м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Найкращі книги в жанрах фантастичної літератури

12.08.2021

Фантастична література — це ціла низка жанрів, які приголомшують cвоєю різноманітністю. Фантастичні книжки поглинають читача в нові світи, створені багатою фантазією письменників. Ці світи можуть бути дуже схожі на наш або, навпаки, кардинально від нього відрізнятися. Якщо ви цікавитеся найкращими творами в жанрі фантастики, книги, які підготувало для вас видавництво «Віват», можуть припасти вам до смаку.

Станіслав Лем, «Соляріс»


Якщо вас цікавить фантастика — книги найкращої якості написані не лише в останні десятиліття. Знайомство із жанром краще почати з класики. Роман легендарного польського письменника Станіслава Лема «Соляріс» по праву вважається класикою наукової фантастики. У книзі розповідається про психолога Кріса Кельвіна, який прибув на планету Соляріс, щоб вивчати океан. Адже вчені мають усі підстави вважати, що це одна велика розумна істота.

 

Джордж Р. Р. Мартін, цикл «Пісня льоду й полум’я»


Всесвітню популярність циклу Джорджа Р. Р. Мартіна «Пісня льоду й полум’я» приніс серіал, названий за першою книгою серії, — «Гра престолів». Це епопея в жанрі фентезі, яка розповідає про світ Вестерос, де за трон Семи Королівств змагаються кілька благородних домів. І поки дворяни з’ясовують стосунки, на півночі збирається армія живих мерців під проводом Короля Ночі.

 

Пол Андерсон, збірка повістей «Патруль часу»


Збірка повістей, яку об’єднує популярна тема подорожей у часі. У книзі розповідається про Менсі Еверарда, який працює в організації «Патруль часу». Мета цієї організації— запобігати подорожам у минуле, які можуть істотно змінити історію. Цікаво, що Пол Андерсон трішки відійшов від канону подорожей у часі: на відміну від Рея Бредбері (оповідання «І вдарив грім»), невеликі зміни в минулому допускалися.

 

Джон Р. Р. Толкін, трилогія «Володар перснів»


Легендарний фентезійний цикл, екранізований Пітером Джексоном. У трилогії описаний вигаданий світ Середзем’я, де здавна точилася боротьба між добром і злом. У центрі цього протистояння опиняється гобіт Фродо, який змушений здійснити карколомну подорож для досягнення мети — знищення Єдиного Персня, що може повернути темному володарю Саурону необмежену силу. «Володар перснів» вважається родоначальником жанру фентезі нарівні з книгами Роберта Говарда про Конана-варвара.

 

Анджей Сапковський, цикл «Відьмак»


Ще один фентезійний цикл, який оповідає про відьмака Ґеральта — мисливця на монстрів, що застосовує свої навички не для геройства, а для звичайного заробітку. Книги циклу мають безліч алюзій на сучасне суспільство, а ще в них порушуються проблеми призначення і моралі, добра і зла.

 

Чайна М’євіль «Вокзал на вулиці Відчаю»


Чайна М’євіль написав воістину унікальний роман, який започаткував новий піджанр у фантастиці — weird fiction, химерна фантастика. Якщо вам набридли звичайні історії про зорельоти або протистояння між добром і злом, то «Вокзал на вулиці Відчаю» стовідсотково збадьорить вашу уяву. Дія відбувається в місті Новий Кробузон — аналогу Лондона Вікторіанської епохи. Це поліцейська держава, яка тримає своїх громадян під залізним чоботом. Однак розмірене життя порушують дивні вбивства, які почали відбуватися в місті.

 

Роджер Желязни, цикл «Хроніки Амбера»


Це серія книг від легендарного американського фантаста. Історія починається на нашій Землі, проте світ книги передбачає безліч паралельних усесвітів, які сильно відрізняються один від одного. Головний герой п’яти перших книг — Корвін, принц королівства Амбер, що є первинним світом для всіх інших. Наступні книги оповідають про пригоди його сина — Мерліна, який вирушив на пошуки свого батька.

 

Лі Бардуґо, дилогія «Кеттердам»


Дилогія складається з двох романів — «Шістка воронів» та «Королівство шахраїв». Книги оповідають про банду юних аферистів. Герої беруться до завдання, якого можуть і не осилити. І цьому можуть перешкодити не лише вороги, а й напружені відносини між членами самої банди. «Кеттердам» є частиною циклу «Гришаверс», що включає аж сім романів про один вигаданий світ.

 

Террі Пратчетт та Ніл Ґейман «Добрі передвісники»


Що вийде, якщо двоє відомих англійських письменників Террі Пратчетт та Ніл Ґейман об’єднають свої зусилля? Ядерна суміш гумористичного міського фентезі, яка висміює безліч дивних аспектів нашої реальності. Книга швидко завоювала популярність, її почали цитувати як звичайні читачі, так і фільми (наприклад, «Омен)» та інші книги. У повісті розповідається про двох друзів: ангела і демона, які об’єднують свої зусилля, щоб не допустити Апокаліпсису.

 

Роберт Джордан, цикл «Колесо часу»


Це один з наймасштабніших циклів у жанрі фентезі. Серія налічує аж чотирнадцять книг, чималеньких за обсягом, що варто враховувати, якщо ви її тільки починаєте. Фанати творчості Роберта Джордана підрахували, що за весь час на сторінках циклу з’являється 2782 персонажі. Цей епічний твір оповідає про пригоду Ранда аль-Тора, який зі звичайного пастуха й фермера повинен перетворитися на того, хто врятує цей світ.

