м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

А що твій розум думає про тебе?

22.10.2018

Що приховує наш мозок? Чи можливо керувати своєю енергією та підвищити продуктивність? Як скористатись своїм потенціалом на повну потужність? Чи можуть емоційні складники формувати нашу долю?
Дізнайтесь про революційні підходи, найновіші принципи управління енергією та секрети внутрішніх механізмів людського мозку за допомогою трьох книг!Таємне життя розуму Маріано Сіґман


Про книгу:
Написана на основі найновіших досліджень книжка «Таємне життя розуму» Маріано Сіґмана пропонує революційне бачення ролі нейронауки в нашому житті, розкриваючи таємничі процеси, що відбуваються в мозку і визначають, як ми навчаємося, мислимо, відчуваємо і мріємо.
По двадцяти роках дослідження внутрішніх механізмів людського мозку доктор Сіґман обстоює унікальний погляд. За допомогою досягнень фізики, лінгвістики, психології, педагогіки й інших дисциплін він намагається пояснити, чому в людей, що розмовляють кількома мовами, рідше розвивається деменція, як новонароджені, ще не вміючи говорити, розрізняють добро і зло, а також як «прочитати» думки пацієнтів у вегетативному стані, розшифровуючи показники активності їхнього мозку.

Для кого ця книга:
Книга призначена як для науковців, дослідників, викладачів, так і для всіх, хто бажає зазирнути у глибини і таємниці людського інтелекту.

Чому ми вирішили видати цю книгу:
Книга написана міжнародним експертом нейродосліджень. Ми переконані, що читачам буде цікаво дізнатись про можливості  людського мозку, спираючись на дослідження в галузі фізики, лінгвістики, психології, освіти.

Фішки книги:
Відмінністю книги є легкість та доступність поданого матеріалу. Революційний підхід Маріано Сігмана відзначено великою кількістю позитивних відгуків – наприклад, професор з психології Вашингтонського університету Ендрю Мелцофф зазначив, що «його аналогії завжди глибоко інформативні і забавні», а один з найавторитетніших наукових журналів «Science Magazine» написав, що «автор подає матеріал з погляду неврології, але просто і зрозуміло для сприйняття».

Про автора:
Маріано Сіґман — фізик за освітою, міжнародний експерт із когнітивних нейродосліджень у сфері навчання й ухвалення рішень. Народився в Аргентині, виріс у Барселоні, навчався в Буенос-Айресі. Згодом у Нью-Йорку здобув ступінь доктора філософії в галузі нейронауки. 2006 року в університеті Буенос-Айреса заснував Лабораторію інтегративної неврології — міждисциплінарну спілку фізиків, психологів, біологів, інженерів, освітян, лінгвістів, математиків, художників і комп’ютерних спеціалістів, яка досліджувала людську поведінку з метою поліпшення навчальної практики. Серед нагород Сіґмана — грант Human Frontier Career Development Award, золота медаль Пія ХІ від Папської академії наук, премія для молодих учених від Collège de France, відзнака за аналітику даних у конкурсі Smarter Planet Innovation Award.

