м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Чому бути інтровертом – це добре?

17.01.2020

Коли мова про екстравертів, всі уявляють собі людину життєрадісну, відкриту, товариську. Інтроверти ж асоціюються у більшості людей із похмурістю та закритістю. Насправді, не зовсім так. Головна відмінність між першими і другими в тому, що екстраверти черпають сили у зовнішньому світі, а інтроверти – у внутрішньому. І це зовсім не означає, що останні обов’язково мають труднощі у комунікації з оточуючими або мають менше шансів на успіх.

Особливості інтроверсивного складу характеру у своїй книжці «Нетворкінг для інтровертів» розкрила Карен Вікрі. 30 років пропрацювавши у Кремнієвій долині, у Google та Twitter, Карен зробила блискучу кар’єру, попри те, що все життя була людиною досить закритою. Авторка блискучого видання збагнула власну таємну силу, і рекомендує усвідомити сильні сторони свого характеру кожному інтроверту.

Таємна сила інтровертів

Інтроверти вміють добре слухати. З точки зору Карен Вікрі, немає нічого поганого в тому, що люди з її складом характеру не схильні багато розповідати про себе. Адже вони натомість демонструють прекрасні навички слухання, і спонукають співбесідників до більшої відвертості.

Це працюватиме особливо добре, якщо навчитись ставити питання першими. Така навичка позбавить необхідності уникати незручних запитань та намагатись перескочити на іншу тему.

Інтроверти вміють уважно спостерігати. Хоч пасивна участь у розмовах може відчуватись ніби ізоляція, те, що людина не забирає всю увагу на себе (як намагається вчинити більшість екстравертів), дозволяє іншим розкритися, а їй – всмоктати якомога більше інформації. Спостережливість стає в нагоді при налагодженні контакту з кимось. Завдяки їй інтроверт краще розуміє співрозмовника. Як результат, він розслабляється і це допомагає створити важливий зв’язок.

Інтроверти допитливі. Коли людина перебуває окремо від групи, то припускає, що інші керують своїм життям – підтримують стосунки з людьми, обирають щось, прямують своїм шляхом – не так, як робить це вона. Уважні спостерігачі зазвичай використовують висновки побаченого і почутого.

Інтроверти вміють уникати помилок. Для того, щоб щось осмислити та прийняти важливе рішення, інтроверти потребують трохи більше часу. Вони аналізують свій досвід, зважують аргументи «за та проти», ведуть внутрішні діалоги. Як результат, їх вчинки завжди більш зважені, а значить, правильніші.

Інтроверти не схильні до ризику. У інтровертів гормон дофамін, який відповідає за збудження та приємне хвилювання, виділяється у меншому обсязі. Тому такі люди менше схильні до ризику, азартних ігор, вони не проводять життя у гонитві за адреналіном.

Інтроверти краще справляються із психологічними навантаженнями. Коли нервова система інтроверта перевантажена, його організм наче переходить в режим збереження енергії. Людина може з головою зануритися в розумну книжку, сконцентруватись на вирішенні важливих завдань та майже не відчувати втоми та тиску.

Навички, які наводить Карен Вікрі, є чудовими інструментами для створення зв’язків із людьми та досягання успіху в житті. І ось що важливо, жоден з них не суперечить внутрішнім бажанням інтроверсивної людини – не змушує бути в центрі уваги, бути балакучим чи надто відвертим. Просто усвідомивши ті переваги, які вже є у них є, інтроверти можуть скористатись ними, аби втілити всі задуми та мрії.

Читай. Мрій. Дій.