м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Як бути еко-френдлі. З чого почати піклування про довкілля?

28.11.2019

Протягом кількох століть кількість видів тварин і рослин стрімко скорочується. Через токсичні відходи промислових підприємств забруднюються води і грунт, діяльність людини призводить до зменшення площі лісів, руйнування озонового шару, глобального потепління. Вже зараз очевидно, що для того, щоб наші діти й онуки жили в світі, придатному для комфортного існування, потрібно щось змінювати. І зміни, як і завжди, варто починати з себе.

Насправді для того, щоб зробити свій внесок у збереження навколишнього середовища потрібно не так і багато – всього лише сформувати кілька правильних звичок. Досить простих і дешевих. Почати можна з наступних.

Економте електроенергію

Це не тільки зменшить ваші рахунки за комунальні послуги, але й допоможе захистити природу від шкідливих викидів електростанцій. Чимала кількість з них працює на вугіллі та інших видах природного палива, які при згорянні  виділяють велику кількість речовин, що псують якість повітря.

Зберігайте воду

Не залишайте кран відкритим під час миття посуду, намагайтесь скоріше приймати душ, вчасно ремонтуйте несправні крани – це зменшить безглузде витрачання безцінної вологи. Обмежте використання водопровідної води для поливу газону, саду та огороду.

Вирощуйте дерева

Заведіть добру традицію із друзями чи колегами висаджувати молоді дерева навесні. Звертайте увагу на типові для вашої місцевості саджанці та садіть їх у місцинах, де дерев недостатньо. Також можете приєднатись до спільноти, яка у вашому місті займається боротьбою із незаконною вирубкою лісів. Таких чимало навіть у невеличких населених пунктах.

Не викидайте непотрібні речі

Якщо старий светр чи іграшка вам більше не потрібні, не несіть їх на звалище – віддайте на благодійність, продайте, або обміняйте на щось необхідне. Ваші речі можуть отримати друге життя і добре послугувати людям, яким вони дійсно потрібні замість того, аби лежати на смітнику.

Обмежте використання пластику

Користуйтесь багаторазовими екосумками замість того, аби купувати поліетиленові пакети. Уникайте одноразового посуду, і просіть не класти соломинку у паперовий кавовий стаканчик, коли купуєте гарячий напій. Придбайте власну багаторазову пляшку для води і термокружку для чаю та кави, які ви купуєте на вулицях міста. Користуйтесь кусковим милом, а не гелем для душу у пластикових пляшках.

Даруйте «друге життя» старим книжкам

Знайдіть найближчий до вашого дому пункт прийому макулатури та віднесіть туди книжки, до яких не збираєтесь повертатись. Подаруйте старі видання дитячому будинку або шкільній бібліотеці. Паперові книжки, вже прочитані вами, можуть принести чимало задоволення іншим людям.  

Утилізуйте відходи вірно

Ідеальний варіант – сортувати сміття вдома. Проте, не у всіх містах є інфраструктура для переробки сміття. Якщо у вашому населеному пункті окремих контейнерів для пластику та паперу немає, почніть з малого: віддайте використані батарейки, акумулятори, скляні та металеві речі до спеціалізованих пунктів. Стару та несправну техніку нерідко приймають у магазинах електроніки для подальшого використання, а енергозберігаючі лампи і термометри – у спеціалізованих пунктах прийому.

Починайте з малого та будьте еко!