«ПУТІНОКРАТІЯ»: німецький політичний бестселер

ПутінократіяУ вересні ми випускаємо книжку Бориса Райтшустера «Путінократія» (оригінальна назва «Демократура Путіна») відразу у російському та українському перекладах.

У Німеччині книжка «Демократура Путіна» пережила два перевидання, ставши політичним бестселером. Як зазначають критики, Райтшустера можна було би читати як захопливий детектив, як би вона не відображала жахливу реальність.

У 2006 році книга отримала загалом схвальні оцінки, але читачі сприймали її як занадто песимістичну картину сучасної Росії. За вісім років, у 2014 році, виходить друге перевидання. Книжка була збільшена на 80 сторінок і набула нових шанувальників — більшість скептиків, які не вірили прогнозам Райтшустера у 2006 році, пристали на бік автора. Однією з причин стала ганебна історія анексії Криму.

Слідкуючи та аналізуючи шлях до влади російського президента, автор, по-німецьки педантично, вивчає одну епоху правління сучасної Росії за іншою (а фактично епоху Єльціна і епоху Путіна). Розбираючись у складних політично-економічних карних справах (справа ЮКОСа, наприклад), Борис також приділяє увагу опонентам діючого президента. Так, детально описана передвиборча компанія Гаррі Каспарова, який балотувався на пост президента, зі всіма проявами адмін. ресурсу та активної пропаганди російських ЗМІ.

Увага автора націлена і на сучасні війни президента Росії, а саме військовий конфлікт на Кавказі і у Грузії. Особливої уваги заслуговує глава, що присвячена Україні. Автор аналізує динаміку змін у партнерських стосунках колись братніх країн від 2004 року, тобто від Помаранчевої еволюції і до сьогодні. Висновки Бориса невтішні, хоч і логічні.

В російській та українській версіях книжка виходить під назвою «Путінократія» і стане доступною для широкого загалу вже на початку вересня.

Довідка: Серед німецьких публіцистів Борис Райтшустер вважається ворогом номер один російського президента. А у середовищі журналістів його називають найгострішим критиком політики Путіна.

Борис прожив у Росії загалом 20 років. У 1999 році він очолив московське бюро журналу «Фокус», яким керував до 2011 року. Успішний журналіст досліджував стан та зміни російського суспільства протягом всього терміну перебування в Москві. В його доробку п'ять книжок, заборонених до друку в Росії:

• «Листи з імперії, що гине» (нім. «Briefe aus einem untergehenden Imperium»; 1994)

• «Володимир Путін. Куди він веде Росію» (нім. «Wladimir Putin. Wohin steuert er Russland»; 2004),

• «Демократура Путіна» (нім. «Putins Demokratur»; 2006),

• «Новий господар у Кремлі. Дмитро Медвєдєв» (нім. Der neue Herr im Kreml. Dimitrij Medwedew; 2008)

• «Російський екстрім. Як я вчився любити Москву» (нім. «Russki extrem. Wie ich lernte, Moskau zu lieben»; 2009)

До сьогодні жодна з книжок не перекладалася та не видавалася російською чи українською мовами.

Поделиться: