м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

21.10.2020
Ви вже мали змогу познайомитися з нашими новинками?

Якщо ви ще й досі вагаєтеся, чи варто братися за ці історії, то ми вирішили полегшити вам вибір. Ми подивилися в соцмережах, що пишуть про ці книги, і дослідили відгуки наших читачів, які вже встигли прочитати новинки. Тепер ми готові поділитися з вами цим неймовірним результатом.
Детальніше
11.09.2020

Новинка від Наталії Матолінець  "Керамічні серця" – драматичне фентезі про ціну людяності у красивому й жорстокому світі. 592 сторінки магії, викликів, інтриг та пристрасті. Пропонуємо вам прочитати уривок книжки, та закохатись в неї, як це зробили ми.
Детальніше
08.09.2020
Трохи відхиляє завісу для чужих очей в медичному бутті книжка британського письменника Адама Сміта "Буде боляче. Таємні щоденники лікаря-ординатора". Це книга написана з життя, бо автор сам був лікарем акушером-гінекологом, що робить матеріал ще цікавішим, бо не з вигаданого та й специфіка відповідна. Ми можемо захопливо спостерігати за розповіддю Адама, як він починає звичайним інтерном, а потім поступово зростає до старшого ординатора.
Детальніше
13.08.2020
Чи давно я писала комусь листи? Написані не на електронну адресу, не в месенджер чи вайбер, а на папері та ручкою із чорнилом? Це звичайномуперше питання, яке виринає, коли починаєш читати роман" Клуб любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння" написані Мері Енн Шеффер та Енні Берровз. Адже книга викладена в епістолярному стилі, який стає все більш рідкісним та архаїчним в XXI столітті. І якби ти захотів листуватися отак просто через конверти й марки, то неабияк подивував би своє оточення. Звісно, для післявоєнного часу, який описується тут, се звично і нормально, а читачу відкривається вимір минулого од якого віє людським теплом та полиневою гіркотою війни.
Детальніше
13.08.2020
Юлія Орлова, керівник видавництва Vivat, написала для AIN.UA колонку про видання в Україні перекладу американської книги «Зробіть з дитини фінансового генія!». Здавалось — переклали і полетіли. Насправді ж, аби книга була цікавою і успішно продавалась, її довелось сильно адаптувати під місцевий ринок: в США все зовсім не так, як в Україні. Орлова розповідає, з чим довелось зіштовхнутись, видаючи книгу.
Детальніше
13.08.2020

2009-го року роман французького письменника Жана-Мішеля Ґенассії “Клуб невиправних оптимістів” отримав важливу літературну відзнаку — Ґонкурівську премію ліцеїстів. Переможця визначають близько 2000 учнів французьких ліцеїв, які читають 15 романів-номінантів на ключову для країни Ґонкурівську премію. Певно, для деяких авторів визнання прийдешнього покоління важить більше за схвалення критиків. І направду не дивує, що перемогу здобув саме цей грубенький роман. Ми можемо прочитати його українською завдяки видавництву Vivat і перекладачці Анастасії Шведик.Детальніше
09.07.2020
Вперше я почув про цю книгу зі статті, у якій директорка видавництва «Vivat» Юлія Орлова розповідада про лонгселери й сказала, що ця книга посідає першу позицію в категорії нон-фікшн. Тоді я подумав, що ця книга типова «мотивашка» й до науки не має ніякого відношення. Вдруге я почув про «Емоційний інтелект» з програми на радіо-НВ. У ній було розказано з наукової точки зору про емоційний інтелект і тоді я зрозумів наскільки помилявся щодо цієї книги.
Детальніше
30.06.2020
Про страшенну наївність сучукрліту вже неодноразово доводилося говорити, однак актуальності ця тема не втрачає. Щосезону з’являється декілька новинок, у яких нібито йдеться про важливе, однак насправді вони не зворушують, геть не зачіпають емоційно, а іноді, усупереч авторським сподіванням, узагалі викликають сміх. Що й казати, поточні новини читати зазвичай страшніше, ніж романи авторів сучукрліту. Утім, більшість письменників сюжети з реального життя взагалі не цікавлять, як і правдоподібність сюжету чи психологічна переконливість характерів. Вони ж бо митці, а не копіювальники дійсності, тому зараз як вигадають…
Детальніше
22.06.2020
«Карі Мора» написана самим Томасом Гаррісом, відомим за серією книг про Ганнібала Лектера. Це одразу непогано так додає балів до пріоритеру читати цей трилер, ніж будь-який інший, еге ж? Одразу скажу, що до цього я не читав жодної книги Томаса Гарріса, але бачив чи не всі екранізації про Ганнібала, а ті в яких грає Ентоні Гопкінс далеко не один раз. Звичайно усі читачі бажають отримати відповідь на основне питання: чи вдалось знову створити щось наскільки інтригуюче і нешаблонне?
Детальніше
16.06.2020
Попри успіхи феміністичних студій та активну діяльність жіночих організацій в Україні, у мене постійно складається враження, що ці сфери майже не перетинаються з сучукрлітом. Там – обстоювання прав жінки, можливостей її повноцінної реалізації в суспільному житті, захист від домашнього насильства; тут – постійне скніння в ситуації жертви та пошук «того, єдиного», готовність жертвувати заради нього всім, аж до власної гідності, кохання як вищий сенс існування тощо. Однак дві книжки цього огляду свідчать, що зміни відбуваються, і то у кращий бік: написана жінками про жінок мала проза показує нетрадиційні (у сенсі звичної нам романтичної парадигми) сценарії та значно ширший спектр можливостей, ніж ті, які традиційно отримувала героїня укрліту. І це ок.
Детальніше
04.06.2020
Хоча Волтер Левін і всесвітньовідомий популяризатор фізики, поки я не взяв книгу до рук, то нічого про нього не чув і жодного відео з ним не дивився. Тому можна сказати він для мене був чистим листом і його науково-викладацьке та педагогічне уміння я оцінював саме зі сторінок цієї книги, а не через відео на YouTube. Думаю, це важливо зазначити, адже одразу після передмови в уяві постає трохи літній, збіса розумний дивак – певний аналог Дока з «Назад у майбутнє». Й у мене постало питання, чи саме не його дивацький виклад і є тією родзинкою? Бо може вийти так, що книга виявиться простим посібником із фізики з дещо спрощеною для широкого кола читачів науковістю?

