м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Двадцятка найкращих детективів — Блог видавництва «Віват»

11.10.2021
Напружений сюжет, який не дає розслабитися до останньої сторінки, цікавий підхід до розкриття злочинів, логічні загадки й лабіринти думок, які подекуди заводять не туди і персонажів, і читачів, — не дивно, чому багато хто так полюбляє саме детективні романи.
Видавництво «Віват» зібрало для вас найкращі детективи, книжки, які вирізняються харизматичними персонажами, карколомним сюжетом і несподіваною розв’язкою. Пропонуємо вашій увазі перелік із двадцяти детективних романів.

«Правда про справу Гаррі Квеберта», Жоель Діккер

гарри квеберт.png

Закручений і захопливий детектив сучасного швейцарського письменника. За сюжетом головний герой — молодий письменник-початківець Маркус працює над створенням другого роману. Для цього він заручається підтримкою свого друга, також письменника Гаррі Квеберта. Через деякий час стає відомо, що Гаррі звинувачують у вбивстві дівчинки-підлітка, яке нібито сталося понад тридцять років тому. Маркус допомагає другові й паралельно пише свій роман, де ретельно відображає всі подробиці розслідування.

«Вбивство на вулиці Морг», Едгар Аллан По

ул Морг.jpeg

Едгар Аллан По вважається батьком жанру класичного детективу. І почалося все саме із цього твору — роману «Вбивство на вулиці Морг». Навіть сьогодні цей твір залишається одним з найпопулярніших у своєму жанрі. Усе починається з убивства вдови та її доньки на вулиці Морг у Парижі. Позаяк поліція не може розкрити злочин, за справу береться Огюст Дюпен, який згодом часто з’являтиметься як головний персонаж романів Едгара По. Детектив намагається відтворити події ночі вбивства і доходить висновку, що справа набагато заплутаніша, ніж здавалося спочатку. Хто скоїв подвійне вбивство на вулиці Морг? Чи були мотиви в убивці й кому належало пасмо волосся, знайдене на місці злочину? Знайти відповіді на всі ці запитання випаде Огюстові Дюпену.

«Записки про Шерлока Холмса», Артур Конан Дойл

Записки о Шерлоке.jpg
Неможливо уявити найкращі детективні романи без серії оповідань і романів про геніального детектива Шерлока Холмса. Артуру Конан Дойлу вдалося створити канонічний образ детектива, до якого часто вдаються навіть сьогодні. Скільки фільмів і серіалів зняли, надихнувшись образом Шерлока Холмса. До книжки «Записки про Шерлока Холмса» увійшли одразу одинадцять захопливих детективних оповідань, серед яких «Жовте обличчя», «Постійний пацієнт» та «Остання справа Холмса» з абсолютно неочікуваним фіналом. Варто читати всім, хто полюбляє харизматичних персонажів, які, хай і не вирізняються добросердістю, проте все одно зачаровують своїм магнетизмом та геніальністю.

«Ребекка», Дафна Дю Мор’є

Дафна.jpg
Роман, за яким зняли цілісінькі дві чудові екранізації. А все завдяки оригінальному сюжету, вдало витвореному талановитою письменницею. У центрі оповіді — молода жінка, яка зовсім недавно вийшла заміж за багатого аристократа Максиміліана де Вінтера й переїхала з ним до його розкішного маєтку. Щоправда, після переїзду з головною героїнею починають відбуватися дивні речі. Дедалі частіше вигулькують таємниці й секрети, пов’язані з колишньою дружиною Максиміліана, покійною Ребеккою. Головній героїні випаде дізнатися багато несподіваного про минуле свого чоловіка й нарешті з’ясувати, наскільки правдива історія про те, що Ребекка (яку просто обожнювало все її оточення) нібито трагічно загинула на яхті. Це знання назавжди переверне життя молодої жінки.

«Людина, що підводиться», Абір Мукерджі

Людина.jpg
Якщо ви шукаєте найкращі сучасні детективи, книжки, які приголомшують своїм сюжетом та оригінальним виконанням, обов’язково зверніть увагу на романи британського письменника індійського походження Абіра Мукерджі. Це серія книжок про детектива капітана Віндгема, який разом зі своїм помічником розслідує вбивство високопосадовця — помічника губернатора Бенгалії. Крім основного сюжету й розслідування вбивства, автор також знайомить нас зі всіма труднощами й перипетіями, які випали на долю Індії як колонії Британської імперії. Терористи-революціонери, бандити, місцеве населення, яке недолюблює британців, а також самі британці, не раді, що залишили свою батьківщину, — все це переплелось у колоритному детективному романі Абіра Мукерджі. Чи зможе капітан Віндгем знайти вбивцю помічника губернатора і чи залишиться він у Калькутті, а чи повернеться назад до Англії? Що ще тримає детектива в Індії, окрім розкриття злочину?

