г. Харьков, 61037, ул. Н. Гомоненко, 10
Vivat книжный
интернет-магазин

Батько

Вернуться назад
Батько
(1)
Код товара: 900798
Нет в наличии
Просмотрено
119 грн.
Уведомить о наличии
До конца акции осталось:
00дн.
00час.
00мин.
Автори Миленко Ергович
Видавництво Книги 21
Перекладачі Андрей Любка
Обкладинка твердый
Кількість сторінок 192
Смотреть все характеристики
Швидка доставка
Нова Пошта
Укрпошта
Justin
Способи оплати
Картами VISA и MasterCard
Оплата по реквізитам
Післяплата
Подарок при покупке
Дарим подарок при покупке данного товара
Выбрать подарок
Батько
Батько
(1)
Нет в наличии
119 грн.

Ця книжка є «малою історією» свого часу, способу, в який люди таїлися одне перед одним, суспільних укладів і традицій колишньої Юґославії, родинної мімікрії й приватного пекла в домівках знатних громадян тієї фальшивої епохи. Єрґович розповідає про себе, свою родину, свою країну, якої більше не існує, та про довгу дорогу від образи до прощення.

«Батько» – це, можливо, роман, а може, й есей чи мемуари. Написаний за правилами фікційної прози – однак те, про що Єрґович розказує у цій книжці, не є фікцією. У певному сенсі «Батько» є «малою історією» свого часу, способу в який люди таїлися одне перед одним, суспільних укладів і традицій колишньої Юґославії, родинної мімікрії й приватного пекла в домівках знатних громадян тієї фальшивої епохи. Розпочата наступного після смерті батька письменника дня, ця надзвичайна й захоплива книга розповідає про національні й приватні зради, про особисті конфлікти, що розгортаються на тлі війни на Балканах, про близькість і стіну між сином і батьком, про вибачення і те, що вибачити неможливо, про вмирання від мук і страху. Оповідь сина, який не любив свого батька, про батька який не любив свого сина. Приголомшливо щира, мудра книжка.

Видання здійснене за підтримки Міністерства культури Республіки Хорватія, м. Заґреб.

Автори Миленко Ергович
Видавництво Книги 21
Перекладачі Андрей Любка
Обкладинка твердый
Кількість сторінок 192
Рік видання 2018
Мова видання украинский
Папір офсет
ISBN 9786176142263
Добавить отзыв
Галина Новосад
8 Февраля 2019
Мені дуже легко читалася ця книжка. Мова йде про книгу культового хорватського письменника Міленка Єрґовича "Батько", яку, з притаманним йому професіоналізмом і любов'ю до Балкан, переклав нам Andriy Lyubka. "Батько" - це сповідь сина про їх стосунки з батьком протягом всього їхнього життя. Ці стосунки були дуже непростими, бо родина розлучилася невдовзі після народження Мілєнка. Але з тезою, яка фігурує в численних анотаціях до книги про те, що це "сповідь сина, який не любив свого батька про батька, який не любив свого сина" я абсолютно не погоджуюся. І ось чому. Мені дуже зрозумілою була ця книжка ще й тому, що я є з того ж покоління, що й автор (практично ровесники), а батько Єрґовича народжений у 1928 році, як і мій батько. І це покоління людей, юність яких припала на страшні роки Другої Світової і не менш страшне повоєння. Мабуть вони не вміли виказувати своє емоції (любов, ніжність, ласку) так, як би ми того хотіли. Їхні душі були трохи зчерствілими, але свою любов вони виявляли в інший спосіб - піклуючись про те, щоб близькі мали все і навіть трохи більше. Так і батько Міленка Єрґовича, як на мене, дуже любив свого сина і, відчуваючи свою провину за те, що не може завжди бути поряд, намагався дати йому все, що міг дати сараєвський лікар в комуністичній Югославії. Що ж до сина, то я теж відчула поміж рядків велику любов до свого батька. І вираз "Помер мені батько", я сприйняла, як те, що автор наче об'єднує їх двох в одне ціле, наче зі смертю батька відкололася від нього самого якась невидима часточка. Інша справа стосунки з батьковою матір'ю - бабусею Штефанією. Тут дійсно відчувається злість і несприйняття. Але цьому справді є об'єктивне пояснення. Є ще одна сторона книги, яка мені надзвичайно цікава. Вся ця сімейна драма описана на тлі історії Хорватії, Сербії та Боснії у XX столітті. Балканська історія - то такі складні переплетіння, що навіть фахівцю важко мабуть розібратися у всіх тонкощах цього процесу. І тут ми маємо чудову нагоду дізнатися принаймі частину цієї історії з точки бачення Мілєнко Єрґовича. Погодьтеся, що набагато легше сприймаються історичні перепетіі в художній літературі ніж в складних професійних монографіях. А тепер похвалю книгу з точки зору поліграфії. Ну що сказати, як завжди видавництво "Книги - XXI" на висоті. Чудовий шрифт, гарно структуровані розділи. А обкладинка заслуговує особливої похвали. Цей блакитний колір просто притягує до себе. Anya Styopina, як завжди, молодець!!! Тож на завершення скажу, що книга "Батько" дуже гарна у всіх її аспектах і однозначно варта того, щоб її почитати. Тим хто, як я, закоханий в Балкани вона стане бальзамом на спраглу за цим краєм душу. А тим хто ще не відає про свою любов до Балкан допоможе її в собі віднайти. Недаремно ж на блакитному фоні обкладинки книги намальоване червоне серце, як символ великоі любові, якою проникнута ця книга.
Отзыв о товаре  • Доставка в отделение Новой Почты в Вашем городе - от 40 грн.
  • Доставка курьером Новой Почты - от 40 грн.
  • Доставка курьером Укрпочтой - от 50 грн.
  • Доставка в отделение Justin - от 37 грн.
  • Самовывоз из офиса

    Также у жителей г.. Харьков, оформившие заказ у нас на сайте, есть возможность забрать его в нашем офисе. Мы находимся по адресу: г. Харьков, ул. Н.Гомоненко, 10
  • Карта Visa i MasterCard (on-line на сайте при оформлении заказа)
  • Оплата по реквизитам (на расчетный счет)