Цитати з книги:
Виконавча система
Мережа в лобовій корі, яка створює виконавчу систему, визначає нас як суспільних істот. Ось простий приклад. Коли ми вхопили гарячу тарілку, природна реакція — негайно її кинути. Але доросла людина пригальмує цей рефлекс і швидко оцінить, чи є куди поставити тарілку, щоб не розбити її.
Добрий, поганий і відразливий
Немовлята не можуть висловити досить складних понять про добро, зло, справедливість, власність, крадіжку й покарання, тому що їхня «диспетчерська вежа» (ланцюги в префронтальній корі) ще не сформована остаточно. Як математичні й лінгвістичні уявлення, розмаїття моральних понять у їхній психіці приховано за нездатністю дітей їх проявити.
Туманні межі ідентичності
Ми — це наш вибір. Ми вирішуємо, іти на ризик чи поводитися помірковано, вдатися до маленької брехні чи за будь-яку ціну говорити правду. Ми вибираємо відкладати все на далеке майбутнє чи жити одним днем.
Одіссей і наш внутрішній синдикат
Стандартний приклад надмірного оптимізму — щоденне пробудження. Укладаючись спати, ми часто обіцяємо собі ранкові подвиги, наприклад прокинутися раніше, ніж зазвичай, щоб зробити зарядку. Намір базується на щирому бажанні й визнанні майбутньої користі — поліпшення здоров’я й фізичної форми. Та якщо ви не жайворонок, зранку ситуація виглядає геть інакше.
Про книгу: 
Залежність між інтелектом і життєвим успіхом зрозуміла і майже аксіоматична. Але ж на життєві здобутки впливає й емоційна сфера людини.
Які емоційні складники передусім формують нашу долю?
Для чого нам емоції та як навчитися ними керувати?
Чи можна виправити емоційні моделі, закладені в людині, коли вони гальмують її рух до кращого?
І взагалі, чи реально об’єднати два слова «емоційний інтелект» і не отримати суперечність?
Відповіді на ці питання дає оперта на наукову базу і водночас легко написана для широкої аудиторії книжка Деніела Ґоулмана — один із безперечних психологічних бестселерів останніх десятиліть.

Для кого ця книга:
Книга буде цікава як професійним психологам, дослідникам і викладачам, так і широкому колу читачів, які хочуть пізнати свій емоційний потенціал і навчитися керувати ним.

Чому ми вирішили видати цю книгу:
Книга написана видатним дослідником, доктором філософії, номінантом на Пулітцерівську премію, який є одним із початківців впровадження поняття емоційного інтелекту (ЕІ; EQ). Ми впевнені, що читачам буде цікаво визначити свій емоційний інтелект, соціальні взаємодії, вплив емоцій на життя, а також відкрити нові вікна можливостей.

Фішки книги:
Перше видання книги відбулось в 1995 році. Наразі це вже ювілейне 10-те видання, що свідчить про велику популярність цієї книги. Книга відзначена великою кількістю позитивних відгуків, серед них авторитетніша щоденна американська газета «The New York Times» зазначила, що «книга будує зв’язки між новими уявленнями та багажем знань про наше емоційне життя». Утім популярна щоденна газета Сан-Франциско «San Francisco Chronicle» підкреслила, що ця книга є «надзвичайно цікавою та масштабною роботою, проведеною на базі найкращих досліджень сучасних психологів та педагогів». 

Про автора:
Деніел Ґоулман — доктор філософії, відомий психолог, журналіст, автор понад 10 книжок із психології, освіти, науки. Має багато нагород, зокрема Американської психологічної асоціації, за досягнення в професійній діяльності, є членом Американської асоціації сприяння розвитку науки. Його двічі номінували на Пулітцерівську премію.

Цитати із книги:
Два розуми
Емпатичне усвідомлення того, що жінка сумна, хоча вона й стверджувала зовсім протилежне, - це спосіб сприйняття, такий самий, як розділення значення слів і самих слів, надрукованих на папері. Одне є виявом нашого емоційного розуму, інше – раціонального. Насправді ж ми маємо два розуми – один мислить, а другий відчуває.
Де ховаються пристрасті
Мигдалеподібне тіло – це скарбниця емоційної пам’яті, тому вона сама по собі важлива. Без мигдалини людина не може вкласти в життя власний сенс. Наші емоції мають власний розум, який може висувати судження незалежно від раціональної частини нашого мозку. 
Коли розумний насправді дурний
Академічні знання не мають жодного стосунку до емоційного життя. Люди з високим IQ можуть виявитися абсолютно безпомічними в особистому житті. У найкращому випадку IQ – це лише 20% того, що визначає наш життєвий успіх, а за решту 80 відповідають інші фактори. 
Управління за допомогою серця 
Рентабельність емоційного інтелекту – це відносно нова ідея в бізнесі, яку, можливо, буде досить важно сприйняти деяким керівникам. Лідерство – не панування, а здатність переконувати людей працювати на втілення спільної мети. Живи на повну Джим Лоер і Тоні Шварц