«Ім’я рози», Умберто Еко

имя розы.jpg
Класичний детективний роман геніального італійського письменника. Особливо припаде до смаку читачам, які полюбляють палацові інтриги й церковні змови. Історія розгортається в XIV столітті в середньовічному монастирі. Через незрозумілі причини в ньому починають помирати священнослужителі. Учений-францисканець Вільям, який приїжджає сюди разом зі своїм помічником Адсо, має розслідувати причину смерті ченців. От тільки церква епохи Відродження — це клубок інтриг та злочинів, замаскованих під священну віру в Бога. Тож Вільям повинен не лише розслідувати загадкові вбивства, але й розкрити секрети, ретельно сховані за стінами монастиря, наражаючись при цьому на смертельні небезпеки й випробування.

«Сім смертей Евелін Гардкасл», Стюарт Тертон

Эвелин Гардкасл.jpg
Відносно новий твір, який заслужено увійшов до переліку «Найкращі детективні книги 2021». Попри те, що книжка вийшла друком у 2020 році, написана вона в досить класичному для детективного жанру стилі. Усе починається з того, що головний герой прокидається в темному лісі й не пам’ятає, хто він і як тут опинився. Згодом він стає свідком смерті дівчини. Повернувшись додому, чоловік вирішує розслідувати це вбивство. Однак, прокинувшись наступного ранку, розуміє, що йому якимось чином удалося переродитися в тілі дворецького. Головний герой має 7 днів і 7 перероджень для тому, щоб розкрити загадкове вбивство доньки багатої сім’ї Гардкаслів — Евелін. Своєрідна суміш класичного детективу в стилі Агата Крісті й популярного фільму «День бабака» робить роман ще цікавішим.

«Код да Вінчі», Ден Браун

код да Винчи.jpg
Перший наклад книжки побачив світ ще 2003 року. Як же багато людей тоді повірили геніальній історії, створеної письменником Деном Брауном. А все тому, що сюжет «Коду да Вінчі» прописаний надзвичайно скрупульозно й докладно, з таким глибоким аналізом і зануренням у матеріал, що залишається лише дивуватися, що все це — чистісінька вигадка. Але ж яка вигадка! Це інтелектуальний детективний трилер, у центрі якого — досвідчений фахівець з релігійної символіки Роберт Ленґдон. Разом з талановитою криптографинею Софі Неве професор Ленґдон розпочинає розслідування вбивства куратора Лувру. Крок за кроком вони розкривають усі змови, які приховує Ватикан. Чи справді в полотнах Леонардо да Вінчі зашифровано таємні символи? І як пов’язана з убивством куратора Лувру легенда про Святий Ґрааль?

«Зникла дівчина», Тесс Ґеррітсен

пропавшая девушка.jpeg
Якщо ви шукаєте найкращі детективи, книжки 21 століття складуть гідну конкуренцію попередній епосі з її класичними детективними романами. От хоча б «Зникла дівчина». Якось уночі неподалік старого сміттєвого бака було знайдено тіло молодої дівчини. Здавалося б, її смерть нічим не примітна: зважаючи на неблагополучний квартал, де було знайдено тіло, це цілком могла бути наркоманка, яка трохи перебрала з дозою. Але справа набуває нового звучання, коли за кілька днів у цьому ж районі знаходять ще один труп. Патологоанатом помічає у затиснутому кулаці першої жертви коробок із сірниками, на якому зазначено номер телефону. З’ясовується, що цей номер належить власникові фармакологічної компанії. Тепер він головний підозрюваний у вбивстві одразу двох людей.

«Місячний камінь», Уїлкі Коллінз

Вилки Колинз.jpeg
Цей роман вважається справжньою класикою англійської літератури. Він повертає нас у ті часи, коли розслідування велися без суперприладів і специфічних правил. При цьому сюжет книжки гідний повноцінної екранізації. У центрі подій — зникнення рідкісного каменя, величезного жовтого алмаза, який украли британці з невеликого індійського міста. Далі події переносяться в родовий маєток, де мешкає молода Рейчел, яка на свій день народження отримує розкішний подарунок — прекрасний алмаз. Несподівано на святкування з нагоди дня народження в маєток вриваються незнайомці. Як пов’язані жерці-брахмани з алмазом і чому індуси так хочуть повернути його на батьківщину? Можливо, камінь таїть у собі особливу силу?

