з історії старовинних цивілізацій. Краще обрати видання з мінімумом тексту, максимумом яскравих малюнків і, звісно, із темою, якою цікавиться малюк. Ось, наприклад, книжка "Пізнаю світ. Метелики" Алехандро Алгари буде ідеальною для трьохлітки. Мандруючи сторінками книги разом із новим товаришем – яскравим метеликом, малюк дізнається все про життя дивовижних комах. Тільки уявіть, як здивується дитина, дізнавшись, що на метеликів вони перетворюються з гусениць.


Придбати на сайті

Трошки старшим дітлахам, від 3 до 6 років, можна сміливо купувати більш інформативні видання. Адже саме у цьому віці у дошкільнят з’являється невтомна жага до знать – їм цікаво абсолютно все. І важливо надати малечі відповіді на всю тисячу і одне запитання.

В пригоді стане серія енциклопедій «Маленькі дослідники» Рута Мартіна та Аллана Сандерса. Одна книжка серії, "Моє дивовижне тіло" розповідає про те, як побудований людський організм – як він працює, зростає, хворіє, старіє, нащо потрібні ті чи інші органи і чому так важливо їсти правильну їжу та робити гімнастику щоранку.


Придбати на сайті

Друга книжка серії, "Космічний світ", відкриває дітям фантастичну нескінченність із її планетами, кометами, зірками та космічними кораблями, які подорожують чорними просторами.


Придбати на сайті

А третя енциклопедія, "Динозаври", переносить малечу в ті далекі часи, коли землю населяли величезні рептилії, дивовижні птахи та цікаві комашки.


Придбати на сайті

Познайомитись із сучасними звірами дошкільнятам допоможе енциклопедія видавництва Vivat «Тварини, про яких варто дізнатися» Мартіна Брауна. На сторінках оживають звірі, яких не побачиш у зоопарку – рідкісні, дивовижні створіння, слухати або читати про яких дитина буде із захопленням.


Придбати за видавничою ціною

Що ж до дітей від 6 до 10 років, їм можна купувати вже книжки майже наукові. От тільки один нюанс: враховуйте особисті вподобання свого малюка (а вони в нього вже досить чіткі!). У молодшому шкільному віці дитина буде вперто відмовлятись від читання про комах, яких вона не любить, або про риб, які їй не цікаві. Купіть хлопцю, який обожнює автівки, книжку Vivat "Велика енциклопедія транспорту". Авторка Марія Жученко зібрала в ній і літаки, і поїзди, і найсучасніші суперкари. Таку книжку малий «проковтне» за 3 дні! Як і будь-яку іншу, підібрану батьками згідно його інтересів.


Придбати за видавничою ціною


Тож обираючи літературу для свого малюка, не забувайте: він – вже особистість!