м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

«Нам не вистачає українських Маккейнів». У Книжковому клубі Верховної Ради обговорили принципи життя та лідерства американського сенатора

07.02.2020

Наприкінці минулого року у видавництві Vivat вийшла знакова книжка – автобіографія американського сенатора Джона Маккейна. Перша презентація відбулась у Дипломатичній академії. Друга - у Книжковому клубі Верховної Ради України, 6 лютого. Присутні, депутати, громадські активісти, політологи та дипломати обговорили ідеї відповідального лідерства, політичного служіння та принциповості – провідні теми «Буремної хвилі» сенатора Маккейна.

Політичний лідер, посадовець має бути слугою свого народу – діяти в його інтересах, іноді незважаючи на власні бажання та амбіції. На цьому багаторазово наголошує сенатор у своїй автобіографії. І яка ж це болюча тема для нашої країни сьогодні! Як же не вистачає нам справжніх слуг народу, своїх, українських Маккейнів, які могли б спрямувати нашу країну впевненим та, головне, вірним курсом! , - такими словами, пояснюючи своє рішення видати «Буремну хвилю», її актуальність для українського читача, розпочала презентацію книжки Юлія Орлова, генеральна директорка видавництва Vivat.

Вона наголосила на тому, що видаючи автобіографію сенатора сподівалась: вона стане настільною книжкою для українських посадовців та політичних діячів. Бо вона вчить принциповості, відданості своїм людям та ідеалам.

Сенатор завжди вирізнявся своєю принциповістю у відстоюванні демократичних цінностей. У своїй боротьбі він не обмежувався державними кордонами – американську мрію, частково втілену у Сполучених Штатах, він ніс по світу. Він мріяв, аби право на самовизначення, на гідне життя, на доступ до демократичних інституцій був у людей і в Європі, і на Африканському континенті. І, звісно, в Україні. Джон Маккейн Був другом України. Справжнім другом, - зазначила Ганна Гопко, колишня народна депутатка, журналістка, громадська активістка.

І Джон Маккейн справді був другом України. Це він першим з американських державних та політичних діячів підтримав протестувальників на Майдані. Це він першим заговорив про необхідність надання Україні летальної зброї для захисту державних кордонів і людських життів. І це він зустрічав Новий рік на передовій, разом із українськими військовими. Своїми спогадами щодо тієї поїздки Джона Маккейна поділився Костянтин Єлісєєв, дипломат та колишній заступник голови Адміністрації Президента України.

30 грудня 2016 року тодішній Президент Петро Порошенко мав зустріч із Джоном Маккейном. Під час неї Президент поділився планами на Новий рік – він збирався зустрічати його на передовій, у Широкиному. Сенатор одразу зголосився скласти йому компанію. Наступного дня вирушили в дорогу. У Маріуполі військові повідомили, що Широкине під обстрілом, їхати туди небезпечно. Президент сказав Маккейну, що він поїде, а сенатору краще залишитись, бо він не має там бути. Це був перший раз, коли Джон Маккейн образився на Петра Порошенка. Він поїхав на передову. І Новий рік зустрічав у пітьмі, у холоді. Він зустрічав бійців, які повертались з передової та обіймав їх.

Теплі, невигадані історії, якими поділились люди, які знали Маккейна за життя, доводять: він був не просто видатним державним діячем, а сильною та сміливою людиною.  Саме тому, з точки зору видавчині Юлії Орлової, її варто прочитати не тільки політику, громадському активісту чи волонтеру. А кожній людині.

Автобіографія Джона Маккейна – це не тільки роздуми про політику, демократію, проблеми сучасного світу. Це ще й прості людські спогади. Про його дитинство та сім’ю, про випробування у в’єтнамському полоні, про хворобу і боротьбу з нею, про те, як сенатор сприймав життєві поразки. І в кожному з його вчинків, в кожній його історії українець, будь-якого віку, будь-якого статусу, може побачити приклад мужності та справжньої сили людського характеру.