м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Видавництво Vivat поклало до скарбнички ще одну вагому літературну відзнаку

30.03.2018

23 березня у Житомирі відбулося засідання комітету, на якому було визначено лауреатів щорічної всеукраїнської премії імені Івана Огієнка.

1

Премія імені Івана Огієнка заснована на вшанування видатного українського вченого-мовознавця, письменника, перекладача, педагога, державного та церковного діяча, уродженця Брусилова Івана Огієнка – митрополита Іларіона (1882-1972 рр.). Премія присуджується за заслуги у розвитку національної духовної культури, утвердження української державності, міжнаціональної та міжконфесійної злагоди.


Лауреатом премії у номінаціх «Наука» став Василь Деревінський з книжкою «В’ячеслав Чорновіл: Дух,що тіло рве до бою», яка вийшла в Видавництві «Віват» у 2016 році.

 

Картинки по запросу В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою


Книжка Василя Деревінського – це перше дослідження життя й діяльності в’язня радянських концтаборів, дисидента, вічного революціонера й засновника Народного Руху України В’ячеслава Чорновола. На сторінках цього видання вмістилося все його життя: від заслання до парламентської діяльності. Сьогодні це вже минуле, історія вчорашнього дня, навіть століття, але ніхто не заважає нам на мить повернутися в далекі 90-ті й уявити, а що було б, коли В’ячеслав Чорновол очолив би країну. Можливо, на нас чекав би зовсім інший шлях розвитку, без загравань із Росією, без «більшовицьких рудиментів»? Народний Рух — партія, що багато уваги приділяла поняттю нації. Вже багато років поспіль дехто стверджує, що Чорновола, її засновника, вбили через політичні мотиви. Чи зіграла в цьому якусь роль Росія, зацікавлена у проросійській орієнтації українців?

Загалом цього року було представлено 8 лауреатів у 5 номінаціях.

 

  

Лауреатами премії імені Івана Огієнка у 2018 році стали:

 

Номінація «Література»:

  • Дячишин Богдан Васильович
  • Марищенко Ярослав Семенович

Номінація «Наука»:

  • Деревінський Василь Федорович
  • Махорін Геннадій Леонідович

Номінація «Освіта»:

  • Сорока Михайло Михайлович
  • Сорока Олексій Михайлович

Номінація «Мистецтво»:

  • Войтенко Валентин Андрійович

Номінація «Громадська, політична та духовна діяльність»:

  • Мужук Леонід Петрович

 

Урочисте нагородження відбудеться наприкінці квітня. До цього часу будуть виготовлені спеціальні медалі, які отримають лауреати премії.

Радіємо, що серйозна видавнича робота Видавництва Віват отримала таку почесну премію!

Щиро вітаємо всіх лауреатів премії!