м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

- сторінка 3

13.08.2020

2009-го року роман французького письменника Жана-Мішеля Ґенассії “Клуб невиправних оптимістів” отримав важливу літературну відзнаку — Ґонкурівську премію ліцеїстів. Переможця визначають близько 2000 учнів французьких ліцеїв, які читають 15 романів-номінантів на ключову для країни Ґонкурівську премію. Певно, для деяких авторів визнання прийдешнього покоління важить більше за схвалення критиків. І направду не дивує, що перемогу здобув саме цей грубенький роман. Ми можемо прочитати його українською завдяки видавництву Vivat і перекладачці Анастасії Шведик.Детальніше
12.08.2020
Уповноваженій Верховної Ради України з прав людини

Денісовій Людмилі Леонтіївні


Ми, що нижче підписались, з метою захисту прав людини та основоположних свобод, вимагаємо забезпечити право на справедливий суд у справі за позовом Віктора Медведчука проти історика, журналіста Вахтанга Кіпіані та українського видавництва Vivat.

Детальніше
09.07.2020
Вперше я почув про цю книгу зі статті, у якій директорка видавництва «Vivat» Юлія Орлова розповідада про лонгселери й сказала, що ця книга посідає першу позицію в категорії нон-фікшн. Тоді я подумав, що ця книга типова «мотивашка» й до науки не має ніякого відношення. Вдруге я почув про «Емоційний інтелект» з програми на радіо-НВ. У ній було розказано з наукової точки зору про емоційний інтелект і тоді я зрозумів наскільки помилявся щодо цієї книги.
Детальніше
06.07.2020
10 липня о 10:00 в Дарницькому районному суді Києва відбудеться засідання за позовом народного депутата від “Опозиційної платформи - За життя” Віктора Медведчука проти журналіста та історика Вахтанга Кіпіані та українського видавництва Vivat.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Vivat.
Детальніше
06.07.2020
Ми досі змушені носити маски, дотримуватися хай не такого суворого, але, здається, вічного карантину. Та й за кордон не надто виїдеш, тому доводиться ностальгійно поглядати на знімки з подорожей, де ми були лишень минулого року. Та є одне рятувальні "але". З нами завше може бути книга, яка не тільки занурить в новий роман чи познайомить з новим автором, а й дозволить поринути в незнану атмосферу нової країни. Тож годі чекати.

Гайда за мною!
Детальніше
30.06.2020
Про страшенну наївність сучукрліту вже неодноразово доводилося говорити, однак актуальності ця тема не втрачає. Щосезону з’являється декілька новинок, у яких нібито йдеться про важливе, однак насправді вони не зворушують, геть не зачіпають емоційно, а іноді, усупереч авторським сподіванням, узагалі викликають сміх. Що й казати, поточні новини читати зазвичай страшніше, ніж романи авторів сучукрліту. Утім, більшість письменників сюжети з реального життя взагалі не цікавлять, як і правдоподібність сюжету чи психологічна переконливість характерів. Вони ж бо митці, а не копіювальники дійсності, тому зараз як вигадають…
Детальніше
30.06.2020
«Я лисичка, я сестричка» – пам’ятаєте цю дитячу пісню? У дитячому садку на одному зі свят я грала роль казкової лисички, і вона мені запам’яталася на все життя. У казках, зокрема й в українських народних, лисичка є хитрим і досить загадковим персонажем. Так одразу і не скажеш: позитивний чи негативний це персонаж. Хоча більшість завуальовує у її образі хитрість і підступність.

У китайській міфології є навіть міфологічна істота - «лисиця з 9 хвостами», яка має гострий розум, хитра, підступна, спритна і невловима. А у фольклорі Японії лисиця є мудрою твариною-довгожителем, яка володіє магією, і коли їй виповнюється 50 чи 100 років, вона може перетворюватися на людину. Лисиця фігурує також у байках Езопа і Леоніда Глібова, які діти вивчають на уроках літератури у школі. Мені стало цікаво, як сучасні письменники розкривають образ лисиці, зокрема у книжках «Щастя – це лисичка» Евеліни Дацюте і «Коли я була лисицею» Тані Поставної.
Детальніше
23.06.2020

Щоб стати щасливою, Цирцея має стати смертною. Але щоб дійти такого висновку, їй знадобиться кілька століть.