Про книгу:
Наш світ постійно змінюється. Через зростання навантаження ми намагаємося оптимізувати кожен робочий день, але управління часом уже не допомагає розв’язувати проблеми. На прикладах із життя реальних людей у книжці подано рекомендації, як витримати жорсткі вимоги часу, не втративши духовних орієнтирів, як стати сильнішим, упевненішим і підвищити продуктивність. Ґрунтуючись на результатах багаторічних досліджень, автори сформулювали принципи управління різними типами людської енергії для досягнення максимальної ефективності як у роботі, так і в особистих стосунках.

Для кого ця книга:
Книга для тих, хто хоче керувати своєю енергією, підвищити продуктивність і отримувати радість від кожного дня.

Чому ми вирішили видавати цю книгу:
Ми вважаємо, що ця книга буде корисна для сучасного суспільства, бо надає можливість скористуватись людським потенціалом на повну потужність. Експериментальні дослідження авторів дозволили більшості осіб різних професій та спрямувань заощадити час і досягти успіху. 
Фішки книги:
Винятковою особливістю книги є приклади з життя реальних людей, а також рекомендації, стосовно наведених ситуацій і прийняття рішень. Вона отримала багато подяк від управлінців, бізнесменів, професорів, письменників та навіть директорів компаній. Наприклад, Скотт Міллер, президент та виконавчий директор корпорації Hyatt зазначив, що «принципи, сформульовані в цій книжці, допомогли мені не тільки в особистому житі, а й як лідеру великої компанії». Окрім бізнесу ця книга може стати в нагоді для людей будь-яких професій і, як зазначив письменник Сет Годін, «ця книжка досить оманлива – ви згодом помітите, що вона змінить все ваше життя!». 

Про авторів:
Джим Лоер — усесвітньо відомий психолог, співзасновник Інституту розвитку людини, член Американської психологічної асоціації та Асоціації сприяння розвитку спортивної психології, письменник. Працював із видатними спортсменами: тенісистами Джимом Кур’є та Монікою Селеш, боксером Реєм Манчіні тощо.
Тоні Шварц — американський журналіст, автор багатьох популярних творів, кореспондент New York Post, Newsweek, The New York Times, New York Magazine та Esquire. 1988 року у співавторстві з Дональдом Трампом написав книжку The Art of the Deal, що стала світовим бестселером.

Цитати із книги:
Динаміка повної потужності
Уміння управляти енергією – запорука продуктивності, здоров’я та щастя. Дослідження Інституту Геллапа свідчать, що після перших шести місяців роботи тільки 38 % людей працюють на повну силу. Через три роки ця цифра знижується до 22 %. Замисліться над цим. Наскільки ви віддаєтесь своїй роботі? А ваші колеги?...
Пульс життя
Щоб жити як спринтер, треба розбивати життя на серію інтервалів, які відповідають нашим фізіологічним можливостям і ритму їхніх змін. 
Вимірювання потужності мети
Щоб швидко оцінити потужність вашої мети, дайте відповідь на три запитання, поставивши оцінки від 1 до 10.
Наскільки ви раді приходу на роботу вранці?
Наскільки вас тішить те, чим займаєтеся, а не винагорода за це?
Наскільки ви дотримуєтеся своїх глибинних цінностей?
Якщо ви набрали 27 або більше балів, у вас, імовірно, є важлива мета. Якщо ж менше ніж 22 бали – ви рухаєтеся, куди вітер віє. 
Сприйняття і реальність
Чудовим прикладом ідеального управління енергією є молитва про душевну рівновагу: «Господи, дай мені спокій прийняти те, що я не можу змінити, дай мужність зміните те, що можу, і дай мудрість відрізнити одне від іншого». Значно краще сконцентрувати свою енергію на тому, на що ми можемо впливати. І погляд істині в очі допомагає відчути цю різницю.