30.06.2020
«Я лисичка, я сестричка» – пам’ятаєте цю дитячу пісню? У дитячому садку на одному зі свят я грала роль казкової лисички, і вона мені запам’яталася на все життя. У казках, зокрема й в українських народних, лисичка є хитрим і досить загадковим персонажем. Так одразу і не скажеш: позитивний чи негативний це персонаж. Хоча більшість завуальовує у її образі хитрість і підступність.
У китайській міфології є навіть міфологічна істота - «лисиця з 9 хвостами», яка має гострий розум, хитра, підступна, спритна і невловима. А у фольклорі Японії лисиця є мудрою твариною-довгожителем, яка володіє магією, і коли їй виповнюється 50 чи 100 років, вона може перетворюватися на людину. Лисиця фігурує також у байках Езопа і Леоніда Глібова, які діти вивчають на уроках літератури у школі. Мені стало цікаво, як сучасні письменники розкривають образ лисиці, зокрема у книжках «Щастя – це лисичка» Евеліни Дацюте і «Коли я була лисицею» Тані Поставної.
Детальніше У китайській міфології є навіть міфологічна істота - «лисиця з 9 хвостами», яка має гострий розум, хитра, підступна, спритна і невловима. А у фольклорі Японії лисиця є мудрою твариною-довгожителем, яка володіє магією, і коли їй виповнюється 50 чи 100 років, вона може перетворюватися на людину. Лисиця фігурує також у байках Езопа і Леоніда Глібова, які діти вивчають на уроках літератури у школі. Мені стало цікаво, як сучасні письменники розкривають образ лисиці, зокрема у книжках «Щастя – це лисичка» Евеліни Дацюте і «Коли я була лисицею» Тані Поставної.