м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Як уникнути паніки під час карантину? 6 порад, як допоможуть заспокоїти себе та близьких

18.03.2020

Епідемія – це погано, але паніка – набагато гірше. На відміну від вірусу, вона охоплює більшу частину населення, а шириться швидше за будь-яку хворобу. Ми підготували поради, як допоможуть заспокоїтися, подолати песимістичний настрій та підтримати рідних і друзів у непрості часи.Порада перша, найголовніша та найскладніша

Позбавтеся свого мобільного! Ну, не на завжди, звісно, принаймні на кілька годин. Новинні стрічки оновлюються щохвилини, а самі новини зазвичай бентежні. Ваша проінформованість про кожну дрібницю не змінить ситуацію, проте серйозно зіпсує настрій. Намагайтеся читати новини лише вранці та ввечері, тільки про найголовніше. Не забувайте фільтрувати та перевіряти інформацію. Недостовірних фактів та fake news у мережі – сила силенна.

Порада друга, очевидна, проте не зайва

Попіклуйтеся про своє тіло. Не забувайте про фізичні вправи (особливо, якщо працюєте дистанційно і проводите весь день сидячи), правильне харчування, здоровий сон. Уникайте куріння та алкоголю. Це актуально завжди, а в період пандемії – особливо. Тим більше, звичні сезонні застуди ніхто не скасовував.

Порада третя, приємна

Використайте час для себе. Згадайте про захоплення, на які не вистачало часу. Замовте книжку для навчання малюванню. Вишивайте хрестиком. Пройдіть кілька онлайн-семінарів (таких зараз багато у вільному доступі, чимала кількість безкоштовних). Підтягніть англійську, почніть вивчати другу іноземну. Почитайте книжки для професійного розвитку або просто для задоволення. Будь-яка ситуація має позитивні аспекти. Головне – їх побачити та використати.

Порада четверта, про вічне

Якщо довелось піти в незаплановану відпустку або перейти на дистанційний формат роботи, це – чудова можливість приділити більше часу близьким та рідним. Поговоріть із чоловіком або дружиною. Пограйтеся із дітьми. Зателефонуйте батькам. Тільки, будь-ласка, знайдіть приємні теми для розмов. Коронавірус – не єдине, про що можна і потрібно поговорити. Живе спілкування – це можливість абстрагуватись від проблеми, а не зануритись у неї з головою.

Порада пята, про оточуючих

Попіклуйтесь не тільки про власний психологічний стан, але і про інформаційну безпеку оточуючих. Побачили статтю із кричущим заголовком у мережі? Тричі подумайте, чи варто шерити її на власних сторінках у соціальних мережах. Не поспішайте ділитися поганими новинами, а тим більше сумнівною інформацією із оточуючими. Краще від цього нікому не стане.

Порада шоста, про здоровий глузд

Епідемії, набагато страшніші за коронавірус, траплялись у світі і раніше. Але ніколи ще наука та медицина не була настільки розвиненою, як зараз. Ніколи світ не був настільки готовий протистояти епідеміологічним викликам. Розробка ефективних ліків та вакцин – питання часу. Ситуація скрутна, проте, вона тимчасова.