м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Найкращі книги про кохання

03.09.2021

Скільки ж прекрасних романів, оповідань та віршів присвячені цьому чарівному й неперевершеному почуттю — коханню. Воно надихало поетів та письменників ще з давніх часів. І сьогодні кохання — рушійна сила багатьох митців. Чому ж дехто з читачів вважає книги про любов нудними та рафінованими? А все тому, що не всім письменникам до снаги створити по-справжньому цікавий світ, харизматичних персонажів та захопливий сюжет. Так і виникли стереотипи про любовні романи як дешеве чтиво, яке згодиться хіба на те, щоб брати його із собою у відпустку, коли не хочеться перевантажувати голову справді якісною літературою. Ми ж прагнемо довести вам протилежне, тому зібрали п’ятнадцять найкращих книжок з цікавим сюжетом та персонажами, які не залишать вас байдужими. Отож, якщо ви шукаєте найліпші книги про кохання, рейтинг від видавництва «Віват» допоможе відшукати твори, які займуть гідне місце на вашій книжковій полиці.

Гордість і упередження, Джейн Остін


Починає наш перелік класика любовної прози — роман «Гордість та упередження». Кілька успішних екранізацій довели, що письменниці вдалося розкрити сюжет і зробити своїх персонажів «живими» та напрочуд цікавими. Містер Дарсі — забезпечений молодий чоловік, відомий своєю гордістю і навіть зверхністю. Елізабет — розумна та імпульсивна дівчина, яка росла з чотирма сестрами та не відрізнялася особливими талантами. Чи зможе вона подолати упередження до містера Дарсі і за маскою його гордості розгледіти щирість та вразливість?

 

Великий Ґетсбі, Френсіс Скотт Фіцджеральд


Рідко можна зустріти по-справжньому цікаві книги про кохання. Роман американського письменника вже став культовим і популярним у всьому світі. Проте навіть екранізація не змогла затьмарити саму книгу — так майстерно автор описує почуття і думки своїх персонажів. Головний герой — багатий містер Ґетсбі, шалено закоханий в інфантильну та легковажну дівчину Дейзі. Він регулярно влаштовує гучні прийоми та бали з надією, що Дейзі прийде бодай на один з них. Але чи можна вважати тимчасову прихильність такої дами любов’ю і чи варта вона всіх переживань Ґетсбі?

 

Джейн Ейр, Шарлотта Бронте


Книга, яку багато дівчаток читали ще в дитинстві. А ще мами й навіть бабусі цих дівчаток. Шарлотті Бронте вдалося створити роман, який ось уже десятки років входить до кожного переліку найкращих книжок про кохання. А все тому, що письменниці вдалося напрочуд майстерно описати почуття своїх персонажів. Головна героїня — бідна сирота Джейн Ейр — працює в будинку містера Рочестера і з часом закохується в нього. От тільки навряд чи забезпечений чоловік зверне увагу на непривабливу служницю. А може, за свої вчинки й думки він і геть не вартий її любові? Роман поєднував в собі не лише сентиментальні нотки, але й порушує проблеми бідності, становлення особистості в жорстоких умовах і багато іншого.

 

Норвезький ліс, Харукі Муракамі


Здавалося б, звичайне життя звичайнісінького японського студента, який підробляє в магазині пластинок і знуджено спостерігає за покупцями та перехожими. От тільки що коїться в душі в головного героя — відомо лише йому самому. А там — буря переживань після смерті найкращого друга та змішані почуття до дівчини цього самого друга. Чи варто переходити межу і як допомогти дівчині пережити смерть коханого? Юнак відчайдушно балансує між тим, що правильно, а що ні з надією на те, що нова любов, яка принесла так багато радості й сенсу в його життя, колись усе-таки виявиться взаємною.

 

До зустрічі з тобою, Джоджо Мойєс


Кохання може забрати останні сили, а може подарувати бажання жити. Стомившись від нецікавої роботи й нелюбого хлопця, Луїза вирішує почати все з нуля. Та вона не здогадується, чим обернеться її знайомство з Віллом — молодим чоловіком, прикутим до інвалідного візка. Вілл довго не бачив сенсу у своєму жалюгідному існуванні й навіть хотів покінчити із собою. До того моменту, поки не зустрів Луїзу.

