м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

П’ятнадцять найцікавіших книжок для дітей — Блог видавництва «Віват»

23.11.2021

Розвивати любов до читання важливо ще змалку. Тим паче сьогодні, коли гаджети заполонили світ і діти ледь не з пелюшок більше привчені до мультиків, аніж до книжок. Адже науково доведено, що читання сприяє розширенню словникового запасу, розвиває фантазію, посидючість і стимулює поліпшення пам’яті.

Звісно, книжка має відповідати віку. Плекати надію, що дітям сподобається Джойс чи Ремарк — кепська ідея. Найкраще підібрати літературу, яка зацікавить саме вашу дитину. Видавництво «Віват» зібрало 15 творів для юних читачів. До нашого рейтингу найцікавіших дитячих книжок увійшли історії для різного віку, щоб ви могли обрати ту, яку вподобає ваша дитина.

«Гаррі Поттер і філософський камінь», Джоан Ролінґ

Гаррі поттер.jpg

Якщо ви шукаєте найкращі дитячі книжки, розпочнімо з твору, який утримує статус бестселера ось уже кілька десятиліть. Це перша книжка серії про хлопчика, який вижив. І який, залишившись без батьків, виявляє в себе чарівний дар. От тільки куди приведе Гаррі це відкриття?

Якщо останню книжку із серії ліпше читати підліткам, то першу — навпаки, адже вона більше підходить дітям віком до 12 років. Вона добра й дотепна, написана простою мовою й захоплює вже з перших сторінок.

Головний герой потрапляє у школу чарів та чаклунства й усвідомлює, що світ геть не такий, яким його бачать звичайні люди. У Гоґвортсі він знаходить нових друзів, переживає конфлікти з однокласниками та вчителями і вчиться відрізняти добро від зла.

А ще серія романів про Гаррі Поттера була екранізована. Тож ви маєте можливість подивитися ці чудовезні фільми разом зі своєю дитиною.

«Вінні-Пух і всі-всі-всі», Борис Заходер, Алан Александр Мілн

вінні пух.jpg

Які найкращі книжки для дітей можна прочитати малюкам до 5—6 років? Звісно ж, про пригоди Вінні-Пуха та його друзів! Добрий і милий твір, який закарбовується в пам’яті завдяки своїй наївності та неабиякій дотепності.

Головний герой — ведмежа Вінні-Пух, яке мешкає в лісі та спілкується зі своїми друзями: хлопчиком на ім’я Крістофер Робін, кроликом, осликом Іа, совою й поросятком П’ятачком. Персонажі повсякчас потрапляють у кумедні ситуації, допомагають одне одному й весело проводять час.

«Нові пригоди Карлсона, що живе на даху», Астрід Ліндґрен

нові пригоди карлсона.png

Карлсон — це історія, знайома не одному поколінню дітей. Усі ми виросли на мультиках про дивного гладкого персонажа, який живе на даху й літає містом завдяки пропелеру на спині.

Усі без винятку історії про Карлсона та його друга — хлопчика на ім’я Малюк — не просто цікаві, а й напрочуд повчальні. У них відображаються проблеми дорослішання, конфлікту батьків і дітей, важливості послуху тощо.

У книжці міститься одразу кілька історій про пригоди двох друзів. Їх можна перечитувати знову і знову — вони не набридають, а радше навпаки — щоразу змушують щиро всміхнутися.

«Чудова мандрівка Нільса з дикими гусьми», Сельма Лагерльоф

НІльс.jpg

Цікаві дитячі книжки можуть бути справді захопливими з більш складним і продуманим сюжетом. Саме такою є казка про мандрівку Нільса.

Головний герой — шведський хлопчик на ім’я Нільс якось зустрів справжнього гнома й необачно наговорив йому грубощів. Нільс не очікував, що його новий знайомець наділений чарівною силою і може зменшити хлопчика до крихітних розмірів. А роздратований гном саме так і вчинив.

Разом з гусьми, які відлітають до Лапландії, Нільс подорожує країною, заводить нові знайомства й потрапляє в небезпечні ситуації. Чи зможе герой повернутися додому і що йому треба зробити, щоб знову вирости до нормального розміру?

Цікавий факт: спочатку ця книжка задумувалася не як проста казка, а ще і як путівник Швецією, озброївшись яким маленькі читачі мали познайомитися з географією країни. Такий продуманий підхід не лишився поза увагою громадськості, і за свою сумлінну працю письменниця була нагороджена Нобелівською премією з літератури.

«Маленький принц», Антуан де Сент-Екзюпері

маленькийпринц.jpg


Це одна з небагатьох дитячих книжок, які перечитати в дорослому віці може бути навіть цікавіше й корисніше.

За сюжетом пілот, який самотою летів пустелею, через поломку змушений там приземлитися. Він вирішує полагодити мотор і вирушити додому наступного ранку, проте, прокинувшись, виявляє поруч себе маленького хлопчика. Це принц, який подорожує різними планетами й тепер прилетів дослідити Землю. Маленький принц розповідає пілотові про все, що встиг побачити на Землі, дивується поведінці деяких людей і намагається їх зрозуміти.

