м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Коли всі вдома: 5 платформ для безкоштовного онлайн-навчання

19.03.2020

Якщо залишатись вдома, то, принаймні із користю. Обрали для вас 5 найкращих освітніх платформ, які допоможуть вдосконалити англійську (або будь-яку іншу іноземну), дізнатись більше про історію, культуру, мистецтво, прокачати бізнесові та професійні навички. І все це – безкоштовно!

Prometheus

Вітчизняний стартап,  створений у 2014 році. На ньому регулярно розміщуються безкоштовні лекції та повноцінні курси від викладачів Києво-Могилянської академії, КНУ ім. Тараса Шевченка, Київського політехнічного інституту, Українського католицького університету та Львівської IT-школи (LITS). Після прослуховування можна пройти тест та отримати сертифікат в електронному форматі. Напрями навчання – англійська мова, громадянська освіта, педагогіка, комунікації.

EdEra

Також український проект, зорієнтований здебільшого на викладачів навчальних закладів, учнів та студентів. Серед партнерів EdEra Міністерство освіти і науки України, Освіторія, VoxUkraine, Intel, Studway та багато інших. Платформа дає можливість опанувати українську мову, літературу, фізику, журналістику та навіть вивчити права людини. Додатково розміщується чимало курсів про педагогічну етику, ефективне викладання та основи безконфліктного спілкування. Є також окрема безкоштовна програма з підготовки до ЗНО.

Coursera

Проект заснували два професори інформатики зі Стенфордського університету Ендрю Нґ (AndrewNg) та ДафнаКоллер (DaphneKoller) у 2012 році. За перший же рік роботи понад 2 мільйони людей закінчили хоча б один курс на цій платформі. Частина курсів на ній – платні, та є чимало безкоштовних освітніх програм. Здебільшого у вільний доступ викладаються лекції про інформаційні технології, компютерну графіку, дизайн, медицину, науку, соціологію та особистий розвиток. З приємного: нещодавно ресурс отримав локалізацію, тож інформацію можна отримати не тільки англійською.

EdX

Платформа, яка дозволяє віддалено та безкоштовно прослухати лекції викладачів Гарварду, Массачусетського технологічного університету та ще 140 кращих навчальних закладів світу. Курси, в яких надається супровід викладачів зазвичай платні, проте звичайний режим перегляду повністю безкоштовний. Напрями навчання - компютерні науки, іноземні мови, бізнес та менеджмент, мистецтво, архітектура, філософія, психологія та ще чимало гуманітарних наук.

Khan Academy

Платформа безкоштовна та повністю відкрита, для доступу до лекцій не потрібно навіть реєструватися. Вона містить три категорії – для учнів, викладачів та батьків, які хочуть допомогти дітям з навчанням. Головні напрямки підготовки – математика, інженерні науки та інформатика. Єдиний недолік системи – відсутність тестів для самоконтролю та сертифікатів про завершення освітніх програм.

Користуйтесь, друзі, проводьте вільний час якщо не з задоволенням, то, принаймні, із користю!

Читай. Мрій. Дій.