м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Медитативні хобі: чим зайняти руки, щоб не забивати голову?

28.10.2019

Перевтома, стрес, розхитані нерви? Займіться справою! Медитативні хобі, а простіше кажучи, рукоділля, заспокоює, підвищуює концентрацію, навіть допомагає повірити в себе (адже результат роботи завжди перед очима). Все, що потрібно – обрати саме те, що до душі.

Зібрали перелік хобі, які з точки зору психологів найефективніше дозволяють боротись зі стресом.

Ліпка із глини

Тактильні відчуття від роботи із теплою, м’якою глиною неперевершені. Оздоблення готових виробів – розпис, створення орнаментів, дозволяє реалізувати творчий потенціал. Готові чашечки, мисочки, глечики, виготовлені власноруч, можна колекціонувати вдома, створюючи хюгге-інтер’єр, чи дарувати близьким та рідним. У цьому хобі прекрасно все.

Малювання

Недарма арт-терапією, в якій малювання – основний інструмент, лікують депресії та навіть серйозні психічні розлади. Робота із фарбами чудово впливає на нервову систему людини. Якщо вважаєте, що художнього таланту не маєте від слова «зовсім», спробуйте картини за номерами. Із ними справиться навіть дитина, а готові роботи іноді виглядають справді приголомшливо. Інший варіант для тих, хто не товаришує із пензлем – антистрес-розмальовки.

Леттерінг і каліграфія

Своєрідна суміш малювання і письма. Треба сказати, заняття леттерінгом і каліграфією не таке просте, як може здатися на перший погляд. Для досягнення результату потрібно місяцями відпрацьовувати техніку. Втім, перші гарні завитки ви зможете створити і на першому занятті. Та й сам процес дуже заспокійливий.

Вишивання

Заняття, треба сказати, не для всіх. Одних монотонний процес вишивання хрестиком або гладдю заспокоює, інших дратує. Так чи інакше, ніщо не заважає вам спробувати. До речі, це хобі має практичне застосування - ви можете створювати для себе ексклюзивні речі ручної роботи. Якщо ж підійти до питання серйозно, можна навіть почати продавати власні вироби.

Флористика

Ідеальне захоплення для жінок. Можна складати композиції зі свіжих зрізаних рослин. А можна зайнятися розведенням квітів в горщиках. Так чи інакше, в будинку з'являться яскраві фарби, а перед очима буде справжня краса.