м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Як повернути радість життя?

12.03.2020

Потопаєте в рутині? Страждаєте від хронічної втоми та перевантаження? Відчуваєте емоційне спустошення та втрату сенсів? Звична історія для жителів великих мегаполісів. У шаленому ритмі буденного життя, невпинній гонитві за успіхом не залишається ані часу, ані сил, щоб на хвилину зупинитись і просто відчути радість від сьогоднішнього дня. Але життя – не безкінечне. І хіба є щось важливіше, ніж радість від нього?

Ми розробили для вас простенький, але дієвий план, який допоможе повернути відчуття наповненості та радості від життя. Отже..

Крок 1: будьте вдячні

Собі за наполегливість та старанність. Оточуючим за доброту та новий досвід. Родині за тепло та затишок. Всесвіту за дах над головою та власне здоров’я. Нам досить важко концентруватись на подібних речах у повсякденному житті. Тож можна завести щоденник та кожного дня (так-так, кожного!) записувати у ньому слова подяки. Намагайтесь помічати та нотувати найдрібніші приводи для подяки.

Крок 2: оточіть себе правильними людьми

Як не крути, оточення впливає на наш емоційний стан. Хочете смутку і відчуття безвиході  – товаришуйте з депресивними людьми. Хочете підвищити настрій – тягніться до щирих, усміхнених і позитивних. Прагнете успіху – заведіть товаришів, у котрих є, чому повчитися. Правило старе, як світ.

Окрім того, звертайте увагу на свій емоційний стан після спілкування з людьми. Трапляється, що позитивна на перший погляд особа, дивним чином позбавляє сил та енергії. Якщо таке було лише раз, можна списати на випадковість, власні емоційні/фізичні перепади. Але якщо це – система, варто зробити висновки і припинити комунікацію якомога швидше.

Крок 3: вчіться новому

Візьміть за правило щомісяця опановувати нову навичку. Це не обов’язково має буде щось складне або глобальне. Каліграфія, вишивання хрестиком, володіння графічним редактором, заняття у басейні, - обирайте все, що вам цікаво. Можливо, одна з короткотривалих спроб перетвориться на справжнє захоплення, яке даруватиме радість протягом всього вашого життя.

Крок 4: відкрийте себе людям та світу

Майже всі ми потерпаємо від внутрішніх обмежень – фобій, невпевненості у собі, страху перед невдачами, гендерних та соціальних стереотипів. Все це наче тягар, який стримує, уповільнює рухи. Чому б не позбавитися всього цього ментального сміття та не відкритись назустріч світу? Надішліть резюме у компанію, про яку боялися й мріяти. Підійдіть до того хлопця/ тієї дівчини та спробуйте поговорити. Відтермінуйте справи та відвідайте виставу у театрі, на яку котрий тиждень не вистачає часу.  

Пам’ятаєте стрічку із Джимом Керрі, «Завжди говори «так!». Він, звісно, досить радикальний, але сама ідея дуже непогана.

Крок 5: «Що у нас хорошого»

Така психологія людини, що ми завжди концентруємось на негативі. У розмовах та внутрішніх діалогах немов постійно відповідаємо на одне й те саме питання: «Що у нас поганого?». Спробуйте трохи змінити цю політику. Коли сумно, хочеться пожаліти себе та поскаржитись на несправедливість світу, питайте себе «А що у нас хорошого?». Відповідь знайдеться, гарантуємо. Варто лише пошукати.