м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Як пережити етап самотності та вилучити з нього користь

10.02.2020

Час від часу кожна людина стикається із самотністю. Розповімо про кілька простих способів пережити непростий етап та, головне, поділимось порадами щодо того, як вилучити з нього максимум користі.

Перш за все, варто зазначити, що самотність – це не тільки про фізичне перебування наодинці. Людина може почуватись самотньою навіть в оточенні безлічі знайомих та друзів – так виходить, коли немає когось, хто по-справжньому розуміє ваші думки та почуття. І це - доволі розповсюджена ситуація. Згідно статистичних даних, більше половини населення планети характеризує свій стан як самотність, і, безперечно, це призводить до дискомфорту, у гірших випадках – до страждань. Ось кілька порад, які допоможуть пережити період, коли ви залишаєтесь на самоті, та почуватись краще.

1.     Зрозумійте, що ця ситуація – тимчасова. Життя мінливе і майже немає на світі людей, які протягом всього життя залишаються самотніми. Можливо, сьогодні ви самі, але вже завтра може з’явитись хтось, хто вас зрозуміє і стане для вас близьким.

2.     Запишіться на групові заняття. Це можуть бути курси англійської, танці або клуб прихильників гри у шахи, - неважливо, оберіть щось за власним смаком. Важливо те, що перебуваючи у соціумі, ви так чи інакше не відчуватимете самотність так гостро.

3.     Уникайте соціальних мереж. Здається, що соціальні мережі дарують відчуття приналежності до групи. Та насправді вони лише підсилюють відчуття самотності. А знімки «ідеального життя ідеальних людей» (у якому, насправді, не все так солодко), лише створюють ілюзію того, що з вами щось не так.

4.     Бувайте на природі. Прогулянки на свіжому повітрі позитивно впливають на фізичний стан, від якого безпосередньо залежить ваш настрій. Ідеальний план – завести домашнього улюбленця, із яким, хочеш не хочеш, а доведеться гуляти щодня.

5.     Даріть тепло. У кожної здорової людини є потреба віддавати власну енергію оточуючим. Якщо гідних адресатів у вашому житті зараз немає, даріть добро незнайомцям. Посміхніться випадковому перехожому, займіться благодійністю – відвідайте дитячий інтернат або будинок пристарілих із гостинцями.

6.     Знайдіть переваги у своєму теперішньому стані. Далі – детальніше про це.

Самотність – проблема чи перевага?

Відчуття самотності зазвичай асоціюється лише зі стражданнями та певною кризою у житті. Але дуже важливо зрозуміти, що самотність – це ще й величезний ресурс. Усвідомте це та скористайтесь ним на повну! У доказ – лише кілька цінних переваг того, що зараз ви знаходитесь на самоті.

·        Продуктивність. Не відволікаючись на сторонній шум, ви значно швидше досягаєте бажаного – підвищуєте результати своєї роботи, просуваєтесь кар’єрними сходинами, розвиваєте власну справу чи реалізуєте свої проекти.

·        Креативність. Орієнтуючись на соціум, ви мимоволі вбираєте сталі установки, шаблони та кліше. Залишившись на самоті, та зазирнувши у власний розум, ви можете віднайти в ньому джерело несподіваних креативних рішень.

·        Самостійність. У звичайному житті вам, напевне, вистачає радників, які вважають за потрібне давати важливі настанови, навіть коли їх про це не просили. У стані самотності ви можете цілком самостійно аналізувати ситуації, приймати важливі рішення. І, що важливо, ви зможете навчитись повністю брати на себе всю відповідальність за власні вчинки.

Зрозумівши переваги самотності, усвідомивши їх, ви відчуєте, що можете жити і на самоті, притому, жити цілком успішно та щасливо. Це розуміння в майбутньому надасть вам впевненості у собі та подарує цінну навичку адаптації до будь-яких життєвих обставин. І це – ще один аргумент на користь того, що розглядати самотність потрібно і як цінний ресурс, важливий досвід, який дійсно потрібно пережити кожній людині.

Читай. Мрій. Дій.