Рекомендації щодо написання, відмінювання, слововживання новітніх запозичень, увага до слів іншомовного походження, абревіатур, мовленнєві хиби і правильні варіанти – ці видання допоможуть не лише любити, а й правильно послуговуватися мовними структурами.

Борис Антоненко-Давидович. Як ми говоримо

К.: Книга, 2010. – 252 с.

antonenko

Хай скільки років цій книжці (перше видання вийшло 1970 року у видавництві «Радянський письменник»), а вона досі актуальна. Автор розбирає проблемні випадки за кожною частиною мови, тож маєте змогу ще й підучити їх. Якщо ж потреби такої немає, то зверніть увагу винятково на ті проблеми, що їх порушує автор.

Досі багато видавців культурних довідників запозичують думки Бориса Дмитровича, тому краще познайомитися з першоджерелом. Особливо, якщо досі не знаєте різниці між словами посмішка й усмішка, ріка й річка, книга і книжка. Безумовно, це те видання, що має оселитися на полиці кожного, хто стежить за власною мовленнєвою культурою.

Читать далее →

Науково-популярна література нікуди не поділася: є і перекладна, і вітчизняна. В асортименті − крутий нонфікшн про людську цивілізацію, реаліті-шоу, ізраїльське економічне диво, літературних класиків і про те, як гідно піти у вічність.

Анастасія Герасимова

Арт-критик


Елізабет Колберт «Шосте вимирання»

Наш Формат, 2016

Сучасний світ є результатом наполегливості окремих видів тварин і рослин, які вижили під час одного з останніх великих вимирань. В різні епохи та періоди причинами зникнення ледь не усього живого ставали природні катаклізми, падіння метеоритів. Проте з появою Homo sapiens, виду, що повільно рухається і повільно розмножується, але є набагато вигадливішим за братів своїх менших, загроза отримала джерело, яке діє попри логіку та наукову доцільність. Винищення безкрилої гагарки у Північній півкулі, завезення у Південну Америку щурів, які колись неодмінно правитимуть світом, радіоактивні опади, зміна річкових русел, монокультурне сільське господарство, підкислення океану… Елізабет Колберт, оглядача The New Yorker, безжально перераховує все, що знищує планету, веде до «шостого вимирання». Гостроактуальне журналістське розслідування, ґрунтовна, вражаюча, з цікавими фактами та науково-історичними екскурсами – книга Колберт стала лауреатом Пулітцерівської премії, бестселером The New York Times, фіналістом премії The National BookCritics Circle Awards.

Читать далее →

pila-de-libros-antiguos-con-una-manzana-sobre-un-fondo-gru

Книжки на будь-який смак, з якими ви зможете мандрувати в минуле, досліджувати глибини людської психіки, або ж будете з цікавістю слідкувати за життєвими перипетіями героїв і забудете про осінню нудьгу.

До вашої уваги новинки, з якими не буде сумно холодними вечорами, від українських письменників.

Читать далее →

найкращі дитячі книжки, що читати дітям уголос, українські книжки, найкращі дитячі книжки, казки для дітей, книжки про тварин, дітям про природу, Кіт-король, Марта Альтез, книжки-картинки, читаймо дітям уголос, що читати вголос, книжки про дружбу

Українські дорослі поки дещо недооцінюють книжки-картинки, бо часто зовсім забувають, що справжня любов до читання народжується не з потреби вивчення нових слів, а з цікавості до історій. Історій, які у книжках-картинках, можуть, завдяки ілюстраціям, відчитати навіть малюки. Щоби нагадати батькам цю просту істину сьогодні ми рекомендуємо для читання разом з дітьми прекрасну книжку-картинку, а саме неперевершеного «Кота-короля»Марти Альтез.

Читать далее →

Жанр мемуарної літератури є поширеним у світовій спадщині. Такі тексти — щоденники, листи, спогади відрізняються своїм публіцистичним стилем і одним із їхніх призначень є зафіксувати крізь призму життя однієї людини важливі історичні події та епохи. Щоденник Анни Франк розповідає про одну із найжорстокіших сторінок людської історії — геноцид іудеїв.

Читать далее →

Юлія Орлова, генеральний директор видавництва «Vivat»

Стенд харківського видавництва “Vivat” став одним із найбільш відвідуваних на книжковому ярмарку, що проходив у рамках Форуму видавців у Львові. Та це й не дивно – серед новинок, з якими видавництво завітало на цю імпрезу, – блискучі переклади іноземних авторів, чудово ілюстрована дитяча література, всесвітньо відомі бестселери…

Про нинішні новинки, про плани видавництва на майбутнє, про враження від Форуму – розмова кореспондента Укрінформу з генеральним директором видавництва Юлією Орловою.

