м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Новорічний to do list: нащо він потрібен та як втілити його в життя?

21.12.2019

Святкові вихідні – ідеальний час, щоб помріяти та побудувати плани на майбутнє. Деякі психологи радять не залишати плани та мрії в думках, а записати їх на папері, створивши такий собі to do list на цілий рік.

Чому важливо записати?

По-перше, ви зможете регулярно повертатись до свого списку – раз на місяць, на тиждень, хоч щодня – це не дасть забути про масштабні цілі та важливі бажання у щоденній метушні.

По-друге, цілі, змальовані конкретно, нагадуватимуть вам про шлях, яким треба йти задля їх досягнення. Якщо в планах – влаштуватись на роботу у міжнародну компанію, менше ймовірності, що ви пропускатимете заняття з англійської.

По-третє, записи на папері – це візуалізація мрій. А візуалізація сприяє їх здійсненню – доведено психологами!

Але щоб візуалізація спрацювала, зробити її треба правильно. Дамо кілька порад стосовно того, як саме.

Як правильно написати перелік бажань?

Оберіть день, коли нікуди не треба бігти, робочі справи виконані, а домашні клопоти можуть ще трішки зачекати. Знайдіть вдома (в улюбленій кав’ярні, засніженому зимовому парку тощо) затишне місце, де вас ніхто не потурбує. Усуньте подразники – вимкніть телевізор, музику, телефон та всі інші електронні девайси. Нічого не станеться з навколишнім світом, якщо ви «відключитесь» від нього на годину чи дві, приділивши цей час собі та своїм мріям.

Візьміть аркуш паперу та записуйте на ньому всі бажання, які приходять в голову. Подумайте гарненько: згадайте і багаторічну мрію про подорож в Італію, і незакритий гештальт із вивченням іноземної мови. Згадайте все!

Після цього подивіться уважно на цей список. Подумайте над кожним бажанням, усвідомте, чи воно дійсно ваше, а не нав’язане чоловіком/дружиною/батьками/суспільною думкою/соціальними стереотипами. Викресліть те, що не знаходить відгуку у вашій власній душі. Потім викресліть те, що від вас не залежить. Наприклад «вийти заміж» або «виграти в лотерею» - не найкращий пункт для вашого to do листа, бо його реалізація залежить хіба що від долі. Залишити треба реалістичні бажання, виконання яких залежить від вас безпосередньо, інакше такий список протягом року не надаватиме сил, а лише позбавлятиме мотивації.

Після того, як відсієте зайве, переходьте до конкретизації, окресліть свої бажання максимально чітко. Хочете нову роботу? Подумайте, яку саме: на якій посаді, із якою заробітною платою, у фірмі якого масштабу? Відштовхуйтесь від реалій свого життя, але не бійтесь брати вищу планку – адже ціллю цього списку і є досягання більшого, ніж маєте!

Тепер, коли цілі чіткі та бажані, розташуйте їх за пріоритетністю. Це – найскладніше. Добре продумайте, що для вас – головне, що – другорядне. Орієнтуйтесь на внутрішнє «я цього хочу», а не на нав’язливе «це необхідно». Адже ви прагнете щастя, а не просто позначок «виконано» у списку, що не приносять жодної радості? Перечитайте перелік, уявіть, як здійснюється кожен пункт і прислухайтесь до себе – чи приносить це втіху?

Тепер, коли ви виділили головне та пронумерували свої цілі, ваш to do list майже готовий. Залишилось тільки обрати правильні формулювання.

Формулюємо бажання із позитивом

Формуючи свій to do list, уникайте негативних тверджень на кшталт:

1.     я повинен…;

2.     ситуація вимагає…;

3.     від мене очікують…;

4.     мені необхідно…;

5.     життєво важливо.

Такі слова лише «навісять» на вас вантаж додаткової відповідальності, але аж ніяк не вмотивують. Замість цих словосполучень використовуйте:

1.     було б добре…;

2.     я був би щасливий…;

3.     я був би вдоволений собою…;

4.     мені б принесло радість….;

5.     було б весело….;

6.     було б круто… .

Пишіть легко, тоді й реалізовуватись ваші мрії будуть так само – легко і з радістю!

 

Читай. Мрій. Дій.