«Чому не Еванс?», Агата Крісті

Почему не Эванс.jpg
Один з класичних романів Агати Крісті, королеви детективного жанру. Молодик Боббі Джонс грає в гольф зі своїм другом. У ході гри, як це часто трапляється, м’яч вилітає за межі поля. Пішовши по нього, Боббі знаходить пораненого чоловіка, з вуст якого злітають останні слова: «Чому не Еванс?». Як пов’язана фотографія, що лежить у кишені вбитого, зі злочином? Боббі вирішує взяти участь у розслідуванні цієї справи й заручається підтримкою однієї з подруг убитого. Їм випаде не лише розкрити таємниці й страшні секрети, а й пережити справжнісінький замах на життя.

«Кувала зозуля», Роберт Ґалбрейт

зозуля.jpg
Якщо ви пошукаєте ім’я автора в інтернеті, то натрапите на фотографії відомої письменниці, яка створила чарівний світ Гаррі Поттера. Так, це правда, серію книжок про геніального детектива Страйка написала Джоан Ролінґ, яка, щоб розвінчати амплуа фентезійної письменниці, взяла чоловічий псевдонім. «Кувала зозуля» — це перший роман про Корморана Страйка, ветерана війни й детектива, який має розслідувати смерть молодої дівчини — моделі Лулу. На перший погляд усе скидається на самогубство, і Страйк без особливого ентузіазму береться за розслідування разом зі своєю помічницею, секретаркою Робін. Однак крок за кроком відкриваються факти, які свідчать на користь того, що обставини смерті дівчини не надто очевидні, і мотиви та можливість убити Лулу мала не одна і навіть не двоє людей.

«Вбивство у «Східному експресі», Агата Крісті

схидний экспресс.jpg
Якщо ви шукаєте найкращі детективні книжки, зверніть увагу на роман, який сама Агата Крісті вважала найдовершенішим у своєму письменницькому доробку. Ідеться, звісно ж, про «Вбивство у «Східному експресі». Цікаво, що дія роману відбувається в одному замкнутому просторі, а саме в потягу. Головний герой — детектив Еркюль Пуаро, який доволі часто з’являється в романах письменниці. Під час посадки в потяг він знайомиться з чоловіком, а вже вранці наступного дня цього чоловіка знаходять мертвим. Що ж спричинило його смерть? Опитавши всіх пасажирів потяга, Еркюль Пуаро доходить висновку, що багато хто з них міг бути причетним до вбивства, їхні мотиви доволі прозорі та очевидні. Детектив має обмаль часу: він повинен розкрити цей злочин, допоки потяг не прибув до пункту призначення.

«Шовкопряд», Роберт Ґалбрейт

шовкопряд.jpg
«Шовкопряд» — це другий роман Джоан Ролінґ, написаний під псевдонімом Роберт Ґалбрейт. Корморан Страйк разом зі своєю помічницею після успішного розкриття першої справи стає популярним: про нього пишуть у газетах і розповідають на телебаченні. Не дивно, що від охочих скористатися послугами детектива немає відбою. Корморан береться за розслідування зникнення письменника Оуена Квайна. За словами дружини, яка звернулася по допомогу до детектива, він зник тому, що на сторінках свого нового роману доволі різко й відверто висловлювався про старих приятелів, доволі впливових людей, і тепер через Оуена їхня репутація опиняється під загрозою публічного скандалу.

«Загублена», Ґіліян Флінн

загублена.jpeg
Напружений і сильний трилер, який довго не полишав списку бестселерів. Головного героя Ніка звинувачують у зникненні його дружини Еммі. Вона пропала перед самісінькою річницею їхнього весілля. Усе, що можна побачити в будинку, — це сліди бійки і краплі крові, яку так і не вдалося відмити. А ще то тут, то там заховані дивні речі й записки, які, імовірно, допоможуть знайти зниклу жінку. Хто насправді винен у зникненні Емі? Запевняємо, розв’язок цієї заплутаної історії, про який ви не здогадуватиметеся буквально до останньої сторінки, просто шокує вас.