Роман американської письменниці Медлін Міллер «Цирцея» — оповідь про те, як і чому Цирцея вирішила розпрощатися зі своїм безсмертям. Утім, перш, ніж згадати, хто така Цирцея і якими вчинками вписала вона свою історію на скрижалі класичної міфології, варто розповісти, хто така Медлін Міллер.

Детальніше
22.06.2020

Book Friends


Прогресивні українські видавництва колаборуються під час кризи. Це досить свіжий для України тренд, свідоцтво тієї адаптивності, яка сьогодні вкрай необхідна бізнесу та суспільству в цілому, щоб пережити складні часи. Вихідними відбулася зустріч CEO двох видавниць з читацьким ком’юніті у діджитальному форматі.

Ініціаторка зустрічі – Анна Похлебаєва (Артбукс). Її гостя – Юлія Орлова (Vivat). Співрозмовниці торкалися максимально відвертих тем. І ця прозорість – ключовий позитивний індикатор готовності особистостей індустрії до співпраці заради розвитку та популяризації книги в Україні.

Детальніше
22.06.2020
«Карі Мора» написана самим Томасом Гаррісом, відомим за серією книг про Ганнібала Лектера. Це одразу непогано так додає балів до пріоритеру читати цей трилер, ніж будь-який інший, еге ж? Одразу скажу, що до цього я не читав жодної книги Томаса Гарріса, але бачив чи не всі екранізації про Ганнібала, а ті в яких грає Ентоні Гопкінс далеко не один раз. Звичайно усі читачі бажають отримати відповідь на основне питання: чи вдалось знову створити щось наскільки інтригуюче і нешаблонне?
Детальніше
19.06.2020

Чому психологічна залежність від телефона стала новою проблемою сучасної людини та як це можна вирішити?

В одному з останніх інтерв'ю мене як видавця запитали, без чого я б не могла уявити свого робочого дня. Відповідь була очевидною: без смартфона! Постійно тримати телефон в руці чи перевіряти, чи він досі в кишені піджака, — наша нова реальність незалежно від професії чи способу життя. Вже смикається око, а рука тягнеться щохвилини перевіряти останні оновлення — привіт, смартфон-залежність. Як вийшло так, що технологія, яка має спрощувати наше життя, починає його ускладнювати?


Детальніше
17.06.2020
Канадська тайга, хижі звірі, холод. Цивілізований світ — за сотні кілометрів. Тринадцятирічний Браян Робсон після авіатрощі опинився сам на сам з дикою природою. Вітрівка на плечах та сокира в руках — ось і все його екіпірування. У хлопця немає часу на злість, жалощі до себе або відчай: щоб вижити, Браянові знадобляться всі його вміння, рішучість і мужність. Але його ятрять сумніви у своїй здатності вижити, а до всього ще не дає спокою материна таємниця, про яку от-от має дізнатися батько…
Культова книжка для дорослих та підлітків про силу людського духу, у якій порушено проблеми дорослішання та виживання в умовах дикої природи.
Детальніше
17.06.2020
Наймасовішим аналогом «виходу у світ» під час карантину та виплеску думок та емоцій для декількох мільйонів українців залишаються соціальні мережі. Саме там під час діджитального спілкування ми нотуємо переліки рекомендацій друзів «Що читати на карантині», переходимо на сайти книгарень та чинимо крихкий невпевнений опір відчайдушним акціям, які все частіше закінчуються замовленнями. Тож як справи у сучасних українських видавництв, що і скільки читають у карантин та що змінилося в уподобаннях аудиторій — розповідає видавчиня Юлія Орлова, яка близько 15 років веде видавничий бізнес та перебуває у пулі топових українських видавців, привчаючи українців читати та формуючи літературний та інтелектуальний смак сучасників. 
Детальніше
16.06.2020
Попри успіхи феміністичних студій та активну діяльність жіночих організацій в Україні, у мене постійно складається враження, що ці сфери майже не перетинаються з сучукрлітом. Там – обстоювання прав жінки, можливостей її повноцінної реалізації в суспільному житті, захист від домашнього насильства; тут – постійне скніння в ситуації жертви та пошук «того, єдиного», готовність жертвувати заради нього всім, аж до власної гідності, кохання як вищий сенс існування тощо. Однак дві книжки цього огляду свідчать, що зміни відбуваються, і то у кращий бік: написана жінками про жінок мала проза показує нетрадиційні (у сенсі звичної нам романтичної парадигми) сценарії та значно ширший спектр можливостей, ніж ті, які традиційно отримувала героїня укрліту. І це ок.
Детальніше
15.06.2020

