м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Мотлох vs Нормальне життя: уривок з книжки «Магічне мистецтво ігнорування»

21.08.2019

Припиніть непокоїтися через незначущі дрібниці — опануйте дивовижне мистецтво ігнорування та станьте творцем власного щастя.
У цій блискучій, дотепній і практичній пародії на бестселер Марі Кондо «Викинь мотлох із життя» авторка пояснює, як позбутися небажаних зобов’язань та не відчувати через це сорому й провини, а натомість витрачати свій час, енергію й гроші на те, що дійсно має значення.
Завдяки цій книжці ви дізнаєтеся, як:
  • припинити перейматися тим, що інші вважають зайвим;
  • розділити те, чим треба перейматися, і те, про що турбуватися не варто;
  • навчитися говорити «ні» й нарешті почати жити так, як мріяли.
Досить задовольняти інших – прочитайте уривок з книжки «Магічне мистецтво ігнорування» і навчіться викидати мотлох з життя і дбати про себе


Мозок — він як комора

Ухваливши рішення послати щось до бісової матері, ви скидаєте з себе зайвий тягар. Іще краще, якщо роздача дуль із маком не зачепить нікого за живе і не перетворить вас на скотиняку.
Але спершу треба пізнати себе. 

Крок 1 починається із сортування мотлоху в голові, та й так, щоб можна було визначити, яка патороч збурює лють, а яка дарує втіху. По тому ви вже вирішите, чи парити дупу цією патороччю, а чи ні. 

Як я вже казала, ми не маємо змоги скинути наші бридні посеред кімнати й покопирсатися в них. Але можна попорпатися в собі. 
Згодом, коли будете готові, я попрошу вас усістися на підлогу (бажано дерев’яну: якщо влаштуєтеся незручно, вам свербітиме впоратися з завданням якнайшвидше) і уявити, ніби ваш мозок — це завалена речами кімната. Хоча назвімо його краще величезною коморою, повною лайна. У ній містяться геть усі бридні, якими вас змусили дурити собі голову, хотіли ви того чи ні. 

А панує там просто трясця який безлад!

(Дивилися «Барахольників» 1? Ой, здається, зараз у мене висипка з’явиться!) 

І тепер ви продиратиметеся крізь завали в мозковій коморі, помічаючи як гарні речі (замороки, яких не варто позбуватися), так і негідь (те, що слід запхати чортові за гузно). Імовірно, вам удасться надибати давно забуті речі, які, одначе, заслуговують на місце у вашій коморі навіть після прибирання. Ви ідентифікуєте кожного нав’язаного вам таргана, розберете його на кістки, оціните й добряче обміркуєте, чи вартий він вашої уваги. 
Щойно візьметеся до розгрібання власного лайна, у вас, найімовірніше, станеться розлад шлунка, заболить живіт, занудить. ТАК І МАЄ БУТИ.


Людоньки, ми тут прагнемо перезавантажити патороч!

Більшість із нас зазирають до комори вряди-годи і ніколи не йдуть далі порога, біля якого навалені гори мотлоху, — навіть не намагаються подивитися, що ж там ховається. Але ви мусите зайти досередини й визнати, що все це лайно ваше. А доти навіть не сподівайтеся здихатись його. 

Так, ви маєте пережити перезавантаження паторочі, аби зрозуміти, скільки часу, сил і матеріальних ресурсів забирають ваші таргани, — а тоді спекатися їх раз і назавжди. 
По тому, як буде проведено інвентаризацію вашої мозкової комори (я вже казала, це відбудеться в третьому розділі), ви зможете скласти перелік усіх тарганів, які ховалися по закутках.

Прибирайте старанно та ретельно, й у вас виробиться метод, завдяки якому ви будете вільні решту свого життя, навіть якщо час од часу у вас з’являтимуться нові приводи помордувати собі довбешку. Приміром, із настанням свят. Ви більше не допустите накопичення мотлоху в голові, оскільки у вас будуть певні засоби й план дій, що допомагатимуть одразу викидати з мозкової комори всю негідь. 


Нагадую: ви повинні описати кожну знайдену патороч — незалежно від того, хочете лишити її собі чи ні. Наразі все те, чим ви бажаєте й маєте клопотати собі макітру, може бути сховане під усіляким непотребом: наприклад, щастя сестри, на яке вам аж ніяк не начхати, лежить під інтимним пірсинґом її нового хлопця, хоча це вже точно не гріє вас і не знобить. 
Я попереджала, що тут безлад. Зачекайте трішки, вам потрібно просто зорієнтуватися в ситуації. 

Альберт Ейнштейн казав: «Якби в мене була година на розв’язання проблеми, то 55 хвилин я присвятив би її обмірковуванню і 5 — власне розв’язанню». Розумний чоловік — не дивно, що здобув Нобелівську премію.

Знайдіть час на дослідження своєї мозкової комори, розкопайте всіх тарганів і внесіть їх до переліку. Обіцяю, у майбутньому це допоможе не туркати довбешку зайвим і поліпшити власне життя. 

Довіртеся мені. Чи бодай Ейнштейнові.


Ще більше речей

Працюючи над книжкою, я відкрила шлюзи й випустила назовні потік усього того, чим волію не колупати мізки (вочевидь, моя ненависть до натуральної арахісової пасти надто гостра). І хоча це вельми надихає, новачкові в роботі з методом «Не шкода», либонь, корисніше буде подивитися на те, чим я клопочу собі дупу, й узяти до уваги, що допомагає мені вивільнювати час, зберігати сили і заощаджувати гроші, яких вимагають усі ті паторочі.

Пам’ятаєте про бюджет паторочі? Подивіться, як я використовую свій:

Можливо, деякі пункти здаються вам примітивними та несуттєвими, але запевняю, вони відображають чіткий, кількісно вимірюваний розподіл мого часу, сил та грошей.