 

Щоденник Бріджит Джонс, Гелен Філдінґ


Якщо ви шукаєте сучасні книжки про кохання і трохи втомилися від класики, поспішаємо познайомити вас із легким, але дуже цікавим романом. Він про жінку, яка до тридцяти років так і не змогла зустріти справжнє кохання. Здавалося б, куди квапитися, адже взаємне почуття ще обов’язково трапиться. Однак Бріджит вирішує не сидіти склавши руки, а йти назустріч мрії, і кардинально змінює своє життя. Весь цей час вона веде щоденник, якому звіряє свої страхи, переживання, успіхи та невдачі. Це наснажливий і подекуди напрочуд кумедний роман, який дасть змогу кожній читачці упізнати себе в головній героїні.

 

Звіяні вітром, Маргарет Мітчелл


Класика американської літератури. Глибокий і складний роман, де переплелися долі людей, які жили за часів Громадянської війни. Усе своє життя Скарлет, здається, була закохана в Ешлі. Для того, щоб завоювати його, дівчина наважилася на безліч імпульсивних та нерозважливих вчинків. І лише домігшись взаємності, Скарлет усвідомила, що Ешлі — не кохання всього її життя: вона не помічала справжніх почуттів до неї від іншого чоловіка — Рета Батлера. Попри те, що роман «Звіяні вітром» головно про любов, не менш важливою є й тема війни. Переживаючи втрати, героїня дорослішає, змінюється і усвідомлює свою інфантильність. От тільки чи не буде запізно?

 

Кохання живе три роки, Фредерік Беґбедер


Роман, який протягом тривалого часу очолював рейтинги і входив до переліку найкращих книжок про кохання за версіями багатьох журналів і літературних критиків. Головний герой Марк відомий усім, хто читав інші романи Беґбедера. Після розлучення з дружиною (воно відбулося через три роки від початку їхніх стосунків), Марк переконався у своєму припущенні про те, що почуття не бувають тривалими і через деякий час обов’язково вмирають. І ось він зустрічає чарівну жінку, з якою все складається якнайкраще. От тільки головного героя не полишає в спокої той факт, що незабаром настане третя річниця і підіб’є підсумок їхніх стосунків. Чи змінить Марк свою думку? Або просто ще раз переконається в тому, що кохання живе три роки?

 

Ребекка, Дафна дю Мор’є


Чи можна поєднати любовну історію і трилер? Чом би й ні? Тож, якщо ви любите карколомний сюжет, який тримає в напрузі до останньої сторінки, вам точно припаде до смаку цей роман. Головна героїня разом зі своїм чоловіком Максиміліаном де Вінтером переїжджає в його розкішний будинок. Там вона відчуває присутність покійної дружини Макса — Ребекки. Чоловікові це здається божевіллям, проте головна героїня вирішує дізнатися, що ж насправді сталося з Ребеккою, і чи була її смерть нещасним випадком? Що ближче героїня добирається до розгадки таємниці, то дедалі чіткіше усвідомлює, що її життя вже не буде таким, як раніше.

 

Хороший рік, Пітер Мейл


Цю книгу багато хто знає завдяки однойменному фільму з Расселом Кроу в головній ролі. На сторінках роману — не просто історія кохання чоловіка та жінки. Тут змішалося все: любов до життя, дітей, землі. Після смерті дядька успішний фінансист Алекс змушений відволіктися від роботи й летіти в Прованс, щоб розпорядитися спадщиною. А спадок — це маєток із виноградником, за яким потрібно ретельно доглядати. Алекс вирішує почати нове життя й оселяється у Франції. Тут на нього чекають і нові друзі, і перший досвід у догляді за виноградною лозою, і проблеми з будинком, і нове кохання, яке точно вартувало цього переїзду.

