м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Сім місць Лондона, які сподобаються книгоманам. Гід видавця

02.04.2018

 Фото: standard.co.uk

Фото: standard.co.uk


Що об'єднує Доріана Грея, Пітера Пена і ведмедика Паддінгтона? Ну, звичайно ж, Лондон.

З виходом на екрани продовження пригод ведмежати Паддінгтона в топі місць туристичного паломництва знову опинилися Паддінгтонскій вокзал (тут розташована бронзова фігурка ведмедика, яку потрібно неодмінно потерти за ніс, щоб бажання здійснилося) і антикварний магазин Alice на вуличному ринку Портобелло.

Але кожен книгоман, що себе поважає, згадає ще, як мінімум, з десяток куточків Лондона, де відбувалися події найвідоміших творів.

Вестмінстерське абатство

У фіналі роману "Принц і жебрак" Марка Твена герої твору – принц Едуард і жебрак Том Кенті – зустрічаються саме в Вестмінстерському абатстві. Тут розкривається секрет обміну ролями, і для того щоб довести, що справжній принц – саме Едуард, він розкриває таємницю про місце зберігання Великої печатки королівства.

Кращого місця для такого фіналу Твен і не міг би придумати. Адже саме у Вестмінстерському абатстві з 1066 року було короновані 38 монархів, прах 17 з яких покоїться тут таки. На території абатства також знаходяться і кілька десятків могил відомих письменників: Джеффрі Чосера, Чарльза Діккенса, Редьярда Кіплінга, Томаса Гарді. Місце поховання літераторів називають Краєм поетів. Відвідати його однозначно варто для того, щоб помилуватися чудовою і величною готичною архітектурою ансамблю, найстаршим у світі баштовим годинником, ну і, нарешті, місцем, де відбулося весілля принца Вільяма і Кейт Міддлтон.


Церква Темпла

Герої "Коду да Вінчі" Роберт Ленгдон і Софі Неві відвідують церкву Темпла в пошуках "лицаря, похованого папою", який є ланкою в ланцюжку загадок, що оточують місцезнаходження Святого Грааля.

Після виходу твору і екранізації фільму церква Темпла стала знаковою пам'яткою Лондона і була внесена в усі туристичні путівники. Храмова споруда була головним місцем виконання релігійних і таємних обрядів ініціації тамплієрів. Тут ховали найповажніших і найвизначніших представників ордена, чиї мармурові надгробки можна побачити на території. Поруч з церквою Темпла також були розташовані житлові приміщення і військово-тренувальна база лицарів ордена.

Знайти нині діючу релігійну споруду непросто, адже вона знаходиться в лабіринті кварталів Іннер-Темпл і Міддл-Темпл. Церква побудована за образом і подобою Храму Гробу Господнього в Єрусалимі і знаменита своїм унікальним і найкращим в Лондоні хором.

Залізничний вокзал Ватерлоо

Юний Джером хотів стати політиком або літератором, але рання смерть батьків (хлопчикові виповнилося всього 13 років), змусила його перервати навчання і найнятися в "Лондонську та Північно-Західну Залізничну Компанію", де він пропрацював чотири роки. У своїй повісті "Троє в човні, не рахуючи собаки" Джером обрав вокзал Ватерлоо місцем, у якому відбуваються кумедні події. Відправивши Джея, Джорджа, Гарріса і Монморансі на вокзал Ватерлоо, письменник від душі поіронізував над його складною і заплутаною "географією". Весела трійця і вірний пес після безуспішних спроб відшукати потрібну їм платформу змушені дати хабар машиністу поїзда, щоб той довіз їх до місця призначення.

Чи легко заблукати сьогодні на Ватерлоо? Справа нехитра. Він залишається найбільшим вокзалом не тільки Лондона, але й усієї Великої Британії і займає площу близько 12 га. А сама будівля вокзалу знаменито своїм цікавим скляним дахом змієподібній форми, що повторює вигини рейкових шляхів.

Вокзал Кінг-Крос і ринок Ліденголл

Ще одна станція, описана в культовому творі Джоан Роулінг, – Кінг-Крос. Саме звідси, з платформи 9 ¾ потяги з маленькими пасажирами, обдарованими магічними талантами, відбувають у Хогвартс. Зрозуміло, шлях замаскований – і для простих смертних він виглядає як закладена цеглою арка.

Наступне "місце сили" для поттероманів – ринок Ліденголл. Сам собою він вже є пам'яткою, будучи одним з найкрасивіших критих ринків вікторіанської епохи, який працює й нині. Саме Ліденголл став частиною Кривого провулка і входу в бар "Дірявий казан" у фільмі "Гаррі Поттер і філософський камінь".

Сигарна лавка James J Fox Cigar Merchant

Оскар Вайльд викурював близько 100 сигарет на день і цією шкідливою звичкою нагородив багатьох своїх персонажів. Курил головний герой його роману Доріан Грей,зловживали тютюном і герої п'єси "Як важливо бути серйозним".

Вайльд любив турецький тютюн і був частим гостем магазинчика James J Fox Cigar Merchant, на Сент-Джеймс. Сьогодні при магазині, який вперше відкрив свої двері в 1787 році, діє невеликий сигарно-історичний музей. У числі клієнтів James J Fox Cigar Merchant були члени королівської сім'ї, відомі політики і знаменитості. Цей магазин – одне з небагатьох публічних місць в Британії, де досі дозволено курити. Тут знаходиться улюблене "курильне" крісло Вінстона Черчілля, який був клієнтом закладу понад 60 років.


"Long Bar" ресторану "Criterion"

Саме тут доктор Ватсон зустрів приятеля, який дав йому адресу Шерлока Холмса. Фешенебельний ресторан з мозаїчною стелею був побудований в 1878 році. У будівлі крім ресторану був бар, банкетний зал і навіть невеликий театр в цокольному приміщенні будівлі.


Тут обідав і літературний батько Холмса – Артур Конан Дойл, а також знамениті англійці – Вінстон Черчілль, Гілберт Кіт Честертон, Герберт Веллс. Знімалися епізоди фільмів "Темний лицар", "Хороший рік", серіалу "Абатство Даунтон". На відміну від будинку на Бейкер-Стріт, якого насправді раніше не існувало (а тепер спеціально для шанувальників детективних історій Дойла за адресою Бейкер-стріт № 221б, описаною в книзі, був відкритий музей Шерлока Холмса), ресторан був цілком реальним місцем, описаним у книзі. Дуже атмосферний заклад, просякнутий історією і духом чудового Лондона.


Юлія Орлова,

Генеральна Директорка Видавництва "Віват"

(ГК "Фактор")


По матеріалам сайту nv.ua