м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

В Україні презентували автобіографію Джона Маккейна

13.12.2019

Презентація книжки «Буремна хвиля: добрі часи, праведні справи, великі битви та інші звитяги» та дискусія на суміжну тему відбулась у Дипломатичній академії України. Серед запрошених - тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, колишній Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк, гендиректорка видавництва Vivat Юлія Орлова.

«Буремну хвилю» українською оприлюднило у друкованому форматі видавництво Vivat. Це книжка про життєвий шлях та боротьбу Маккейна – про його військову службу, політичну кар’єру, боротьбу за права людини та демократичні цінності у Сполучених Штатах та по всьому світу.

Юлія Орлова генеральна директорка видавництва Vivat

Джон Маккейн очолив «хрестовий похід» за демократичні цінності по всьому світу. Він засуджував популізм та тоталітаризм, був справжнім другом України. Адже саме він першим з американських представників виступив із підтримкою перед натовпом на Майдані під час Революції Гідності. Він жорстко засудив анексію Криму. Він вимагав від влади Сполучених Штатів надання летальної зброї Україні задля захисту від загарбників. Джон Маккейн був справжнім другом для нашої держави. Та навіть це – не головна причина, чому ми вирішили видати його автобіографію. Справа в тому, що Джон Маккейн був Людиною з великої букви – зі світлими ідеалами, непорушними принципами та сталевою волею.

Життєвий шлях Маккейна дійсно був непростим. Народившись просто на військовій базі, він, як і його предки, став військовослужбовцем. Пройшов крізь дві авіакатастрофи, крізь кров і жахи війни, через п’ять років полону і тортур у В’єтнамі. Звідти він повернувся сивим. Проте не зламаним. Він зберіг у серці віру в людину – в її право на свободу, на самовизначення, віру в демократичні ідеали. Цю віру  він проніс крізь все своє життя. Він не боявся виступати за непопулярні законопроекти, не боявся критикувати сильних світу цього, не боявся бути «білою вороною» серед своїх - просто йшов за покликом совісті. «Принципи вищі за ієрархію, партійну приналежність та її генеральну лінію», - так він говорив.

Юлія Орлова директорка видавництва Vivat

Навіть після смерті Джон Маккейн залишається ціннісним орієнтиром для українців. Його книжка – наче путівник, що не дає схибити, зайти у манівці, піти на компроміс із власною совістю. Я сподіваюсь, що якомога більше наших політиків, та й не тільки політиків, цим путівником скористаються. Можливо, тоді життя в нашій країні зміниться на краще.

 


Довідка

Джон Маккейн – американський сенатор, політик, державний та громадський діяч. Свою кар’єру розпочав як військовослужбовець – був флотським пілотом і брав участь у військових діях Сполучених Штатів у В’єтнамі. Там він потрапив у полон, де провів п’ять із половиною років. Після звільнення з полону продовжив військову службу, проте у 1981 був вимушений піти у відставку через погіршення стану здоров’я.

Тоді він розпочав політичну кар’єру. Обирався у Конгрес США від штату Арізона, став членом Палати представників, та згодом, у 1986, сенатором. У 2000 році брав участь у президентських виборах, проте зазнав поразки – переміг Джордж Буш. Наступного разу балотувався у Президенти у 2008, та поступився Бараку Обамі.

Джон Маккейн всесвітньо відомий не лише через досить успішну політичну кар’єру на Батьківщині, але й завдяки жорсткій критиці Ангели Меркель, Дональда Трампа, Володимира Путіна, активній підтримці Революції Гідності в Україні.

Видатний політик і суспільний діяч помер від злоякісної пухлини головного мозку 25 серпня 2018 року. У пам’ять про Джона Маккейна його іменем була названа одна з вулиць у Києві.