Сюжет «Маленького принца» доволі простий. Головна родзинка цієї казки — роздуми головного героя. Він замислюється про дружбу і справедливість, відповідальність і прагнення до своєї мрії, любов і відданість.

«Пеппі Довгапанчоха», Астрід Ліндґрен

пеппі.jpg

Ви напевне знаєте про милу й пустотливу дівчинку на ім’я Пеппі. Вона не може прожити без пригод жоднісінького дня, часто потрапляє в халепи, але попри це завжди залишається доброю і чесною.

Головна героїня — Пеппі — мила дівчинка з ластовинням на лиці та рудим волоссям, завжди заплетеним у кіски. Вона мешкає на великій віллі разом зі своїми тваринами. Мама дівчинки померла багато років тому, а тато — капітан корабля — влаштувався на одному з островів, ставши вождем племені й залишивши своїй доньці цілісіньку скриню із золотом.

Пеппі товаришує з місцевими хлопчиськами, вигадує цікаві історії і традиції, незважаючи на своє багатство, носить одну й ту саму сукню й живе у старезному будинку. А ось для друзів вона не шкодує анічогісінько, часто допомагає їм або просто тішить, купуючи важезний мішок льодяників.

«Поліанна», Елеонор Портер

поліанна.jpg

Ще одна історія про дівчинку-сироту, також наділену неабиякою добротою і сміливістю. Поліанна не така сильна й заможна, як Пеппі, проте її історія в чомусь навіть серйозніша та повчальніша.

За сюжетом після смерті батька маленька дівчинка переїжджає мешкати до тітки Поллі. Тітка виявляється дуже суворою і жорстокою — мешкаючи самотою у величезному маєтку, вона звикла до тиші та спокою. Поллі незадоволена появою дитини в домі. Вона виряджає дівчинку на горище жити в маленькій і незатишній кімнаті.

Щоправда, Поліанна має один секрет — «гру в радість», якої її навчив батько: дівчинка вміє в кожній події, навіть покаранні від тітки, знаходити щось позитивне. Ця суперсила щоразу рятує її від смутку та прикрощів.

Згодом усе місто переймається теплими почуттями до головної героїні і, здається, навіть тітка Поллі починає любити Поліанну.

«Країна Мумі-тролів», Туве Янссон

мумі тролі.jpg


Уся серія казок про мумі-тролів дістала цілком заслужене звання «популярні дитячі книжки». Це добрі й милі історії, на яких виросли діти зі всього світу. Головні герої — казкові персонажі мумі-тролі, які чимось нагадують бегемотиків. У центрі оповіді — мумі-родина, що мешкає в долині й потрапляє в неймовірні та захопливі пригоди.

Поступово з однієї маленької казки історія про мумі-тролів розрослася до цілісінького всесвіту, в ньому з’явилися й інші персонажі — друзі та родичі головних герої, чудовиська тощо.

Найбільше дітям подобаються книжки «Комета прилітає», «Зима-чарівниця», «Диво-капелюх».

«Книга джунглів», Редьярд Кіплінґ

книга джунглів.jpg

Це відома збірка оповідань, до якої входять історії про мангуста Ріккі Тіккі Таві, білого котика, хлопчика Тумаї тощо. Звісно, твори Редьярда Кіплінга — не для малюків, а для старших діток — від дев’яти років. Джунглі небезпечні, приховують у своїх нетрях безліч таємниць і жорстокості. Головним героям випаде вступити у двобій зі злом, щоб відновити справедливість і захистити своїх друзів.

У книжці наведена й добре відома всім нам історія про хлопчика на ім’я Мауглі, який був вихований вовками й усе своє свідоме життя мешкав у тропічному лісі.

Таємничим чином опинившись у джунглях, маленький Мауглі ніколи не залишався там наодинці. Він ріс оточений любов’ю своїх прийомних батьків — пари вовків, братів і сестер, удава Каа, ведмедя Балу й пантери Багіри.

«Діти капітана Ґранта», Жуль Верн

діти капітана гранта.jpg


До нашого рейтингу найкращих книжок для дітей ми внесли роман, що неодмінно сподобається маленьким мрійникам, які прагнуть досліджувати цей світ і полюбляють подорожі. Жуль Верн став усесвітньо відомим письменником саме завдяки своїм пригодницьким сюжетам та любові до таємниць і загадок природи.

Цього разу він описав навколосвітню подорож на кораблі, в яку вирушає експедиція разом з дітьми. Вони мріють знайти капітана Ґранта, який зник безвісти.

Під час подорожі герої потрапляють у різноманітні пригоди, дізнаються багато нового про нашу планету і навіть переживають кораблетрощу. Але шляхетна мета і сміливість вестимуть їх уперед, незважаючи ні на що.

