м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

7 найкращих кінострічок про відомих письменників, художників та дослідників

09.12.2019

Шалене кохання і творчість, приголомшливі відкриття та зради – долі знаменитих письменників, живописців, науковців, дослідників бувають складними. Та дійсними гідними екранізації. Перед вами – ТОП кращих кінострічок, знятих за історіями видатних особистостей.

 

«Години», 2002

Бездоганний акторський склад (у головних ролях Ніколь Кідман, Меріл Стріп, Джуліанна Мур), Пулітцерівська премія за роман, покладений в основу, «Золотий глобус» і дев’ять номінацій на «Оскар». Стрічка «Години» розповідає історію одного дня трьох жінок. Перша, Віджинія Вулф, живе і пише у 1923 році. Друга, Лора Браун, вагітна другою дитиною і бореться із депресією у 1951 році. Третя, Кларисса Воган, мешкає у Нью-Йорку 2001-го, працює редактором у видавництві, живе із коханою жінкою та доглядає свого колишнього, хворого на СНІД письменника. Звичайний день незвичайних жінок перетворюється на драму, і для декого вона завершиться фатально.

«Опівночі в Парижі», 2011

Прем’єра шедевра Вуді Алена відбулась на Каннському фестивалі. Після цього вона отримала світове визнання і позитивні відгуки з боку критиків. Надзвичайне переплетіння епох, атмосфера Парижу минулого, любовні драми та творчі переживання, - в цьому фільмі є все. А ще в ньому зустрічаються образи Фіцджеральда і Хемінгуея, Далі і Рея, Дега і Гогена, визначних постатей культури та мистецтва всіх часів.

«Модільяні», 2004

Париж 1919 року, кафе «Ротонда» - своєрідна штаб-квартира культурної еліти тогочасної Європи. Тут вечорами їдять, п’ють, розважаються та б’ються Пабло Пікассо та Дієго Рівера, Жан Кокто та Хаїм Сутін, Моріс Утрилло і Амедео Модільяні. Саме життя останнього і стає центром сюжету. Злидні, боротьба за визнання, жорстка конкуренція, п’янство, безумна творчість, страшна хвороба, і кохання, від сили якого захоплює подих, - все це реалії життя художника, картини якого нині продаються за мільйони доларів. Всі вони майстерно зображені у стрічці із Енді Гарсія у головній ролі.

«Фріда», 2002

Фріда Кало – одна з найбільш відомих жіночих постатей у живописі всіх часів. Її життя, як і її творчість, яскраве та сповнене болю. В 6 років вона перенесла поліомієліт, у 18 потрапила в автокатастрофу. Її хребет був зламаний у трьох місцях, вона отримала переломи ключиці, таза, ребер, ніг, її живіт та матку наскрізь прошив сталевий поручень автобуса, в якому вона їхала. Наступний рік вона боролась за життя – десятки операцій, лікарні, місяці в ліжку. Дівчина вижила, проте біль та хвороби переслідували її протягом всього життя. Потім в її житті трапилась ще одна катастрофа – вона вийшла заміж за художника Дієго Ріверу. Пристрасть, зрада, розчарування, надія, віра, - в їх стосунках було все. І у стрічці «Фріда» все це також є.

«Всесвіт Стівена Хокінга», 2014

Фільм заснований на мемуарах Джейн Хокінг, колишньої дружини відомого науковця. Він відображає неймовірну історію життя фізика: в 21 рік він дізнався про те, що серйозно хворий. Із бічним аміотрофічним склерозом лікарі давали йому не більше двох із половиною років. Проте, видатний науковець прожив до 76 років, двічі був одружений, дав життя трьом дітям, зробив приголомшливі відкриття у космології та астрофізиці та написав науково-популярні книжки, що стали абсолютними бестселерами.

«Одісея», 2016

Жак Ів Кусто – легенда двадцятого століття. Проте у плани французького режисера Жерома Саллі не входила міфологізація його образу. Швидше навпаки: він хотів показати Кусто у всій його неоднозначності. Так, фільм розповідає про складні стосунки Кусто з дружиною: перші кроки в своїх дослідженнях він зробив, продавши її прикраси, а пізніше забув про дружину, захопившись молодими коханками. Непростими були і його відносини з синами. Багатопланова картина особистості Кусто – головна перевага стрічки.

«Походження», 2009

Цю кінострічку про Чарльза Дарвіна, автора «Походження видів шляхом природнього відбору» зняли на ВВС, проте це – зовсім не суха біографія. Справжня драма, яка змальовує образ дослідника у переламний момент його життя – момент, коли він ризикував власним соціальним статусом і сімейним щастям заради того, аби змінити світ назавжди.