– Юліє Борисівно, чим із привезеного на Форум найбільше пишаєтеся, на чому хотіли б акцентувати увагу читачів “Vivat”?

– Ми зробили для Форуму 69 новинок, але я не дуже люблю кількісні характеристики, бо вони не відображають якість, а лише інтенсивність роботи наших п`яти редакцій. Намагаємось робити, і це дійсно у нас виходить, абсолютно актуальні проекти. Дуже пишаємось тим, що близько 50 відсотків всього того, що видаємо, – переклади. Ми купуємо авторські права на бестселери “Нью-Йорк Таймс”, твори лауреатів Букерівської, Гонкурівської премій. Свою громадянську позицію вбачаємо у тому, щоб донести до вимогливого українського читача якісну літературу в хорошому перекладі. Але з іншого боку, у нас зараз розквіт української літератури, і той проект, яким я однозначно пишаюсь – антологія “#невимушені” – 5 авторів, які на сьогодні є лідерами думки. Привезли до Львова і самих авторів, які презентували свої твори. Я дуже пишаюсь проектом, який ми зробили із сайтом “Історична правда” та Вахтангом Кіпіані “Зродились ми великої родини. ОУН-УПА”. Це проект історичний, і оскільки все наше видавництво працює винятково з експертами, то вважаємо, що ця книга надзвичайно професійна. Ми тільки два дні поторгували нею на Форумі, як відразу помітили неабиякий інтерес до неї. Так само пишаюсь новим напрямком, який на сьогодні наше видавництво активно проводить – наук-поп. Привезли до Львова з Санкт-Петербурга популяризаторку науки Асю Казанцеву, яка розповіла про складні речі просто, доступно і цікаво, щоб люди хотіли купувати ці книги. Ми зробили кілька таких видань, і на них теж є чималий попит. Що говорить про одне – український читач зростає, видавництва мають за ним встигати.

Читать далее →

У харківській книгарні «Є» пройшла презентація книжки української письменниці та волонтерки Юлії Ілюхи «Неболови».

На початку презентації письменниця розповіла про початок свого творчого шляху, який стартував з журналістики. «Коли я працювала на телебаченні, то ми кожного року робили сюжети про літературний конкурс імені Масельського, – розповіла вона, – мені захотілося також щось написати. Спершу я туди відправила свої вірші. Їх не оцінили. Потім я вирішила написати прозу. Моє перше оповідання перемогло. Потім я почала писати далі…».

Читать далее →

Роберт Зіталер. Ціле життя. Видавництво Віват 2016

Фото: agenturkelterborn.com

У фільмі Паоло Соррентіно “Молодість” Роберт Зіталер грає коротку, але яскраву роль бородатого інструктора з альпінізму, який впадає за Рейчел Вайс. Зіталер народився в Австрії, але мешкає у Берліні. І тим часом як зростає його акторська слава, він майже увесь час присвячує писанню. Найсвіжіша книжка ЗіталераЦіле життя стала бестселером у Німеччині. В англійському перекладі потрапила до короткого списку Міжнародної букерівської премії. З 20 жовтня книжка в українському перекладі видавництва Віват з’явилася у продажу.

Читать далее →

Презентація громадсько-політичного видання відбудеться у Дзеркальній залі Палаца Потоцьких — 16 вересня о 16:00. Зустріч модеруватиме політичний експерт Євген Магда.

Покоління сміливих. Україна: 25 років незалежності. Андрій Кокотюха. Видавництво Віват 2016

Андрій Кокотюха — відомий письменник, сценарист та журналіст. Автор та упорядник понад 60 книжок. З 2012 року — «Золотий письменник України». За його сценаріями знімають телешоу, а за книжками — кінострічки. Та сьогодні спеціально до знаменної дати автор готує унікальну книжку — знакову для незалежної України.

Видання «Покоління сміливих» — це своєрідне резюме перемог, зріз культурного рівня незалежної держави. Книга висвітлює не лише найбільш знакові та ключові події всього періоду незалежності — з 1991 по 2016 рік, а й деталі, які об’єктивно передають атмосферу та присмак минулих років.

Читать далее →

Невимушені. Видавництво Віват 2016

Видавництво «Vivat» спеціально до Форуму видавців готує унікальну збірку зірок сучасної української прози, талановитих юних авторів покоління невимушених: Марка Лівіна, Катерини Бабкіної, Мирослава Лаюка, Ірини Цілик та Артема Чеха.

Невимушені — покоління мрійників та вільнодумців, що прожили більшу частину свого життя вже у вільній Україні. Спеціально до майбутнього Форуму видавців найяскравіші з них об’єдналися, щоб в одній збірці жанром короткої прози описати СВОЄ покоління та вписати у видання свою #the story.

Читать далее →