м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Рух опору: історія протистояння і боротьби за свободу

18.01.2019

Друга Світова війна – один з найстрашніших періодів в історії людства. Безлічі книжок, оглядів і ґрунтовних теоретичних праць нагадують нам про жахливі  події,розкривають таємниці та повністю занурюють у страждання і хаос тих часів. Та все ж таки ми маємо знати різні думки і вбачати події зі всіх кутів зору.Незважаючи на кількість сказаних слів, на кількість написаних трактатів, варто мати альтернативну думку.

1942 рік.

Операція «Антропоїд».

Чеський рух опору запланував вбивство вагомої політичної фігури, головного творця Голокосту і керівника айнзацгруп –  обергруппенфюрера СС Рейнгарда  Гайдріха. Він був правою рукою Генріха Гіммлера – одного з найголовніших та найвпливовіших лідерів нацистської Німеччини.


«HHhH» –  німецька абревіатура,яка розшифровується як Himmlers Hirn heißt Heydrich, що в перекладі означає«Голову Гіммлера звати Гайдріх».

Льодяно-демонічний характер Гайдріха домінує у книжці. Його ключові ролі в злодіяннях епохи займають значну частину розповіді. У той час як інша частина історії сповнена протистоянням, боротьбою за свободу і, безперечно, надією на перемогу руху опору.

Роман «HHhH. Голову Гіммлера звуть Гайдріх» – популярна книжкова новинка 2018 року видавництва Vivat.  

Про книгу

Двоє чоловіків повинні вбити третього. Це операція «Антропоїд»: двом чехословацьким диверсантам, надісланим із Лондона, доручено знищити Райнгарда Гайдріха, начальника ґестапо, голову нацистських спецслужб, «найнебезпечнішу людину Третього райху», того, хто спланував «остаточне вирішення єврейського питання».Гайдріх був правою рукою Гіммлера. Есесівці казали: «HHhH» — «Himmlers Hirnheißt Heydrich», тобто «Голову Гіммлера звуть Гайдріх».


Усі персонажі цієї книжки існували насправді. Усі події, зображені в ній, правдиві.Однак за лаштунками підготовки до замаху відбувається інша війна, та, що точиться між художньою вигадкою та історичною дійсністю. І, попри все, історія мусить бути розказана до кінця…

Кому сподобається книга

«HHhH.Голову Гіммлера звуть Гайдріх» – поєднання історичного роману з критичною журналістською думкою про операцію «Антропоїд» під час Другої світової війни.Автор детально досліджує історію, аналізуючи відомі книги, статті, екранізації  і зображує їх з емоційним забарвленням у діалогах, що «відтворені  начебто на основі свідчень із перших вуст» головних героїв. Книгу вподобають дослідники історії Другої світової війни та шанувальники видань, що засновані на реальних історичних подіях і фактах.

Роман Лорана Біне допоможе читачам розвинути аналітичні здібності, дізнатись більше цікавих фактів про операцію «Антропоїд» і уявити себе на місці кожного з героїв. 

Чому видаємо

HHhH – панорама Третього Рейху, розказана з життя одної надзвичайної людини, історія нестерпного героїзму і вірності, помсти і зради.

У2010 році дебютний роман французського письменника Лорана Біне «HHhH» отримав Гонкурівську літературну премію. Роман зазначено в короткому списку нідерландської премії Europese Literatuur prijs, він став фіналістом американської National BookCritics Circle Award та потрапив до переліку найпримітніших книжок року за версією New York Times Notable Book of the Year.


Зараз роман Лорана Біне перекладений 40 мовами і ми вважаємо, що ця книга дозволить поглянути інакше на операцію Антропоїд, спираючись на велику кількість зібраних даних, описів, переглянутих фільмів.

Фішки книги

Автор пише роман в двох відрізках часу:

Перший починається з дитинства Гайдріха. Лоран Біне представляє його в формі коротких діалогів, приблизних реакцій на ту чи іншу ситуацію.

Другий переносить уяву читача на передумови і початок самої операції Антропоїд. Автор зображує розмови, думки, почуття і побут учасників операції – Йозефа Габчика Яна Кубіша.Окрім вищезазначених премій, роман Лорана Біне вподобали відомі видання та популярні сучасні письменники. Автор книжки «Американський психопат» – Брет Істон Елліс у своєму відгуку відмітив, що «стиль Біне злютовує все докупи: нейтральну журналістську чесність, підкріплену письменницьким запалом, із оповідницькими інстинктами. Це один із найкращих історичних романів, який потрапляв мені до рук». Крім того роман «HHhH» відзначив  у відгуку лауреат Нобелівської премії з літератури Маріо Варгас Льоса, зазначивши таке: «Неперевершено…Витончена й граційна розповідь…Прекрасна книжка».

Про автора

Лоран Біне народився 1972 року у Франції, у Парижі. Син історика, закінчив Сорбонну, викладач французької мови.Найвідомішу його книжку «HHhH» перекладено 40 мовами. Вона стала бестселером у кількох країнах, автор здобув Гонкурівську премію.

Цитати

11

Спливають місяці, що складаються в роки, протягом яких ця історія росте в мені. Тим часом як минає моє життя, складаючись, як і в усіх, із радощів і драм, особистих розчарувань  і надій, полиці в моїй квартирі заповнюються книжками про Другу світову війну. Я ковтаю все, що потрапляє мені до рук, на будь-якій мові, якою я можу читати.

 

14

   Того вечора уроку гри на скрипці не буде, Райнгардт навіть не зможе розповісти батькові про школу Коли він повернеться додому, то дізнається, що почалася війна.
       Чому почалася війна, тату?
       Бо Франція та Англія заздрять Німеччині, синку.
       А чому вони заздрять?
       Бо ми, німці, сильніші за них.

 

17

Я не стверджую, що Гайдріх став відповідальним за «остаточне вирішення єврейського питання» через те, що, коли йому було десять років, однокласники дражнили його Козою. Я згадую про ці факти лише через іронічне забарвлення, якого вони надають його долі: Коза стане тим, кого на вершині його могутності назвуть «найнебезпечнішою людиною Третього райху». Хто б міг таке подумати?

 

127

   Полковник Моравець звертається до двох десантників, відібраних для операції «Антропоїд»,сержантів Йозефа Габчика й Карела Свободи, словака й чеха, відповідно до побажання президента Бенеша:
       Із радіо і газет вам відомо про ті божевільні вбивства,що кояться в нашому домі. Німці знищують найкращих синів Чехії. Утім, це значить лише, що йде війна, а отже, треба не бідкатися, не плакати, а воювати.