м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

ДитЛіт

30.06.2020
«Я лисичка, я сестричка» – пам’ятаєте цю дитячу пісню? У дитячому садку на одному зі свят я грала роль казкової лисички, і вона мені запам’яталася на все життя. У казках, зокрема й в українських народних, лисичка є хитрим і досить загадковим персонажем. Так одразу і не скажеш: позитивний чи негативний це персонаж. Хоча більшість завуальовує у її образі хитрість і підступність.

У китайській міфології є навіть міфологічна істота - «лисиця з 9 хвостами», яка має гострий розум, хитра, підступна, спритна і невловима. А у фольклорі Японії лисиця є мудрою твариною-довгожителем, яка володіє магією, і коли їй виповнюється 50 чи 100 років, вона може перетворюватися на людину. Лисиця фігурує також у байках Езопа і Леоніда Глібова, які діти вивчають на уроках літератури у школі. Мені стало цікаво, як сучасні письменники розкривають образ лисиці, зокрема у книжках «Щастя – це лисичка» Евеліни Дацюте і «Коли я була лисицею» Тані Поставної.
Детальніше
15.06.2020

Є такі книжки, під читання яких неодмінно хочеться солоденького. Особливо, якщо у книжці йдеться про щось солодке. Ох, скільки я шоколаду з’їла, коли читала «Шоколад» Джоан Гаррис! Так само й сталося, коли я розгорнула книжку американо-британської письменниці Стефані Берджис «Дракон із шоколадним серцем». Власне, уже з назви можна зрозуміти, що шоколад є одним з лейтмотивів цієї повісті. Але загалом вона про інше – про покликання, яке мають зрозуміти у своєму житті не лише люди, а й… дракони.

Детальніше
08.05.2020
Здається, на білому світі розвелося так багато книжок про драконів, що бути оригінальними дитячим письменникам щороку все важче і важче. «Як приборкати дракона», «Казки дракона Омелька», «Дракони, вперед!», «Про драконів і щастя», «Повелитель драконів», «Місце для дракона», «Петро і Дракон» - список можна продовжувати безкінечно. Я вже їх стільки перечитала, і кожна, безперечно, цікава по-своєму. Але тут на горизонті з’явився він – Дракон з-поза Паркану, якого звати Дмухлик. Історію про нього вигадав польський письменник Марцин Мортка. І все – книжки про драконів відклала і на кілька днів зникла з радарів. Адже відірватися від книжок про Дмухлика було реально неможливо – оригінальний сюжет затягнув, як коня Вихора у Не-Зовсім-Драконячі-Болота :)
Детальніше
10.04.2020
Котрий тиждень поспіль наші малюки – на вимушених канікулах. Дистанційна освіта хоч існує, але, варто визнати, не замінює очну на сто відсотків. Тож повноцінний розвиток малечі наразі – відповідальність батьків. Пропонуємо розцінювати цю відповідальність як приємну, адже коли ще випаде можливість приділити дитині стільки уваги? До того ж ми даруємо вам кілька порад, які допоможуть провести час із малечею не тільки із користю, але і з задоволенням для всіх.
Детальніше