м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Стали відомі імена лауреатів Нобелівської премії 2018-2019

10.10.2019

Престижну премію за 2018 рік отримала польська письменниця Ольга Токарчук, а за 2019 – австрійський автор Петер Хандке.

Як повідомляє Шведська королівська академія наук, Ольга Токарчук отримала відзнаку за «описову уяву, яка з енциклопедичної пристрастю представляє перетин кордону як форму життя». Ольга Токарчук – одна з найвпливовіших фігур у польській літературі. Письменниця і поетеса народилась у сім’ї вихідців з України. Першої зі своїх співгромадян вона отримала Букерівську премію за роман «Бігуни».

Щодо Петера Хандке, він отримав нагороду із формулюванням "за впливову роботу, яка за допомогою лінгвістичної винахідливості досліджувала задвірки і специфіку людського досвіду". Журі визнало австрійського автора одним з найбільш впливових письменників післявоєнної Європи, відзначивши ті твори, які він написав протягом останніх п’ятдесяти років.

 

Нагадаємо, цього року журі визначило лауреатів Нобелівської премії одразу за 2018 та 2019. Минулого року премія так і не була присуджена через скандал у відповідному комітеті. Шведську письменницю Катарину Фростерсон звинуватили в тому, що вона неодноразово повідомляла ім’я тогорічного лауреата пресі завчасно. Крім того, її чоловік, Жан Клод Арно, потрапив у сексуальний скандал – він домагався до 18 різних жінок одразу. Подружжя виключили з літературного комітету, а визначення лауреатів через тривалі і серйозні перестановки в журі перенесли на 2019 рік.