 

Ніл Ґейман «Небудь-де»


Ніл Ґейман завжди був відомий як автор динамічних книг, сюжетні повороти в яких незмінно захоплюють. Спочатку за авторським сценарієм BBC вирішив зняти серіал, проте він був надто бюджетний і не здобув великої популярності. Ґейман вирішив не здаватись і розширив історію в романі. У ньому розповідається про Річарда Мейг’ю, який хоче врятувати таємничу незнайомку. Виявляється, що вона — мешканка Нижнього Лондона — паралельного світу, сповненого чарів.

 

Рей Бредбері, «451° за Фаренгейтом»


«451° за Фаренгейтом» можна віднести до двох жанрів одразу — до наукової фантастики та антиутопії. Це найвідоміший роман автора, який розповідає про далеке майбутнє, де авторитарний уряд заборонив книги. Головний герой — Ґай Монтеґ — пожежний, до обов’язків якого входить спалювання будинків, де були виявлені книжки. На написання цього роману Рея Бредбері надихнуло спалення книг у Німеччині, коли владу в країні захопили нацисти. Від інших великих літературних творів «451° за Фаренгейтом» відрізняє те, що вперше він був опублікований у журналі «Playboy».

 

Лю Цисінь, «Проблема трьох тіл»


За часів Культурної революції в Китайській республіці астрофізикиня Є Веньцзє розчаровується в людстві і через спеціальну апаратуру, послуговуючись Сонцем як величезним ретранслятором, надсилає сигнал про допомогу позаземним цивілізаціям. І послання знаходить адресата, от тільки в нього зовсім інші плани. Тепер людство має чотириста років на те, щоб скоротити технічне відставання від невідомого ворога.

 

Говард Філіпс Лавкрафт, «Тінь над Інсмутом»


Говард Філіпс Лавкрафт відомий як творець «Міфів Ктулху» — фантастичного світу, де поряд з людством на планеті проживають неймовірні міфічні створіння, а також Старші боги. У повісті розповідається про вигадане містечко Інсмут у штаті Массачусетс. Головний герой стає свідком поширення культу стародавнього божества Дагона. Як плату за багатство та їжу його послідовники повинні виконувати лише одну умову — приносити жертву.

 

Джеймс С. А. Корі, цикл «Експансія»


Експансія — це серія науково-фантастичних книг, у яких розповідається про найближче майбутнє. Джеймсу Корі (це псевдонім, насправді роман написали двоє письменників — Деніел Абрахам і Тай Френк) вдалося створити напрочуд реалістичний світ, де між собою протистоять Земля і Марс. Інтриги корпорацій, тероризм, військові зіткнення і, звичайно ж, позаземне життя. Усе це ви зможете знайти на сторінках книжок цього циклу.

 

Ніл Ґейман «Sandman» («Пісочний чоловік»)


«Sandman» («Пісочний чоловік») — це серія коміксів. Та не поспішайте вернути носа: це не банальна історія про супермена. Оповідання розповідає про пригоди Морфея, який є персоніфікацією людських мрій. Він потрапляє в пастку на багато десятиліть. Звільнившись, Морфей розуміє, що його королівство зруйноване, а світ навколо змінився до невпізнання.

 

Стівен Кінг, «Кладовище домашніх тварин»


Роман всесвітньо відомого Стівена Кінга, який складно віднести до класичної фантастики. Це готичний роман, що порушує проблему смерті, а також стосунків батьків і дітей. За сюжетом молода пара Рейчел і Луїс Кріди переїжджають у нове місто, де неподалік від їхнього будинку діти влаштовують похорони своїх домашніх улюбленців.

 

Джон Скальці, «Зірковий агент»


У Тома Штейна нормальне життя: він агент, який недавно уклав контракт для однієї з голлівудських зірок на 12,5 мільйона доларів. Одначе в його світ вривається прибулець на ім’я Джошуа. На вигляд він як величезний шматок желатину, і пахне теж не надто приємно. Тож тепер у Тома нове завдання — зробити так, щоб ця раса прибульців в очах людства не виглядала настільки огидною. Адже Джошуа напрочуд добрий і милий.

 

Дмитро Глуховський, цикл «Метро»


Якщо вас цікавить фантастика високої якості, зверніть увагу на серію книг російського письменника Дмитра Глуховського — «Метро». Перша книжка циклу — це постапокаліптичний роман, у якому розповідається про людей, що сховалися в московському метрополітені після ядерної війни. Головному герою Артему доведеться здійснити тривалу подорож, щоб з’ясувати походження загадкових істот із сусідньої станції, а також опинитися в центрі боротьби між політичними угрупованнями.

 

Бернар Вербер, «Імперія ангелів»

Мало романів починаються з того, що головний герой помирає, а точніше, на нього падає літак. Після смерті Мікаель Пенсон опиняється в раю. Він постає перед вибором: або пройти реінкарнацію і стати новою людиною, або стати ангелом-хранителем. Мікаель стає ангелом, і тепер у нього під опікою перебувають три людські душі.

 

Фантастична література дає змогу бодай на певний час забути про сірі будні й опинитися в чарівних світах, які викликають трепет або страх. Безперечно, всі знають таких гігантів, як Крістофер Толкін та Станіслав Лем, але ми щиро сподіваємося, що в цьому переліку ви знайшли нові видання, які припадуть вам до смаку.

 

Придбати книжки в жанрах літературної фантастики, рейтинг яких складається з безлічі позитивних відгуків, можна в інтернет-магазині видавництва «Віват». Ці книги мають безліч шанувальників. І водночас багато читачів вважають такі видання низькосортними та нецікавими. Маємо надію, що ми змогли спростувати ці стереотипи й надихнути вас на знайомство з новими загадковими світами та харизматичними персонажами.

Схожі статті