Є такі книжки, під читання яких неодмінно хочеться солоденького. Особливо, якщо у книжці йдеться про щось солодке. Ох, скільки я шоколаду з’їла, коли читала «Шоколад» Джоан Гаррис! Так само й сталося, коли я розгорнула книжку американо-британської письменниці Стефані Берджис «Дракон із шоколадним серцем». Власне, уже з назви можна зрозуміти, що шоколад є одним з лейтмотивів цієї повісті. Але загалом вона про інше – про покликання, яке мають зрозуміти у своєму житті не лише люди, а й… дракони.

Детальніше
04.06.2020
Хоча Волтер Левін і всесвітньовідомий популяризатор фізики, поки я не взяв книгу до рук, то нічого про нього не чув і жодного відео з ним не дивився. Тому можна сказати він для мене був чистим листом і його науково-викладацьке та педагогічне уміння я оцінював саме зі сторінок цієї книги, а не через відео на YouTube. Думаю, це важливо зазначити, адже одразу після передмови в уяві постає трохи літній, збіса розумний дивак – певний аналог Дока з «Назад у майбутнє». Й у мене постало питання, чи саме не його дивацький виклад і є тією родзинкою? Бо може вийти так, що книга виявиться простим посібником із фізики з дещо спрощеною для широкого кола читачів науковістю?

Детальніше
04.06.2020

Жила-була собі дівчина Фурукуро. Як минуло їй вісімнадцять, влаштувалася вона працювати у цілодобову крамничку «Смайл-март» на станції «Хіїромачі». А як минуло їй тридцять вісім, то все ще в ній працювала. Незаміжня, без сексуального досвіду і без просування кар’єрними сходами, звичайна сіра продавчиня з крамнички на розі. Що, за мірилом суспільних японських цінностей, ставило на Фурукуро як на повноцінній одиниці суспільства, великий жирний хрест. Перетворювало її на зайвий, чужорідний елемент. А всі чужорідні елементи мають бути вилучені. І Фурукуро мусила у тому всьому якось жити.

Детальніше
03.06.2020
Ви точно не чекаєте, що під обкладинкою роману «Бандера Distortion» Олега Шинкаренка на вас чекає Степан Бандера, який сидить у концтаборі… на далекій космічній станції, а його дочка, гуляючи баварським лісом, зустрічає, як у давній казці, сірого вовка і мисливців
Детальніше
25.05.2020
Під час карантину скучили за мандрами? Тоді – вам до Андрія Любки, точніше до його книжки «У пошуках варварів». Це збірка подорожніх есеїв про Балкани.

До чого тут варвари? Андрій Любка виходить із стереотипу про Балкани як «дику», «неправильну», зрештою, «східну» і «південну» частину Європи, а потім великою мірою ці стереотипи руйнує. Змальовуючи свої поїздки цими країнами, письменник показує яскраву, колоритну, смачну і суперечливу землю. Мабуть, так, в принципі, можна сказати й про будь-які інші краї.
Детальніше
21.05.2020
Ілон Маск би плакав, якби йому до рук потрапила ця книжка. По-перше, бо дізнався б, що не він першим потрапив на Марс, а по-друге, бо його план колонізації Марса просто розлетівся б на друзки. Тож поки цю книжку ще не переклали англійською і до неї не дібрався відомий американець, українські читачі можуть тішитися тим, що завойовувати Марс спромігся саме український котик Мурко. Він навіть вигадав собі прізвище на кшталт, як у Ілона Маска – Мняуск.
Детальніше