м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Карантин у затишку: як перетворити будинок на фортецю?

Атмосфера в будинку – це завжди важливо. Але під час карантину, коли здоровий глузд підказує не полишати звичних стін, затишок в оселі перетворюється на необхідність. Про те, як облаштувати житло так, щоб воно стало фортецею, яка надійно захищає від зовнішніх негараздів, ніхто не знає більше за Гелен Рассел. Авторка книжки «Рік хюґе по-данськи…» провела масштабне дослідження побуту мешканців найщасливішої крани в світі, і вивела універсальну формулу досягнення внутрішньої рівноваги, яка діятиме, хоч де ви не живете.
Отже, облаштовуємо оселю, тимчасово перетворену на офіс також, за формулою Гелен Рассел…

                                                                                          1. Тактильні відчуття

Для того, аби почуватися добре вдома, важливо зробити простір м’якішим, приємнішим. Домогтися цього можна за допомогою текстилю: постільної білизни, ковдр, приємних на дотик подушок та простирадл. Важливо облаштовувати кімнати, уникаючи синтетичних матеріалів. Вовна, льон, бавовна, повсть допомагають зберігати відчуття зв’язку із природою, до того ж, вони рідко провокують алергічні реакції.

                                                                                                  2. Оздоблення

Помічаєте ви це чи ні, але постійне перебування в оточенні речей, які вам не подобаються, призводить до апатії, знесилення та депресії. Тож краще без вагань позбавитись накопиченого за роки мотлоху та різнобарвних, кричуще яскравих сувенірів, які невідомо як та коли зайняли місця на ваших полицях. Нехай у вашій квартирі чи будинку буде небагато предметів декору, але кожен з них вам подобатиметься по-справжньому.

Гелен Рассел, керуючись данським стилем життя, радить облаштовувати оселю, використовуючи лаконічні предмети спокійних, природних відтінків, приємні на дотик, ті, які не привертають до себе надмірної уваги.

                                                                                                   3. Освітлення

Ніщо так сильно не заважає роботі нервової системи, як занадто яскраве електричне світло холодної гами. Вдень працюйте при яскравому, але м’якому світлі. Ввечері віддавайте перевагу напівтемряві – вона заспокоює розум, розслабляє тіло. Вечеряти та приймати ванну краще за все при світлі свічок, спостерігаючи за танком маленьких живих вогників.

                                                                                                4. Домашній одяг

Данська філософія проголошує, що оселя – це не тільки місце, це спосіб нашого існування у ньому. До власного житла варто ставитися із повагою, так само, як до власної зовнішності. Тому не варто обирати для перебування вдома речі, в яких соромно показатися людям на очі – одяг має бути зручним, але пристойним.

Гелен Рассел наголошує також на тому, що не можна проводити весь день вдома у тій самій одежі. Завершивши робочі справи, треба перевдягтися у м’якіший, зручніший светр – це допоможе «перемкнути» мозок з робочого режиму на режим відпочинку та розслаблення.


Варто зазначити, що для мешканців Данії, найщасливішої країни у світі, власна оселя – мабуть, найприємніше у всьому світі місце. Пристосувавши до власного життя таку філософію, із любов’ю та повагою ставлячись до свого житла, власного тіла, ви чекатимете на завершення карантину не тільки спокійно, але і з задоволенням. Бо коли ж ще випаде можливість насолодитись домашнім затишком та теплом рідних?