м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

Апеляційний суд скасував заборону книжки “Справа Василя Стуса: Збірка документів з архіву колишнього КДБ”

03.03.2021
19 березня Київський апеляційний суд задовольнив апеляцію видавництва Vivat та історика, журналіста Вахтанга Кіпіані на рішення Дарницького райсуду, який в жовтні минулого року заборонив розповсюджувати книгу “Справа Василя Стуса”.

Ми всі —  і видавництво, і автор, і суспільство —  йшли до цього рішення довгі півтора роки. Ані автор, ані видавництво Vivat не порушували закон, норми моралі та тим паче чиїсь особисті немайнові права. Довести це було принципово для нас. В той час, коли Віктор Медведчук «захищав свої честь, гідність та ділову репутацію», ми захищали право суспільства на пошук історичної правди.


“Це був наш обов’язок: захистити право суспільства на пошук історичної правди. Та ця перемога не лише наша. Це перемога кожного, хто не побоявся і підтримав цю боротьбу. Наша книжка житиме й далі, бо історична правда не може бути заборонена у вільному демократичному суспільстві”, —  заявляє Генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова.


На сьогодні загальний наклад книги становить понад 98 тисяч примірників.


“Це справді безпрецедентний випадок, враховуючи, що середній наклад в Україні складає 2–3 тисячі примірників”, — зазначає Орлова.


З вами нам не страшно! Нагадаємо:


  • У травні 2019 року видавництво Vivat видало книгу Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса”

  • У серпні 2019 року Віктор Медведчук подав позов із вимогою заборонити розповсюдження книги "Справа Василя Стуса" авторства історика і журналіста Вахтанга Кіпіані.

  • 19 жовтня 2020 року Дарницький райсуд Києва зобов’язав автора книги "Справа Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані та видавництво "Vivat" видалити з твору інформацію про Віктора Медведчука та заборонив розповсюдження накладу до усунення порушення немайнових прав голови партії ОПЗЖ, який був адвокатом Стуса за часів СРСР. 

  • Видавництво "Vivat" та автор книги Вахтанг Кіпіані вирішили оскаржувати рішення Дарницького райсуду.