м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Читання перед сном: наскільки це корисно?

19.11.2019

Не секрет, що регулярне читання знижує рівень стресу, активізує ділянки головного мозку, відповідальні за аналіз інформації та емпатію, та й взагалі, підвищує настрій. Проте, чи стосується це читання перед сном, і чи не має воно того ж ефекту, що електронні девайси?

Впевнені, ви чули про те, що лікарі навперейми радять не брати в руки смартфони, планшети та інші електронні девайси принаймні протягом двох годин до сну – ефект «синього екрану», що виникає внаслідок гортання стрічки у соцмережах та пошуку цікавинок в Інтернеті, призводить до безсоння, підвищеної дратівливості та хронічної втоми. На щастя, книга залишається здоровою альтернативою телефонам. Вчені з Сассекського університету довели, що 6 хвилин із книжкою перед сном знижують рівень стресу, отриманого протягом дня, на 68% - ваші м’язи розслабляються, а серцебиття уповільнюється. Якісна література активізує «творчі» ділянки мозку та запобігає виникненню нічних жахів. Хоча, задля справедливості треба сказати, що є кілька правил, які роблять книжку ввечері корисною.

5 правил читання на ніч

  • 1.     Не читайте з планшетів – ризикуєте «впіймати» той самий ефект «синього екрану» та знизити рівень мелатоніну (гормону, що регулює сон в організмі). Віддайте перевагу паперовим виданням чи рідерам з електронними чорнилами.
  • 2.     Читайте при хорошому освітленні. Напівтемрява – це, звісно, приємно, проте не для вашого зору.
  • 3.     Тримайте книжку на відстані. Ідеал – 30-35 сантиметрів. Заміряти рулеткою, звісно, немає необхідності. Достатньо не притуляти сторінки до очей і не тримати книжку на витягнутій руці.
  • 4.     Поставтесь із розумом до вибору творів. Психологічні трилери на ніч – не краща ідея. Як і складні філософські видання.
  • 5.     Не захоплюйтесь. Коли мова про якісну літературу, завжди є шанс, що читання перед сном перетвориться на читання замість сну. Лайфхак: обирайте короткі оповіді, яких не вистачить до перших півнів.

Дотримання цих простих правил зробить вас більш освіченими, а ваші ночі – більш спокійними. До речі, автори досліджень також зазначають, що читати ввечері не тільки корисно, але й ефективно – мозок засвоює інформацію значно краще, аніж «на бігу», в громадському транспорті чи в перервах між роботою. 


Читай. Мрій. Дій.