м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Чим зайняти дитину під час карантину: 5 НЕбанальних ідей

10.04.2020
Котрий тиждень поспіль наші малюки – на вимушених канікулах. Дистанційна освіта хоч існує, але, варто визнати, не замінює очну на сто відсотків. Тож повноцінний розвиток малечі наразі – відповідальність батьків. Пропонуємо розцінювати цю відповідальність як приємну, адже коли ще випаде можливість приділити дитині стільки уваги? До того ж ми даруємо вам кілька порад, які допоможуть провести час із малечею не тільки із користю, але і з задоволенням для всіх.

Займіться розвитком креативності

Всупереч розповсюдженій думці, креативність – не дар з неба, а навичка. А будь-яку навичку треба розвивати. Цю тезу підтверджують приклади багатьох відомих письменників та художників, які наголошують на тому, що ставляться до творчості як до роботи, не чекаючи натхнення, бо чекати його можна вічно.

Якщо мрієте про те, аби ваша дитина стала сучасною Ліною Костенко чи новим Михайлом Врубелем, дайте їй прослухати онлайн-лекцію з письменницької майстерності, замовте додому полотно та фарби, самовчитель з малювання або купіть вишивку для початківців. Варіантів безліч, обирайте згідно особистих вподобань дитини, її віку та власних фінансових можливостей.

Займіться спортом

Мабуть, ви вже замислювались про те, що через пасивний спосіб життя та ізоляцію в чотирьох стінах зростає ризик набрати зайві кіло, тож непогано було б придбати гантелі або еластичні резинки для домашніх тренувань. А чи згадували ви про те, наскільки важлива повноцінна активність для фізичного розвитку та здоров’я дитини? Якщо не згадували, саме час! Долучіть малечу до власних тренувань або виділяйте по пів години, аби показати їй прості вправи. Не знаєте вправ – безліч безкоштовних схем тренувань для дітей та дорослих у мережі допоможуть.

Відвідайте музей

Так-так, ми не жартуємо! Карантин не означає відсутність можливостей для культурного розвитку. Більшість світових та українських музеїв відкрили безкоштовний доступ до своїх експозицій на сайтах та навіть періодично влаштовують повноцінні онлайн-екскурсії для всіх бажаючих. Ось кілька закладів, які допоможуть долучити дитину до світу прекрасного:

https://ukrainewow.com/ - популярна інтерактивна виставка Ukraine WOW. Тут можна подивитись на експонати, прочитати цікаві факти про Україну, послухати цікаві аудіо.

https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/ - віртуальний тур Шевченківським Гаєм у Львові.

http://incognita.day.kyiv.ua/exposition - масштабний онлайн-проект газети «День». На одному сайті зібрані онлайн-екскурсії десятками українських музеїв Тут можна «прогулятись» Острозьким замком, музеєм Гуцульщини в Коломиї, музеєм у Трипіллі, садибою Котляревського у Полтаві.

https://old.dailylviv.com/3D/loda/ - на офіційному сайті Львівської ОДА можна знайти тури 25-ма музеями Львівщини.

Якщо хочеться побачити перлини світового мистецтва:

https://www.louvre.fr/llv/commun/home_flash.jsp - Паризький Лувр відкрив доступ до всіх експозицій.

http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en.html - музей Ватикану пропонує безкоштовні онлайн-тури.

https://www.mumok.at/ - у музеї сучасного мистецтва у Відні можна насолодитись шедеврами сучасного живопису та скульптури.

http://www.museupicasso.bcn.cat/ - прихильники Пікассо можуть дистанційно помилуватись шедеврами митця, розташованими у музеї Барселони.

Навчить дитину тайм-менеджменту

Мабуть, багато хто з нас зараз страждає від проблем із організацією часу та відсутності балансу між робочим/особистим простором. Аби позбавити дитину таких страждань у майбутньому, навчіть її організовувати свій день правильно вже зараз. Наполягайте на тому, щоб малеча вкладалась у ліжко та прокидалась у ті ж години, що і раніше. Дотримуйтеся звичних ритуалів: снідайте, одягайтеся вранці, перевдягайтеся ввечері. Запропонуйте дитині складати перелік справ на завтра щовечора, та разом перевіряйте, наскільки виходить його виконувати. Навчіть доньку або сина розставляти пріоритети – розподіляти справи на першочергові та другорядні. Це – хороша інвестиція в успішне майбутнє маленької людини.

Займіться вивченням мов

Ще кілька років тому знання англійської було неабиякою перевагою при працевлаштуванні, зараз воно – просто необхідна вимога. Без іноземної у сучасному світі важко, і чим раніше дитина почне вивчати мову, тим простіше їй буде оволодіти нею досконало пізніше. Якщо не маєте вдосталь часу на сумісні заняття, або не володієте англійською самі, скористайтесь бестселером на українському ринку дитячої літератури, книжкою «Моя перша тисяча англійський слів». У ній багато яскравих ілюстрацій, які утримують увагу, а написана вона простою і зрозумілою мовою, тож займатись із нею дитина зможе самостійно.