м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

22.06.2020

Book Friends


Прогресивні українські видавництва колаборуються під час кризи. Це досить свіжий для України тренд, свідоцтво тієї адаптивності, яка сьогодні вкрай необхідна бізнесу та суспільству в цілому, щоб пережити складні часи. Вихідними відбулася зустріч CEO двох видавниць з читацьким ком’юніті у діджитальному форматі.

Ініціаторка зустрічі – Анна Похлебаєва (Артбукс). Її гостя – Юлія Орлова (Vivat). Співрозмовниці торкалися максимально відвертих тем. І ця прозорість – ключовий позитивний індикатор готовності особистостей індустрії до співпраці заради розвитку та популяризації книги в Україні.

Детальніше
19.06.2020

Чому психологічна залежність від телефона стала новою проблемою сучасної людини та як це можна вирішити?

В одному з останніх інтерв'ю мене як видавця запитали, без чого я б не могла уявити свого робочого дня. Відповідь була очевидною: без смартфона! Постійно тримати телефон в руці чи перевіряти, чи він досі в кишені піджака, — наша нова реальність незалежно від професії чи способу життя. Вже смикається око, а рука тягнеться щохвилини перевіряти останні оновлення — привіт, смартфон-залежність. Як вийшло так, що технологія, яка має спрощувати наше життя, починає його ускладнювати?


Детальніше
17.06.2020
Наймасовішим аналогом «виходу у світ» під час карантину та виплеску думок та емоцій для декількох мільйонів українців залишаються соціальні мережі. Саме там під час діджитального спілкування ми нотуємо переліки рекомендацій друзів «Що читати на карантині», переходимо на сайти книгарень та чинимо крихкий невпевнений опір відчайдушним акціям, які все частіше закінчуються замовленнями. Тож як справи у сучасних українських видавництв, що і скільки читають у карантин та що змінилося в уподобаннях аудиторій — розповідає видавчиня Юлія Орлова, яка близько 15 років веде видавничий бізнес та перебуває у пулі топових українських видавців, привчаючи українців читати та формуючи літературний та інтелектуальний смак сучасників. 
Детальніше
13.05.2020

Розмір тиражів та кількість нових книг вже зменшилися. Що буде далі?


Всесвітній карантин через коронавірус не пройшов осторонь видавничого бізнесу. Вже зараз можна говорити про те, що в українського видавця суттєво зменшується кількість книжкових новинок та розмір тиражів. Також є велика ймовірність, що зростатимуть ціни на паперову сировину і, відповідно, книжки стануть дорожчими. Але хто їх купуватиме, якщо доходи населення падатимуть?

Детальніше

Незважаючи на те, що Україна — одна із європейських націй, що читають найменше, книжкові видавництва ще донедавна з упевненістю дивилися у майбутнє — полювали на нових українських та іноземних авторів і презентували власну продукцію на ключових міжнародних ярмарках.  

Однак пандемія коронавірусу наклала свій відбиток чи не на кожну галузь економіки. Книговидавнича справа — не виняток.

Засноване сім років тому харківське видавництво "Vivat" входить до трійки найбільших книжкових видавництв України. 

Їхня книга "Чарівні істоти українського міфу. Духи природи" стала справжнім бестселером, а новий переклад книги "Вино. Курс Ендрю Джеффорда" можна знайти на книжковій полиці чи не у кожного сомельє.

Яку шкоду завдав COVID-19 видавничому бізнесу, і чим загрожує цій галузі економічна криза, викликана пандемією, ми запитали у генеральної директорки видавництва "Vivat" Юлії Орлової.

Детальніше