м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

7 звичок, які краще залишити у старому році

02.01.2020

Новий рік – ідеальний привід для того, щоб змінити своє життя: встановити гармонію у стосунках з оточуючими, піти догори кар’єрними сходинками, почати мандрувати. Та перш ніж братись за список «обов’язково зробити у 2020», варто подивитись всередину себе – саме з цього, відомо, починаються будь-які зовнішні зміни. Пропонуємо «скинути баласт» - залишити у році, що минув, звички, які псують ваше життя та руйнують вашу особистість. Без них йти шляхом до успіху буде значно легше.

Припиніть марно витрачати час

Дайте бій власній ліні! Перестаньте прокрастинувати на роботі, відкладаючи «на завтра» важливі справи, приділяйте менше уваги телебаченню та соціальним мережам вдома. Плануйте свій час (тим, у кого проблеми з самоорганізацією, добре допомагають друковані планери), розставляйте справи за пріоритетністю, оцінюйте власну продуктивність наприкінці кожного дня. Використовуйте час із користю – займайтесь спортом, гуляйте на свіжому повітрі, знайдіть для себе хобі та вдосконалюйтесь у ньому.

Не заздріть

Менше гортайте стрічку Instagram, роздивляючись знімки подруги з відпустки на Балі та утримуйтеся від заздрісних обговорень чужих заручин/кар’єрних злетів/великих придбань у компанії. Перестаньте дивитись на життя оточуючих – приділіть більше уваги своєму власному.

Припиніть скаржитися

Це стосується і звички скаржитися на життя оточуючим і деструктивної схильності жаліти себе. За допомогою пустих балачок та скиглення ви не вирішуєте проблеми, лише втрачаєте мотивацію, сили, розслабляєтесь дедалі більше. Мовчки виходити зі складних життєвих обставин – простіше і швидше. Перевірте!

Не виправдовуйтесь

Коли ви виправдовуєтесь перед іншими, втрачаєте гідність та автоматично визнаєте власну провину. Коли внутрішньо шукаєте виправдання вчинкам та думкам, займаєтесь самообманом. Якщо хочете досягати цілей, навчіться одразу визнавати свою провину, якщо вона дійсно є, вибачати себе за помилки та рухатись далі.  

Не живіть минулим

Згадувати тільки хороше – чули про таку стратегію? Намагайтесь контролювати свій розум, не поринайте в болісні спогади, не проживайте неприємні ситуації знову й знову. Взагалі, менше концентруйтеся на минулому, адже попереду – майбутнє, світле і радісне!

Уникайте токсичних стосунків

Якщо спілкування із людиною виснажує, позбавляє спокою замість того, аби дарувати радість, його варто припинити. Романтичні стосунки, дружба, - це стосується всіх сфер життя. Ви рухатиметесь до своїх цілей значно швидше, якщо вашими попутниками стануть світлі люди, які вас підтримують та мотивують.

Будьте вдячними

Вчіться цінувати те, що маєте – здоров’я, сім’ю, матеріальні цінності. Дякуйте Всесвіту за це якомога частіше. І, звісно, дякуйте близьким та рідним, коли є привід. Даруючи тепло, ви нічого не втрачаєте, проте запалюєте вогник у серцях тих, хто вас оточує.