г. Харьков, 61037, ул. Н. Гомоненко, 10
Vivat книжный
интернет-магазин

Рух опору: історія протистояння і боротьби за свободу

18.01.2019

Друга Світова війна – один з найстрашніших періодів вісторії людства. Безлічі книжок, оглядів і ґрунтовних теоретичних працьнагадують нам про жахливі  події,розкривають таємниці та повністю занурюють у страждання і хаос тих часів. Тавсе ж таки ми маємо знати різні думки і вбачати події зі всіх кутів зору. Незважаючи на кількість сказаних слів, на кількість написаних трактатів, вартомати альтернативну думку.

1942 рік.

Операція «Антропоїд».

Чеський рух опору запланував вбивство вагомої політичноїфігури, головного творця Голокосту і керівника айнзацгруп –  обергруппенфюрера СС Рейнгарда Гайдріха. Він був правоюрукою Генріха Гіммлера – одного з найголовніших та найвпливовіших лідерівнацистської Німеччини.


«HHhH» –  німецька абревіатура,яка розшифровується як Himmlers Hirn heißt Heydrich, що в перекладі означає«Голову Гіммлера звати Гайдріх».

Льодяно-демонічнийхарактер Гайдріха домінує у книжці. Його ключові ролі в злодіяннях епохи займаютьзначну частину розповіді. У той час як інша частина історії сповненапротистоянням, боротьбою за свободу і, безперечно, надією на перемогу рухуопору.

Роман «HHhH. Голову Гіммлера звуть Гайдріх» – популярна книжковановинка 2018 року видавництва Vivat.  

Про книгу

Двоєчоловіків повинні вбити третього. Це операція «Антропоїд»: двом чехословацькимдиверсантам, надісланим із Лондона, доручено знищити Райнгарда Гайдріха,начальника ґестапо, голову нацистських спецслужб, «найнебезпечнішу людинуТретього райху», того, хто спланував «остаточне вирішення єврейського питання».Гайдріх був правою рукою Гіммлера. Есесівці казали: «HHhH» — «Himmlers Hirnheißt Heydrich», тобто «Голову Гіммлера звуть Гайдріх».


Усі персонажі цієї книжки існували насправді. Усі події, зображені в ній, правдиві.Однак за лаштунками підготовки до замаху відбувається інша війна, та, щоточиться між художньою вигадкою та історичною дійсністю. І, попри все, історія муситьбути розказана до кінця…

Кому сподобається книга

«HHhH.Голову Гіммлера звуть Гайдріх» – поєднання історичного роману з критичноюжурналістською думкою про операцію «Антропоїд» під час Другої світової війни.Автор детально досліджує історію, аналізуючи відомі книги, статті, екранізації  і зображує їх з емоційним забарвленням удіалогах, що «відтворені  начебто наоснові свідчень із перших вуст» головних героїв. Книгу вподобають дослідникиісторії Другої світової війни та шанувальники видань, що засновані на реальнихісторичних подіях і фактах.

РоманЛорана Біне допоможе читачам розвинути аналітичні здібності, дізнатись більшецікавих фактів про операцію «Антропоїд» і уявити себе на місці кожного з героїв. 

Чому видаємо

HHhH – панорама Третього Рейху, розказана з життя одноїнадзвичайної людини, історія нестерпного героїзму і вірності, помсти і зради.

У2010 році дебютний роман французського письменника Лорана Біне «HHhH» отримав Гонкурівськулітературну премію. Роман зазначено в короткому списку нідерландської преміїEuropese Literatuur prijs, він став фіналістом американської National BookCritics Circle Award та потрапив до переліку найпримітніших книжок року заверсією New York Times Notable Book of the Year.


Зараз роман Лорана Біне перекладений 40 мовами і ми вважаємо, що ця книга дозволитьпоглянути інакше на операцію Антропоїд, спираючись на велику кількість зібранихданих, описів, переглянутих фільмів.

Фішки книги

Авторпише роман в двох відрізках часу:

Першийпочинається з дитинства Гайдріха. Лоран Біне представляє його в формі короткихдіалогів, приблизних реакцій на ту чи іншу ситуацію.

Другийпереносить уяву читача на передумови і початок самої операції Антропоїд. Авторзображує розмови, думки, почуття і побут учасників операції – Йозефа Габчика Яна Кубіша.Окрімвищезазначених премій, роман Лорана Біне вподобали відомі видання та популярнісучасні письменники. Автор книжки «Американський психопат» – Брет Істон Елліс усвоєму відгуку відмітив, що «стиль Біне злютовує все докупи: нейтральнужурналістську чесність, підкріплену письменницьким запалом, із оповідницькимиінстинктами. Це один із найкращих історичних романів, який потрапляв мені дорук». Крім того роман «HHhH» відзначив  увідгуку лауреат Нобелівської премії з літератури Маріо Варгас Льоса, зазначившитаке: «Неперевершено…Витончена й граційна розповідь…Прекрасна книжка».

Про автора

Лоран Біне народився 1972 року уФранції, у Парижі. Син історика, закінчив Сорбонну, викладач французької мови.Найвідомішу його книжку «HHhH» перекладено 40 мовами. Вона стала бестселером укількох країнах, автор здобув Гонкурівську премію.

Цитати

11

Спливаютьмісяці, що складаються в роки, протягом яких ця історія росте в мені. Тимчасомяк минає моє життя, складаючись, як і в усіх, із радощів і драм, особистихрозчарувань  і надій, полиці в моїйквартирі заповнюються книжками про Другу світову війну. Я ковтаю все, щопотрапляє мені до рук, на будь-якій мові, якою я можу читати.

 

14

   Того вечора уроку гри на скрипці не буде, Райнгардт навіть не зможе розповістибатькові про школу Коли він повернеться додому, то дізнається, що почаласявійна.
       Чому почалася війна, тату?
       Бо Франція та Англія заздрять Німеччині, синку.
       А чому вони заздрять?
       Бо ми, німці, сильніші за них.

 

17

Я не стверджую, що Гайдріх став відповідальним за «остаточне вирішення єврейськогопитання» через те, що, коли йому було десять років, однокласники дражнили йогоКозою. Я згадую про ці факти лише через іронічне забарвлення, якого вонинадають його долі: Коза стане тим, кого на вершині його могутності назвуть«найнебезпечнішою людиною Третього райху». Хто б міг таке подумати?

 

127

   Полковник Моравець звертається до двох десантників, відібраних для операції «Антропоїд»,сержантів Йозефа Габчика й Карела Свободи, словака й чеха, відповідно допобажання президента Бенеша:
       Із радіо і газет вам відомо про ті божевільні вбивства,що кояться в нашому домі. Німці знищують найкращих синів Чехії. Утім, цезначить лише, що йде війна, а отже, треба не бідкатися, не плакати, а воювати. 

Подписаться на рассылку

 

50 грн
получить скидку *
* Скидка действует при заказе на сумму свыше 400 грн