Детальніше
03.06.2020
Ви точно не чекаєте, що під обкладинкою роману «Бандера Distortion» Олега Шинкаренка на вас чекає Степан Бандера, який сидить у концтаборі… на далекій космічній станції, а його дочка, гуляючи баварським лісом, зустрічає, як у давній казці, сірого вовка і мисливців
Детальніше
25.05.2020
Під час карантину скучили за мандрами? Тоді – вам до Андрія Любки, точніше до його книжки «У пошуках варварів». Це збірка подорожніх есеїв про Балкани.

До чого тут варвари? Андрій Любка виходить із стереотипу про Балкани як «дику», «неправильну», зрештою, «східну» і «південну» частину Європи, а потім великою мірою ці стереотипи руйнує. Змальовуючи свої поїздки цими країнами, письменник показує яскраву, колоритну, смачну і суперечливу землю. Мабуть, так, в принципі, можна сказати й про будь-які інші краї.
Детальніше
20.05.2020
8 травня цього року я поширила в себе на фейсбуці новину про харківських канібалів. Мене взагалі цікавлять соціальні девіації, і я давно чекаю на появу годящої соціалки в сучукрліті, але зараз ми не про це.
Я поширила новину про вирок харківським канібалам, і сталося це 8 травня, після чого одна дуже хороша людина (і патріот) написала мені в лічку, мовляв, хіба це етично — ширити такі новини в день пам’яті жертв ІІ Світової?! І краще б я, мовляв, як людина публічна і патріотка поширила картинку, де зображено, як совєцькі солдати ґвалтують німкень у Берліні, — ото була би користь для моїх читачів і нагадування їм про злочинність совєцької системи.
Детальніше
14.05.2020
На цей роман я чекала з нетерпінням. Не тому, що пильно стежу за творчістю Софії Андрухович: читала тільки “Фелікс Австрію” і враження тоді роман залишив по собі спокійні. А насамперед через три центральні теми: повернення бійця з амнезією з війни на Донбасі, Друга світова війна на Галичині (а це й УПА, й Голокост) і Розстріляне відродження. Три великі травми українців. Одна з яких — гібридна, невидима для частини населення війна і досі in progress, дві інші — глибоко всередині кожного з нас.
Детальніше
12.05.2020
Уявіть, що вам майже сорок, вас звати Сара, за плечима у вас – свіженьке розлучення і вщент забита родинними скелетами шафа. Ви їдете у відпустку до батьків — і нібито випадково (принаймні, вам так задється) зустрічаєте кохання всього свого життя. Те саме, від якого перестають дихати й думати.
Кохання вашого життя звати Едді, і він настільки крутий, наскільки може бути крутим чоловік, якому майже сорок, який заробляє на життя теслярством, пече зранку свіжий хліб, щоб подавати його вам з маслом, домашнім повидлом і джемом, і закохується у вас настільки ж нестямно, наскільки ви в нього.
І ви, удвох, сорокарічні, щасливі до нестями, сидите на лавочці в його обійсті, смикаєте одне одного за розтягнені гумки на шортах, регочете до безтями, цілуєтеся до втрати пульсу, а світ нехай зачекає і думає, що вам по шістнадцять чи по барабану.
Детальніше
11.05.2020
«Мовчазна пацієнтка» – роман, який я планував прочитати за два вечора, а прочитав за одну ніч. Думаю, цей факт про щось та й говорить. Так, це дебют Алекса Майклідіса, але ж який? Права на переклад книги продані більше, ніж у 40 країн, а компанія Бреда Пітта потирає ручки, що саме вона отримала права на екранізацію. Один з моїх улюблених сучасних письменників Блейк Крауч пише: «Один із найбільш запаморочливих поворотів сюжету, що я пам’ятаю». На секундочку, саме за повороти сюжетів, я і ціную Крауча. Але тут пластинка, яка грала драйвову музику гучно скрипнула. Що ж пішло не так?
Детальніше
04.05.2020

Карантинна весна повернула наші думки в одному напрямку: як не захворіти самим, уберегти близьких, звикнути до нового штибу життя та його обмежень. Назагал протягом місяця більшості з нас удалося ввійти в колію: не забувати вдягати маску, мити руки по 30 секунд… Карантин перетворився на побут, і то так упевнено, що враження на охоплену думками про те-саме людину може справити хіба щось справді непересічне. Приміром, поезія. 

Детальніше