м. Харків, 61037, вул. М. Гомоненка, 10
Vivat книжковий
інтернет-магазин

5 способів збільшити продуктивність на роботі

02.03.2020

Протягом робочого дня ви невпинно чимось займаєтесь, ввечері відчуваєте неабияку втому, але підбиваючи підсумки дня взагалі не розумієте, на що витратили час? Або, навпаки, ви приходите на роботу із наполеонівськими планами, проте з самого ранку впадаєте у прокрастинацію, і йдете додому із відчуттям, що змарнували день? Якщо ці ситуації вам знайомі, пропонуємо кілька порад, які допоможуть працювати ефективніше і почуватись значно краще.

1.   Сконцентруйтеся на тому, що робите по-справжньому добре.

Подумайте, яку частину доби ви витрачаєте на те, що виходить у вас краще за все. Годину? Дві? Тільки уявіть, якої майстерності ви б досягли, якби витрачали половину або більше зусиль на улюблені і результативні дії. І, головне, уявіть, наскільки краще ви б почувалися при цьому.

 

2.   Починайте з найскладніших завдань.

Зазвичай ми відкладаємо на завтра те, що робити не хочеться, в результаті утворюється справжній «хвіст» з невирішених питань, який тягнеться за нами тижнями, а то й місяцями. Цей «хвіст» обтяжує, позбавляє сил та мотивації. Тому для того, аби підвищити власну продуктивність, просто необхідно його позбавитись. Починайте кожен день з найскладніших або найбільш неприємних, нудних завдань. Впоравшись із ними, ви зможете присвятити залишок дня тому, що подобається.

 

3.   Робіть перерви.

Розбийте офіційну обідню перерву на кілька частин і відпочивайте по 10-15 хвилин щогодини. Досвід розвинених країн та результати численних досліджень доводять, що такий підхід до роботи збільшує продуктивність і зменшує рівень втоми. Витрачайте свої маленькі перерви на те, щоб подихати свіжим повітрям, зробити кілька нескладних фізичних вправ або попити кави у приємній компанії.

 

4.   Не робіть кілька справ одночасно.

Працювати таким чином насправді здатні одиниці – не кожному дано бути Цезарем. Щодня складайте перелік справ і працюйте над ними почергово. Це вбереже вас від емоційного виснаження та розумового перевантаження.

 

5.   Запитуйте себе про те, чого ви не робите.

Нерідко ми оминаємо увагою деякі справи, які видаються другорядними або просто неприємними. Але може виявитися, що саме ці справи і рухають нас уперед! Тому запитуйте себе, які частини свого функціоналу ви ігноруєте, яким приділяєте недостатньо уваги і намагайтеся збалансувати свій час таким чином, аби на ці пункти вистачало сил та натхнення.

 

Читай. Мрій. Дій.