м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Починаймо змалечку. Коли та як вчити англійську із дитиною

25.10.2019

Кілька років тому високий рівень англійської був перевагою – допомагав у працевлаштуванні, надавав додаткові можливості для особистого розвитку. Зараз же мова – не пріоритет, а проста необхідність. Конкурентною перевагою може стати хіба що друга, третя іноземна. Тож не дивно, що вчити англійську сучасні діти починають вже у дитсадку. Наскільки це ефективно, як зробити вивчення англійською для малюка простим і цікавим заняттям, і як досягти високих результатів у засвоєнні іноземної? Зібрали для вас поради досвідчених психологів та педагогів.

Тож, коли варто розпочинати вивчення мови із дитиною? Варто сказати, що спільної думки з цього приводу вчителі і вихователі так і не дійшли. Розглянемо різні точки зору.

З пелюшок

Прибічники цієї стратегії рекомендують говорити з немовлятами англійською з перших днів життя. Мовляв, у цьому віці вони добре запам’ятовують інформацію і сприймають все, що надходить від батьків. Проте, варто враховувати, що при паралельному вивченні рідної та іноземної мов з обома можуть виникнути проблеми. До того ж, такий метод навчання не буде дуже ефективним, якщо самі молоді батьки знають мову недосконало.

З 1,5-2 років

З точки зору науковців цей вік оптимальний для вивчення мов. Діяльність центрів мозку максимально спрямована на запам’ятовування незнайомих слів та вивчення нових звуків. Проте, психологи попереджають: якщо у 1,5-2 роки тиснути на малечу, примушуючи її займатись тим, що нецікаво, дитина може назавжди втратити жагу до вивчення іноземної.

З 3 до 5 років

Більшість вчителів і психологів вважають, що братись за підручник варто саме в цьому віці – дитина вже володіє власною мовою, може надавати оцінку собі та оточуючим, цікавиться навколишнім світом і обожнює гратись. Особливо важливо останнє, адже малечу можна заохотити до вивчення мови у формі захопливої гри – просто, не нудно, корисно. Втім, батькам варто мати на увазі, що дошкільнят дуже складно примусити щось робити, тож незацікавлену мовою дитину навчити англійській (французькій або німецькій) буде майже нереально.

З 5 до 7 років

У цьому віці дитина навчається вже свідомо. Вона здатна до концентрації, посидюча. При цьому, все ще чудово засвоює нову інформацію. Єдиний ризик – у 5-7 років малюк вирушає до школи, і це для нього стрес. Інтенсивні заняття з англійської цей стрес можуть підсилити – батькам варто уважно ставитись до психоемоційного стану малого.

 

Отже, ви визначились із тим, коли навчати дитину іноземній мові. Питання друге та не менш важливе – як?

5 дієвих методів вивчення англійської для наймолодших

1.     Мультфільми іноземними мовами. Ви будете здивовані коли помітите, що дитина чудово розуміє, про що йдеться у мультику, озвученому англійською. І здивуєтесь ще більше, коли згодом вона почне повторювати окремі слова та цілі фрази.

2.     Пісні та вірші. Не обмежуйтесь вивченням української класики! Різдвяні пісеньки англійською, наприклад, достатньо прості, щоб їх запам’ятати, і достатньо корисні для збільшення словникового запасу.

3.     Книжки.Почніть з найпростіших англомовних книжечок для немовлят, поступово переходьте до казок і невеличких фантастичних оповідей. Напочатку буде непросто, проте згодом дитина почне розуміти все більше й більше з тексту.

4.     Контекст.Привітайтесь з дитиною вранці англійською, нею ж спитайте, як справи у дитсадку. Розповідайте малюку, як називаються англійською предмети з довколишнього світу, які він бачить. Поєднуючи слово із «картинкою», він запам’ятовуватиме краще.

5.     Ігри.Коли мова про дітей, краща форма навчання – ігрова. Використовуйте картки зі словами, кубики, все, що знайдете в іграшковому магазині у розділі «розвиток». Вивчайте із задоволенням!

Читай. Мрій. Дій.