«Казки дядечка Римуса», Джоель Чендлер Гарріс

казки дядечка римуса.jpg

Це збірна назва цілої серії казок про Братика Кролика, який завдяки своєму гострому розуму та кмітливості виходить сухим з води в будь-якій ситуації. Не можна стверджувати, що світ для Кролика цілком безпечний. Так, він має багато друзів, але є й вороги, наприклад, Братик Вовк і Братик Лис. І всіх їх треба перехитрити, щоб вони не поласували ним на обід.

Кожна казка — це повчальна історія про добро і зло, дружбу і взаємовиручку. Розповідь ведеться від імені дядечка Римуса, який розповідає казки маленькому хлопчикові Джоелю.

До речі, чимало історій, описаних у цій збірці, письменник почув від рабів, які працювали на плантаціях. Тож книжка містить найцікавіші зразки афроамериканського фольклору.

«Мері Поппінс», Памела Ліндон Треверс

мері попінс.jpg

Мері Поппінс — няня, яка в незбагненно чарівний спосіб одного прекрасного вечора з’являється на порозі родини Бенксів. Батьки в захваті від нової няні, а ось діти — Джейн і Майкл — спочатку трохи побоюються Мері Поппінс. І це не дивно, адже вона доволі сувора, вимагає дисципліни та послуху. Але згодом діти розуміють, що насправді нова няня добра до них. А ще — в неї багато цікавих друзів — Мері Поппінс приятелює навіть з тваринами із зоопарку (так, і з величезною та страшнючою коброю).

Разом з Мері Поппінс брат і сестра потрапляють у чарівні пригоди, веселяться й навчаються етикету та ввічливості. Наприкінці, коли няні вже час повертатися, діти не хочуть її відпускати. Але хто знає, можливо, Мері ще навідається в сім’ю Бенксів…

Багато хто знає цю чарівну історію за однойменним художнім фільмом. Та ми щиро радимо прочитати саме книжки, адже там є безліч історій і пригод, які були випущені з уваги в екранізації.

Казки Ганса Крістіана Андерсена

казка андерсена.png

Це збірка історій, таких чудових і захопливих, що їх неодмінно варто прочитати кожнісінькій дитині. Андерсен не сам вигадував свої казки — за основу він брав фольклорні історії, які століттями передавалися з вуст у вуста.

Так стали популярними улюблені для багатьох дітей казки: «Кресало», «Дюймовочка», «Русалочка», «Непохитний олов’яний солдатик», «Снігова королева», «Гидке каченя» та багато інших.

«Пітер Пен», Джеймс Метью Баррі

пітер пен.jpg

Перелічувати популярні книжки для дітей і оминути увагою Пітера Пена просто неможливо. Адже це одна з найвідоміших історій, яка описує небажання дітей дорослішати.

Головний герой — хлопчик на ім’я Пітер, який утікає з батьківського дому, відмовляючись дорослішати. Він живе в Кенсінґтонських садах із феями й не змінюється зовні, залишаючись маленьким уже протягом багатьох років. Якось Пітер Пен прилітає до вікна дівчинки Венді та її братів. Він переконує їх вирушити з ним на острів Небувалію, щоб вони могли назавжди залишитися дітьми.

Венді та її брати знайомляться з чарівними персонажами, потрапляють у цікаві й часом небезпечні пригоди (як, наприклад, сутичка з піратами). Згодом дітлахи розуміють, що скучили за домом. Із собою вони забирають хлопчаків, які довго жили на острові й увесь цей час залишалися дітьми.

Лише Пітер Пен не хоче повертатися в реальний світ і залишається в Кенсінґтонських садах, обіцяючи прилітати в гості до своїх старих друзів.

«Казки про кролика Пітера», Беатрікс Поттер

кролик пертик.jpg

Якщо ви шукаєте найкращі книжки для малечі, то ця збірка саме для вас. Вона складається з кількох історій про веселого та сміливого кролика на ім’я Пітер, який не надто схильний до послуху чи покори й тому часто потрапляє в неприємні ситуації. То йому доводиться тікати від сусіда, в якого він поцупив улюблені овочі, то вступати в двобій із котом.

У кожній казці є повчальний момент, а самі історії надзвичайно добрі й написані так просто й легко, що припадуть до смаку навіть найменшим читачам.

До речі, якщо ви шукаєте найкращі дитячі книжки українською мовою, нещодавно вийшла друком напрочуд гарна книжка «Кролик Пітер» з оригінальними ілюстраціями, створеними самою письменницею.

Усі цікаві книжки для дітей, які були представлені в нашому переліку, можна придбати в інтернет-магазині видавництва «Віват». Подаруйте своїм дітям безцінну можливість закохатися в літературу раз і назавжди. Захопливі та повчальні історії дадуть змогу малечі поринути у світ пригод і познайомлять її з добрими та сміливими персонажами, які стануть для дитини моральним орієнтиром.