м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

TED-конференції: що це таке та чому довкола них стільки уваги?

29.11.2019

TED та TEDх – це не просто конференції, це – спільнота інтелектуальної еліти світу та окремих країн, об’єднана єдиною ідеєю – змінювати світ на краще та спряти розвитку та прогресу.

TED – одна з найбільш відомих у світі конференцій, спікерами якої стають президенти, нобелівські лауреати, видатні науковці та громадські діячі. Свого часу лекторами заходу були Білл Клінтон та Едвард Сноуден, Елон Маск та Біл Гейтс, Нік Вуйчіч та Сер Річард Бренсон. Виступи на TED присвячені «ідеям, вартим поширення» - в них йдеться про розвиток науки та мистецтва, проблеми бізнесу та політики, глобальні світові та екологічні проблеми, технологічний прогрес, культуру та дизайн. TED (скорочено від technology, entertainment, design) щорічно проводяться з 1984 року у Каліфорнії, США. Потрапити на конференцію можна тільки за запрошеннями, які отримують видатні науковці, філантропи, митці, керівники світових корпорацій.

TED Talks

Попри те, що присутніми на конференціях TED можуть бути лише світові лідери думок, онлайн-записи окремих виступів доступні кожному, притому деякі - безкоштовно. На офіційному сайті TED спічі доступні для онлайн-перегляду та для скачування, окремі записи можна знайти на You Tube. Щороку відео з конференцій переглядають більше 15 000 000 людей. А волонтери перекладають англомовні виступи іншими мовами, додаючи до записів субтитри.

TEDх

TED-конференції як такі проводяться виключно у Сполучених Штатах, проте, в окремих країнах наявна програма TEDх. Вона дає змогу проводити освітні заходи «у дусі TED», за стандартами та офіційною ліцензією американських організаторів. На TEDх місцеві лідери думок проводять виступи, в яких доносять до громади ідеї, гідні розповсюдження, діляться новинами технологічного розвитку та дизайну, обговорюють глобальні світові проблеми та шляхи їх вирішення.

TEDх в Україні

З 2009 року конференції TEDх проводяться також в Україні. Перший захід відбувся у столиці, і зібрав 200 осіб аудиторії. Онлайн-трансляцію конференції, присвяченої темі «Що Україні потрібно сьогодні» передивились близько 80 осіб. Згодом увага до конференцій стала значно більшою, а заходи почали проводитись і в інших містах України, зокрема, TEDх відбувались у Вінниці та в Маріуполі. На офіційному сайті TEDх в Україні доступні записи виступів спікерів конференцій минулих років.

Ще одна можливість стати частиною інтелектуальної спільноти, об’єднаної суспільно-важливими ідеями – придбати TED-книжки. Невеличкі за обсягом, вони містять революційні ідеї у сферах технологій, прогресу, дизайну, мистецтва, культури. Відомі журналісти, психологи, науковці на сторінках цих книжок відповідають на надважливі для кожної людини питання: як стати щасливішим? У чому мета людського існування? Які мотиви тих чи інших людських вчинків?

Дослідження видатних мислителів, науковців, генераторів ідей – TED-спікерів зараз доступні українською мовою. Видавництво Vivat оприлюднило більше десятка ключових у своїх сферах TED-книжок, що постійно доступні на сайті онлайн-книгарні.


Читай. Мрій. Дій.