м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Віддалена робота – це не катастрофа

19.03.2020

Четвертий день поспіль команда нашого видавництва працює дистанційно. Так безпечніше і спокійніше.

Зізнаємось, спочатку було непросто – незвично, незручно. Але ми впорались. І можемо допомогти це зробити вам.

Ділимось порадами щодо того, як працювати вдома, не втрачаючи ритму та результатів. Сподіваємось, вони стануть у пригоді.

1.    Будьте на зв’язку

В офісі завжди можна підійти до колеги та обговорити справи/попросити поради/просто поспілкуватись. Всі ми до цього звикли. Тому спершу дистанційна робота відчувається наче ізоляція. Позбавитись цього відчуття можна, залишаючись на звязку із колегами. Ми користуємось Бітріксом. Але груповий чат у Telegram/Viber/Skype– теж непогано.

В той же час, важливо розмежовувати робочі дискусії та розмови «не по темі». Тому краще, якщо каналів спілкування буде два.

2.    Ставте будильник

Найскладніше у віддаленій роботі – самоорганізація. Так і хочеться погуляти з собакою вранці, попити кави, потеревенити з родичами, а потім вже взятись до справи. Але так минає весь день, а завдання залишаються невиконаними.

Бути у таймінгу допомагають будильники: перший – початок робочого дня; другий – обідня перерва; третій – її завершення; останній – час прощатися із колегами.

3.    Розминайтеся

Навіть якщо в офісі ви проводите весь день за компютером, працюючи вдома стаєте ще менш рухливими: не треба бігти у відділ продажів на третій поверх або виходити кудись під час обідньої перерви. Відсутність фізичної активності відбивається на самопочутті – фізичному та психологічному. Тому раз на дві-три години робіть перерви та розминайтеся. Підказка від нашої команди: із музикою веселіше!

4.    Скажіть близьким, що вас немає вдома

Те, що зараз ви працюєте віддалено не означає, що у вас відпустка. Ні, ви не можете протягом робочого дня мити посуд/виносити сміття/ходити до крамниці/гратися з малечею. Готуйтеся до спротиву домашніх, але будьте наполегливими.

5.    Використовуйте час із користю

Якщо ви працюєте віддалено, це означає, що у вас звільнилась година-дві, які ви зазвичай витрачали на громадський транспорт. І цей час варто використати із користю: підтягнути англійську, почитати хорошу книжку, пройти онлайн-курс з цікавого вам напрямку. До речі, про платформи, які надають можливість безкоштовного навчання, ми вже писали. Користуйтеся!

Читай. Мрій. Дій.