«Тринадцята казка», Діана Сеттерфілд

13казка.jpg
Усім, хто шукає найкращі детективи 21 століття, ми наполегливо радимо звернути увагу на цей роман. Це перша книжка британської письменниці, яка принесла їй світову славу та визнання. Це приголомшлива історія з досконало прописаними персонажами й ретельно продуманими деталями. Головна героїня — Маргарет Лі — уже багато років працює в букіністичній крамниці. Несподівано письменниця Віда Вінтер пропонує їй написати й видати її, Маргарет, біографію. Маргарет пише про свою сестер-близнючку, яка загинула внаслідок операції з розділення сіамських близнюків. Вона зачитується книжками Віди Вінтер і знаходить одну з її рідкісних книжок з дванадцятьма історіями під назвою «Тринадцять казок». Головна героїня розуміє, що ту саму тринадцяту казку має написати вона сама

«Золотий жук», Едгар Аллан По

Золотой жук.png
До цієї збірки увійшли найкращі детективні оповідання популярного письменника: «Золотий жук», «Вбивство на вулиці Морг», «Загадка Марі Роже» та інші. Назву книжка отримала завдяки однойменному твору «Золотий жук», у якому По розкриває популярний на той час метод шифрування. Саме за його допомогою головний герой зміг зламати код і дістати скарб.

«Чоловіки, що ненавидять жінок» («Дівчина з татуюванням дракона»), Стіґ Ларссон

чоловики, що ненавидять.jpeg
Якщо ви полюбляєте цікаві книжки, детективи і трилери, вас неодмінно зацікавить ця історія. Ви, напевно, чули, а може, й на власні очі бачили успішну екранізацію роману, але запевняємо вас, що в процесі читання вам відкриється безліч деталей, які оминули увагою у фільмі. Уже немолодий промисловий магнат протягом кількох десятиліть провадить, здавалося б, безнадійні пошуки молодої родички, яка зникла сорок років тому. Майже зневірившись, на схилі свого життя він вирішує звернутися по допомогу до журналіста Мікаеля Блумквіста. Мікаель вирішує взятися за справу, але головно не заради пошуку жертви й убивці чи навіть грошей. Журналіст радше прагне відволіктися від свого деструктивного способу життя. У ході розслідування він потрапляє в круговерть загадкових подій. І ось чоловік уже розслідує не просте зникнення дівчини, а вбивство кількох жінок у різних куточках країни. Які ще секрети приховує в собі маленьке шведське містечко, на позір таке тихе та ідилічне?

«Цифрова фортеця», Ден Браун

Цифровая крепость.jpg
До числа найкращих детективних книжок, безперечно, варто віднести ще один твір Дена Брауна. Цього разу ми пропонуємо вашій увазі роман «Цифрова фортеця». Автору близька ідея зломів шифрів і розгадки таємниць. У «Цифровій фортеці» усі сюжетні перипетії обертаються довкола цієї теми. Події, щоправда, розгортаються в агентстві національної безпеки США. До АНБ надходить шифр, здатний дешифрувати навіть їхній суперкомп’ютер. Фахівці припускають, що комбінацію було створено програмою «Цифрова фортеця». Співробітниця відділу криптографії Сьюзан Флетчер вирішує розгадати цей код. Коли жінка максимально наближається до мети, то розуміє, що під загрозою опиняється не лише її життя, а й подальше існування АНБ США і, щонайстрашніше, безпека мільйонів цивільних мешканців.

«Сніговик», Ю Несбьо

Снеговик.png
Завершує нашу двадцятку найкращих детективів роман з доволі незвичайною для цього жанру назвою. Це сьомий роман із серії про детектива Харрі Холе. Цього разу йому випаде розслідувати злочин не десь далеко, а в рідному місті Осло.
Головний герой має спіймати серійного вбивцю. Усе починається з розшуку зниклої жінки. Зіставивши факти з минулого, Харрі доходить висновку, що в Норвегії щороку зникають заміжні жінки. І в цьому є одна закономірність — зникають вони того самого дня, коли випадає перший сніг, і останнє, що бачать жертви, — величезний сніговик.
Якщо ви полюбляєте полоскотати собі нерви заплутаними розслідуваннями і складними логічними головоломками, вам сподобаються книжки в жанрі детектив. Усі романи із запропонованого нами переліку ви можете придбати в інтернет-магазині видавництва «Віват». До нашої двадцятки найкращих детективів увійшли справді ретельно продумані та захопливі твори, які займуть гідне місце на вашій книжковій полиці і, певно, будуть прочитані ще не раз (хай навіть ви вже знатимете, хто вбивця).