 

Де закінчуються веселки, Сесілія Ахерн


Найкращі книги про кохання часто починаються з опису того, як головні герої познайомилися ще в дитинстві. І «Де закінчуються веселки» належить саме до таких творів. Розі познайомилася з Алексом ще в дитинстві. Довго вони були найкращими друзями, а потім — за класикою жанру — по черзі закохувалися одне в одного, але так і не змогли зізнатися в цьому. Чи переживуть їхні почуття тривалу розлуку і всі сюрпризи, які піднесе героям доля? І як пронести найсвітліше почуття з ранніх років, не розгубивши його? До речі, за мотивами книги був знятий фільм «З любов’ю, Розі», який і зробив роман популярним у всьому світі.

 

Кохання під час холери, Ґабріель Ґарсія Маркес


Вище ми писали про книгу «Кохання живе три роки». Так ось, у Маркеса кохання живе п’ятдесят три роки. Саме стільки часу головний герой чекав на свою кохану, яка вийшла заміж за іншого. Ніхто і ніщо не змусили його засумніватися в тому, що їхні почуття живі. Весь цей час Флорентіно Аріса кохав і знав, що настане мить, коли Ферміна Даса повернеться до нього. Проза Маркеса сповнена символізму та магії. Переконатись у цьому можна, читаючи інший його роман — «Сто років самотності». І в цьому творі кохання — це не просто почуття, а символ тріумфу над усіма труднощами життя. Саме це демонструють двоє літніх закоханих, вирушаючи в круїз під прапором страшної хвороби без можливості повернутися додому.

 

Буремний перевал, Емілі Бронте


Якщо ви шукаєте небанальні книги про кохання, обов’язково прочитайте «Буремний перевал». Він не про ніжні трепетні почуття — це радше похмурий і темний твір, де любов — єдине світло в житті головних героїв. Якось батько Кетрін привів додому малого сироту Гіткліфа. Виростаючи разом, ці двоє відчували, як їх тягне одне до одного. На жаль, життя розпорядилося інакше, і Кеті вийшла заміж за іншого. Але всі ті моменти, які пов’язували її з Гіткліфом ще з дитинства, продовжують повертати героїню до нього. Це сильний і місцями жорсткий роман про те, що кохання перетворює людей на божевільних і що справжнє почуття живе навіть після смерті.

 

Анна Кареніна, Лев Толстой


Класика любовного жанру. Книга, яка може здатися довгою, затягнутою і нудною, але коли перегортаєш сторінку за сторінкою, насправді стає неможливо відірватися від читання. А все тому, що герої тут прописані ідеально, їхня мотивація зрозуміла, а почуття такі глибокі, що співпереживаєш кожному. Цей роман про любов, про пристрасть. Про те, що почуття можуть виникнути несподівано, навіть тоді, коли, перебуваючи в шлюбі з нелюбом, ти просто пливеш за течією. А ще цей роман про те, якою згубною може бути пристрасть і що стається, коли кидаєшся в неї, як у вир.

 

Ожинова зима, Сара Джіо

Ми намагалися знайти для вас найкращі книги про кохання. Рейтинг творів добігає кінця, і завершує його роман, де авторка описує любов не між чоловіком і жінкою, а між матір’ю і дитиною. Дія розгортається в різних часових площинах. Починається все в 30-х роках ХХ століття, коли жінка, повернувшись після роботи, виявляє, що її син зник. Друга сюжетна лінія описує події, що відбуваються через сімдесят років по тому, коли американська журналістка вирішує за будь-яку ціну розгадати історію зниклого хлопчика. Під час розслідування вона виявляє, що між нею та матір’ю зниклої дитини підозріло багато спільного.

 

Про кохання написано тисячі романів. І буде написано ще більше — глибина почуття дозволяє розвивати найнеймовірніші сюжети. І, можливо, наш перелік буде змінюватися. Та сьогодні всі твори, представлені вище, справді можуть носити звання «найкращі книги про кохання». Придбати їх можна на сайті інтернет-магазину «Віват». Читайте і надихайтеся, відкривайте для себе нові грані цього прекрасного почуття і проживайте з персонажами найзворушливіші та найромантичніші моменти.