м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Медведчук проти книги про Стуса: засідання перенесли на 18 весерня

14.08.2020
Судове засідання у справі за позовом Віктора Медведчука проти Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat через книгу «Справа Василя Стуса» перенесли на 18 вересня.

Засідання відбудеться у дарницькому районному суді Києва о 10:00. На ньому розглянуть останній том доказів і проведуть судові дебати. 

Книга “Справа Василя Стуса” — це дослідження історичних подій, спроба пошуку історичної правди. А пошук історичної правди є невід’ємною частиною свободи вираження поглядів, гарантованої статтею 10 Конвенції про права людини. 

Ми не просто захищаємо свої інтереси в суді, ми відстоюємо право на свободу слова та пошук історичної правди. 

Дякуємо усім, хто прийшов під суд. Дякуємо Василю Овсієнку, співкамернику Василя Стуса, та дисидентці Маргариті Довгань. Дякуємо музикантам, які виступали під судом. Дякуємо всім! Ви - прекрасні! Ви - наша підтримка! 


117605266_298643541400717_8494883033013112523_n.jpg

Зустрінемось 18 вересня!

Як відомо, Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують у порушенні норм адвокатської етики під час цього процесу. Сам він своєї провини не визнає.

Книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла друком в травні 2019 року у видавництві Vivat, та отримала ряд премій:

Book Forum Lviv — персональна відзнака директорки ГО «Форуму видавців», Черкаського книжкового фестивалю в номінації «Науково-популярна книга для дорослих», а члени Українського ПЕН-клубу включили «Справу Василя Стуса» до переліку найкращих книжок 2019-го, які з'явилися друком у вітчизняних видавництвах.

Про видання. Книга В.Кіпіані “Справа Василя Стуса” на 90% складається з архівних документів. Думки автора побудовані на фактах, які містяться, в тому числі, в фактологічній частині книги.

Нагадаємо, у вересні 2019 року Медведчук подав позов, де просить суд заборонити книжку журналіста й історика Вахтанга Кіпіані про Василя Стуса, бо та містить «висловлювання, які не відповідають дійсності».